Liberec loupil na Sokole! Brno padlo v Hradci

Ve vrchních patrech první ligy mužů se ve 14. kole, které soutěž do 5. ledna uložilo k vánočnímu spánku, zrodilo několik důležitých výsledků, a to v obou skupinách.

Na Západě se potvrdil už dvouvýhrový odstup vedoucí GBA Jindřichův Hradec. Ta už v předehrávce rozdrtila Chomutov a o víkendu její náskok nesrazil Sokol pražský, který doma nečekaně padl (83-97) s nyní už samostatně čtvrtým Libercem, jenž byl o deset bodů lepší z brejků a o devět z trestné linie.

Severočeši se na rozdíl jednoho vítězství odlepili od Plzně, která svou třetí porážku v řadě zaznamenala na palubovce třetích Litoměřic (76-61). Ty tak snížily odstup od druhého Sokola na dvě výhry, když Plzeň v kulise 200 fanoušků zlomily vedle obrany ve druhé půli i z trojek (7-3).

Už sedmou výhru sklidil nováček z Radotína, který v pražském derby doma skolil rezervní Sovy až v poslední minutě (70-65). Přežil i 27 ztrát (hosté však byli jen o pět střídmější) a lepší byl zejména zpod koše (48-32).

Na Východě se zásadní výsledek udál především v Hradci Králové, kde domácí Sokoli setnuli brněnskou juniorku 99-88 a spolu s rezervní Opavou mají nyní před Brnem náskok jedné výhry. Utkání ovládli ve druhé půli, soupeře deklasovali zpod koše (54-20), z druhých šancí (16-3) i šestek (24-17) a přežili tak i ohromné trojkové manko (5-17).

Opava dobyla Zlín až v koncovce 88-90, když domácí prováhali šanci na minimálně prodloužení. Slezanům patřily zejména produktivnější trojky (10-14).

Svitavský lídr si nedělal problémy v Olomouci (71-89), kde jej vedl 32 body soutěžní top skórer Pavel Slezák. Hosté dali víc trojek (8-12), šestek (9-19) i bodů z brejků (17-27).

SKUPINA ZÁPAD - 14. KOLO

POLABÍ - SP BASKET 108-75 (Kolář a Dávid Novák po 22, Rylich 21 - Regeti 18)
RADOTÍN - USK PRAHA B 70-65 (Bělohradský a Randuška po 15 - Šafařík 17)
LITOMĚŘICE - PLZEŇ 76-61 (Haiblík 22, Karlovský 20 - Honomichl 12, 200 fanoušků)
SOKOL PRAŽSKÝ - LIBEREC 83-97 (Zach 28 - Olejník, Příhonský, Výcha po 16)

POŘADÍ PODLE BILANCÍ

1. Jindřichův Hradec (13-1), 2. Sokol pražský (11-3), 3. Litoměřice (9-4), 4. Liberec (9-5), 5. Plzeň (8-6), 6. Radotín (7-7), 7. USK B (4-9), 8.-9. Chomutov, Polabí (3-11), 10. SP (2-12)

SKUPINA VÝCHOD - 14. KOLO

ZLÍN - OPAVA B 88-90 (Nehoda 20 - Kurečka 23)
SNAKES OSTRAVA - VIDIDBOOKS PARDUBICE 74-70 (Voráč 22 - Mrázek 16)
NOVÝ JIČÍN - PROSTĚJOV 97-66 (Mikulec 20 - Kaštil a Nosek po 15, 161 fanoušků)
OLOMOUC - SVITAVY 71-89 (Tkadlec 20 - Slezák 32)
KRÁLOVŠTÍ SOKOLI - BRNO U23 99-88 (Dvořák 26, Sedmák 24 - Houzar 24)

1. Svitavy (12-2), 2.-3. Královští sokoli, Opava B (11-3), 4. Brno U23 (10-4), 5. Nový Jičín (6-8), 6. Vividbooks (5-9), 7.-8. Zlín, Olomouc (4-9), 9. Snakes (4-10), 10. Prostějov (2-12)