Jsem teď strašně zvědavý na Zápas 3. A Ty? Moc se tu kouká na body

Byl jedním z pouhých dvou dvouciferných skórerů v jinak velmi vyrovnaném střeleckém poli Nymburka při jeho 93bodové ofenzivní produkci ve druhém finálovém zápase, který si Polabané na domácí půdě vzali díky silné třetí čtvrtině jasným způsobem. Do Ústí si tak povezou vedení 2-0 a už v pondělí při maximální úspěšnosti mohou nad hlavu pozvednout nový Pohár Jiřího Zídka.

Jaromír Bohačík ke 14 bodům z prvního utkání včera přidal 17 se 4 asistencemi, když mu stačilo poměrně skromných 22 minut ve hře.

„Pomohlo nám, že jsme se trochu trefili zvenku, což je pro nás zásadní. Otevře se nám tím vnitřní prostor a tentokrát jsme si v útoku, ač to zní absurdně, dodali sebevědomí i do obrany, kde jsme víc přitlačili, a celý zápas nám sedl,” ulevilo se reprezentačnímu forwardovi v lehké narážce na ukrutné drama Utkání 1.

Jaromíre, měla by tohle být vaše pravá finálová tvář, nebo tomu pořád něco chybělo?
Uvidíme. Já jsem hlavně strašně zvědavý, jak zareagujeme v prvním zápase v Ústí. Teď se tři dny nehraje, což po tom prvním dvojzápase série v play-off ještě nebylo, a je to zajímavá změna režimu (důvodem je, aby se před závěrem finálové série dohrály zápasy o bronz, byl větší prostor na oddych a také aby skončil hokejový šampionát a závěr finále se měl možnost objevit na ČT - pozn.). Všichni do toho půjdeme čerství, takže oba zápasy v Ústí budou zajímavé.

Pomohl ve druhém duelu už silný úvod, byť se soupeř ještě během první půle dokázal dorovnat?
Rozhodně ano, protože ten druhý zápas ve dvou dnech je strašně ošidný a je strašně těžké se rozcvičit na ten druhý den. Takový začátek vás pak hrozně nakopne a to je nejdůležitější, co se může stát. Dobře začnete, napumpuje vám to adrenalin a najednou máte i lehčí nohy.

Opora soupeře Lamb Autrey prohlásil, že klíčovým rozdílovým faktorem série budou doskoky. Vy jste v nich ve druhém utkání vedli v poločase o pět, ale po rozhodné třetí čtvrtině už jste jich měli dvakrát víc než soupeř. Platila tedy ta důležitost?

Doskoky a ztráty rozhodují prakticky každý zápas. Tentokrát to vyplynulo z toho tempa, kdy se celou sezonu snažíme točit lidi, což se v druhém poločase ukázalo, protože ten druhý zápas za 26 hodin je fakt těžký.

Zesílili jste ještě krytí a výpomoci na Nicholse coby ústředního skórera soupeře v Zápase 1, kde jste se mu tak důkladně nevěnovali?
My jsme takticky nic neměnili, jen napodruhé to vycházelo víc. Kluci, co jsou na něm celý zápas, na něm odvádějí super práci, a jestli v prvním utkání odehrál 38 minut, tak už nemohl to samé tahat den nato. Kluci, kteří to s ním odjezdí celý zápas, tak zaslouží velký kredit.

Do půle jste měli 14 faulů, za celou klíčovou třetí čtvrtinu pak až do posledních vteřin jediný, co se tam změnilo?
Pokračovali jsme v tom vysokém tempu, měli víc sil a řekl bych, že soupeř už tam nebyl tak agresivní na koš, navíc třeba Nichols střídal ve druhém poločase poměrně brzy a Autrey taky, a to jsou dva jejich stěžejní hráči na balonu. Ten tým je bez nich na hřišti jiný.

I přes váš tlak v obraně mělo Ústí do půle jedinou ztrátu, za tři čtvrtiny dvě a za celý zápas tři. Dokáže být na míči tak disciplinované i bez ohledu na zápasové podmínky nebo soupeře?
Mají výborně poskládaný tým a výborné hráče na balonu, ať už Nicholse, Autreyho, potažmo Nábělka. A ostatní kluci na perimetru jsou zase výborní střelci, kteří se s tím moc nemažou. A je to prostě finále a já doufám, že se potkaly dva výborné týmy.

Po prvním zápase kouč Tabellini v už vyprázdněné hale dlouze promlouval k vašemu prvnímu rozehrávači Tyi Gordonovi, kterému duel vůbec nevyšel, a to nejen střelecky. Potřeboval tuhle podporu?
Mám pocit, že se tu strašně hledí na ty body. Ty má spoustu dalších kvalit, které týmu může dát, a když zrovna nedá dvacet bodů, nehroutí se svět. Samozřejmě je to skórer a první rozehrávač, který tým řídí, ale je to ještě velmi mladý hráč a já z toho nedělal žádnou katastrofu. Myslím, že mi říkal, že měl po tom prvním zápase i docela špatnou noc, ale šel do toho znovu a já jsem rád, že tu dvacku položil a myslím, že do třetího zápasu půjde s velkým sebevědomím.

I vy jste byl znát v prvním zápase až později, kdy jste musel hrát spíš individuálně. Projevil se i na vaší hře útlum vašeho lídra?
Jasně že jako křídlo a trojkař hodně těžím z rozehrávačů a tím, že vypadl Ondra Sehnal, který mi dělal padesát procent bodů (směje se), a Ty neměl svůj den, tak asi ano, ale náš tým je nastavený tak, že když nejsem vidět třeba já, vůbec to nevadí, protože v prvním zápase zahrál výborně Myles Stephens O něm se vůbec nemluví, přitom je to jedno z nejlepších křídel v lize.

Co jste si vůbec říkal, když jste ve třetí čtvrtině úvodního utkání ztráceli až tucet bodů, a soupeř vás tam drtil na mismatchích vzniklých z přebraných clon?
Byl to zvláštní zápas. Já čekal, že minimálně první poločas budeme strašidelní po tom třetím tréninkovém kempu v letošním play-off (Nymburk čekal na každou sérii skoro dva týdny). Nohy, ani ruce jsme neměli v zápasovém tempu a tou frustrací z vlastního výkonu jsem ani nevnímal, že Ústí tam mělo nějakou šňůru. Pořád jsme se bavili jen o našem týmu a naší hře.

Co čekáte od zápasů v Ústí?
Ústí v Ústí je trochu jiné zvíře, takže ten třetí zápasu bude pro nás klíčový. Představuju si to jako ten první u nás, vyrovnané a těžké utkání. Doufám, že budeme schopní se na to připravit a udělat zase nějaké dílčí změny, abysme byli zase o trochu lepší.