Odpoví Brno i bez Půlpána? Povstane Číž?

PREVIEW ZÁPASŮ 4 ČTVRTFINÁLE Už velice zásadní čtvrté bitvy čekají dnes dvě čtvrtfinálové série. Nejspíš citelně oslabené Brno nastoupí v Pardubicích od 17:30 a Medvědi budou usilovat o rehabilitaci za úterní selhání své střelby od 18:00 v Ústí.

17:30
BK PARDUBICE (6) - BASKET BRNO (3)

Klíčovou otázkou před čtvrtým utkáním série je, jak se brněnský tým vypořádá s předpokládanou absencí klíčového rozehrávače, top skórera z druhého zápasu a Obránce sezony Půlpána, který musel ve třetím duelu odstoupit už po minutě, když jej během nájezdu při snaze vyrazit míč zřejmě zasáhl do levé ruky pardubický playmaker Vyoral (akce nebyla posouzena jako faul). Brnu už tak chybí úderné křídlo Madden a absence dvou takto důležitých hráčů může mít zásadní dopad na herní výkon týmu.

Rozehrávačské pravomoce vedle stabilního dirigenta Marka podle všeho převezmou i Bálint s Mišulou, nicméně defenzivní schopnosti Půlpána budou nyní týmu citelně chybět. To bylo znát už ve třetím utkání i na 54 inkasovaných bodech do půle a 97 celkem.

Beksa bude chtít ve čtvrtém duelu navázat na úterní převahu z protiútoků i z trojkového oblouku a dál pokračovat v lovu útočných doskoků, čímž zatím soupeři hodně škodí, není ale stále dost efektivní v přeměně v body z těchto druhých šancí. Pardubice se zatím také velmi mírní v ztrátách, což dokazují čísla 8, 11 a 7.

Odehrané zápasy v sérii: 84-89, 92-98, 97-84

Absence Pardubic: křídlo Potoček (dlouhodobé zranění ruky)

Absence Brna: zřejmě rozehrávač Půlpán (zraněné zápěstí nebo prst levé ruky), křídlo Madden (zranění v dolní části těla)

Atrakce a zajímavosti utkání: divácká soutěž o poukázku do HudySportu v hodnotě 5.000 korun od partnera utkání sanaplasma, před úvodním rozskokem pardubický klub poblahopřeje Karlu Komersovi, jednomu ze zakladatelů klubu a poté i jeho hráči a trenérovi, k 90. narozeninám, spolukomentátorem utkání bude Petr Heřman, bývalý hráč obou klubů.

18:00
SLUNETA ÚSTÍ (5) - BC GEOSAN KOLÍN (4)

Třetí utkání série lze těžko zásadně hodnotit. Jen v kolínském táboře totiž vědí, proč jeho lídr a jeden z nejužitečnějších hráčů ligy Číž v úterním duelu odehrál jen 22 minut se třemi body. Do jaké míry stálo za těmito čísly zranění, anebo spíš strategické ohledy. Je možné, že trenérský štáb počítal s tím, že domácí Pandy do prvního domácího zápasu dají naprosto veškerou energii a odpočinutější Číž tak bude připravenější na čtvrtou bitvu, kterou už Kolín získat musí, aby se udržel ve hře o postup, což by za stavu 1-3 bylo už takřka neřešitelné.

Medvědi se i přes extrémně slabou střelbu i ve třetím utkání drželi stále na dostřel a to může být zdrojem jejich nadějí na středeční úspěch. Na straně SLUNETY je ale obrovská motivace, kterou ztělesňuje šance na první semifinále v samostatné české lize a tím i na nejlepší umístění v dějinách klubu. Tým ale nejspíš v útoku nebude moct spoléhat jen na trojky jako ve třetím utkání. Bude se muset Medvědům víc vyrovnat v produkci zpod koše a na útočném doskoku, což v úterý GEOSAN i při bídné střelbě drželo v zápase.

Odehrané zápasy v sérii: 77-81, 94-86 PP, 89-78

Absence Ústí: křídla Maděra a Bohuslav (dlouhodobě mimo kvůli operovanému kolenu)