Pohár už bez Hanáků, Brno ve čtvrtfinále

Několik zástupců Kooperativa NBL se během závěru minulého roku zapojilo už i do letošního ročníku Českého poháru a došlo přitom i na jednu pohromu. Olomoucko se už ve třetím kole poroučelo ze soutěže, když ve velmi nekompletní sestavě padlo na palubovce předního účastníka první ligy v Jindřichově Hradci (85-75).

Hanákům chyběly opory jako Kněževič, Feštr, Heinzl, Halada či Stamenkovič a zápas jim utekl ve středních dvou čtvrtinách, jež domácí ovládli 26-13 a 26-15. Závěrečná snaha hostů o zvrat už k úspěchu nevedla. REDSTONE měl tři dvouciferné střelce v Motenovi (32), Williamsovi (18) a Tkadlecovi (12). Jindřichův Hradec si nejvíc pomohl z šestek (22-13), trojek (9-8), druhých šancí (14-6) a doskoků (45-33).

Královští sokoli se vypravili do Pardubic za bezproblémovou výhrou nad prvoligovými Vividbooks (68-104), když je při omezeném využití opor nejvíc nasytili Kalný (17), Vondra (16), Svojanovský (14) a Dvořák (12). Vítězům patřila především produkce zpod koše (22-58) a doskoky (35-55).

Ligový nováček Slavia sice musela v pražském duelu s SP ve druhé čtvrtině obracet, ale vyhrála jasně 57-91 za vedení Davida Jelínka (26), Páleníka (20) a Kheila (12). Lepší byla zpod koše (16-46), z šestek (2-19), z druhých šancí (7-29) a na doskoku (36-59).

A čtvrtý ligový účastník ve třetím kole NH Ostrava si dojela pro jednoznačný postup do haly druholigové Třebíče (64-117).

Prvním celkem NBL, který se zapojil do osmifinále, byl lídr ligy Basket Brno, který se představil na půdě dosud neporaženého vedoucího celku východní skupiny první ligy ve Svitavách, kde proti nekompletním domácím dominoval 86-110. Jasno bylo už po poločase (33-58). Brňané  měli šest dvojciferných střelců, a to Bálinta (18), Petra Křivánka (14), Stráněla, Šimona Svobodu (po 13), Chatmana (12) a Mišulu (11). Kralovali zpod koše (36-50), z trojek (9-15) i z druhých šancí (16-27).

V dalších osmifinálových utkáních se 10. ledna Kolín podívá do Jindřichova Hradce, 11. ledna půjdou do akce Ústí v hale Sokola pražského, Opava v Novém Jičíně, Děčín v pražském Edenu proti Slavii a Nová huť v Pardubicích, 12. ledna zamíří Nymburk do Písku a 25. ledna se utkají Královští sokoli s USK Praha.