Jestli se rozzlobíme, budeme zlí!

ECHO PŘEDEHRY 14. KOLA Jako by našli inspiraci v proslulé komedii s Budem Spencrem a Terencem Hillem, zničili pardubičtí ”raubíři” Novou huť nebývalými 16 fauly už za první půli, bez ohledu na to, že guardi Šafarčík s Potočkem měli po třech za pár minut a stejné množství už po první půli obtěžkávalo i podkošové brousky Švrdlíka s Waltonem. Jejich tým však už tady kraloval 59-28 a zápas 14. kola dovedl k jasnému triumfu (101-82), který byl okamžitou reakcí na dva dny staré domácí selhání s Ústím.

Duel rozhodla už drtivá první čtvrtina (37-13) v podání domácího JIP. Ten zejména zpod koše vyrazil v prvních čtyřech minutách do trháku 15-2, přičemž už tady měli na kontě technickou chybu kouč NH Choleva i jeho veterán Petr Bohačík. Beksa ale nezpomalovala, přidala i trojky a po osmi minutách vedla 28-5. Po 14 minutách už to bylo 47-16 a o chvíli později dokonce téměř o 40.

NH měla v poločase úspěšnost pouhých 23 procent a domácí byli o parník napřed z oblouku (13/7 - 13/2). Na konci utkání byl poměr trojek 12-8. Hosté v rámci korigování ve druhé půli nakonec vykázali lepší útočné doskoky (12-16) a body z nich (11-19) a při podobném počtu osobních chyb (29-25) házeli o 15 trestných hodů víc (19/15 - 34/20), jež ale jako už mnohokrát v sezoně trestuhodně míjeli. Jejich disciplína při využívání nestřeleckých faulů nicméně stojí za pozornost.

Mimochodem - na straně domácích (bez power forwarda Henryho) skončili jako vyfaulovaní Šafarčík a Potoček - první se obětoval za pouhých 14 minut ve hře, druhý za patnáct. I tak ale stihli po deseti bodech. Ještě víc zvládli Michal Svoboda (19), Pekárek (16+8 doskoků), Vyoral (12+11 asistencí), Švrdlík (11+9 doskoků) a Walton (11). Za hosty kontrovali Heinzl (13), Ubilla (11), Radukič (11+7 doskoků) a Petr Bohačík (11+7 doskoků).

Dino Repeša (trenér BK JIP Pardubice): ”Velký rozdíl oproti zápasu s Ústím byl v tom, že jsme dávali otevřené střely. Měli jsme víc sebevědomí, proměňovali jsme střely a všechno bylo jednodušší. Vím, že jsme jeden z menších týmů v lize, ale Ostrava nemůže mít 16 útočných doskoků, musíme víc pracovat, musíme být na doskoku fyzičtější. Na konci jsme rotovali víc hráčů, ale měli jsme až moc ztrát, 12 na domácí zápas je moc. Musíme jich mít míň.”

Michal Svoboda (křídlo BK JIP Pardubice):
”Myslím si, že jsme ze začátku dávali lehké střely, které jsme proti Ústí nedávali. Hráli jsme obden, neměli jsme moc času na trénink, jenom jsme si řekli pár taktických věcí. Hlavní důvod toho, že nám vyšel úvod, byl ten, že nám padly volné střely. Potom už jsme hráli s lehkostí, což v útoku bylo vidět. Ve druhé půli Ostrava sice snížila, ale nepustili jsme ji, aby se přitáhla zpátky do zápasu a zkomplikovala nám konec.”

Adam Choleva (trenér NH Ostrava): ”Celý týden jsme trénovali ospale. Nevím, nemám k tomu co říct. Bránili jsme strašně, od situací 1 na 1 přes výpomoc až po řešení clon, nebylo tam vůbec nic. Vyhořeli jsme jak papír. Ve druhé půli jsme doufali, že to stáhneme. Máme širokou lavičku, kluci z Pardubic měli fauly, bohužel jsme ale nebyli úspěšní v šestkách, ani zpod koše, a to se hraje složitě. Myslím, že dokážeme hrát mnohem lépe a chytřeji. Nakonec jsme dali 82 bodů a nevypadá to tak hrůzostrašně, ale bohužel jsme to dneska nebyli my.”

Tomáš Havlík (křídlo NH Ostrava): ”Řekl bych, že v první půli jsme měli hlavní problém v obranné části, protože dostat 37 bodů v první čtvrtině je hrozné. Je pravda, že Pardubicím padlo skoro všechno a nám nic, ale to nás neomlouvá. V podstatě jsme si zápas prohráli první čtvrtkou. Neřekl bych, že jsme byli na Pardubice špatně připraveni, je to o nasazení.”