Profi Tour kořistí akademiků z Nymburka, druhé Brno

Tým složený z hráčů, kteří prošli nymburskou akademií a hráli tak pod hlavičkou Nymburka, se stal vítězem letošního ročníku Chance 3x3 Profi Tour, jejíž třídílná série určená pro kluby Kooperativa NBL vyvrcholila finálovým turnajem v Praze.

Nymburský celek triumfem s bonusem 100 tisíc vyhraných korun potvrdil dvě druhá místa z prvních dvou turnajů Tour, které vždy v Humpolci opanovaly skvadry Opavy a Písku.

V hlavním městě se hrálo na Náměstí Republiky, a to v rámci vrcholu oslav staletí českého a slovenského basketbalu, přičemž oba dny provázely menší potíže. První hrací den se nedohrál kvůli mocnému dunku píseckého Jakuba Skaličky, který pošramotil zařízení koše a program se tak musel dohrávat ve druhém dnu před play-off.

Právě Písek v základní skupině A vše vyhrál a postoupil společně s Basketem Brno. Extrémně dramatická byla situace ve skupině B, kde Děčín nevyhrál ani jeden zápas, a trio Pardubice, Nymburk, Opava zvítězilo shodně dvakrát. Kvůli nejmenšímu počtu bodů vypadla ze hry Opava a postoupily tak Pardubice s Nymburkem.

Ani druhý den neproběhl bez komplikací, neboť jej narušil mohutný déšť a dohrávat se tak muselo v letenské hale Královka. Ta byla svědkem skvělého semifinále, v němž Nymburk po dramatu porazil písecké soupeře 21-19. Ve druhém semifinále Brno zdolalo Pardubice 20-16. Písek obsadil třetí místo výhrou nad Pardubicemi 21-11 a před časovým limitem skončilo i finále, které vyhrál Nymburk nad Brnem 22-12.

Vítězové hráli ve složení Tobiáš Mikula, Teo Dlugoš, Lukáš Stegbauer a Filip Novotný, který byl vyhlášen MVP finálového turnaje. Brněnské barvy hájili Jonáš Musil, Matěj Dáňa, Ondřej Šiška a Jan Strašák, písecké Kevin Týml, Petr Šlechta, Štěpán Borovka a Jakub Skalička a pardubické Josef Potoček, Michal Svojanovský, Marek Simonides a Kamil Švrdlík.

Autor: CZ BASKETBALL