22.0

#24
10.0

Dragounova show musí jít dál! A Doaksova!

Co jedno povedené mistrovství Evropy může provést s dosud nerozvitou kariérou! 19letý guard Rostislav Dragoun po svých větších než malých kouscích z Pardubic přihodil rovnou 21 bodů za 28 minut proti Turům, což z něj udělalo suverénního top skórera Opavy. Ta doma triumfovala jasně a drtivě 85-59.

Ponejvíce v šesti hrající hosté nedokázali vzdorovat osmičlenné rotaci soupeře a tentokrát zapadly i obě kanadské posily Jones a Barker. Kdo však rozhodně nezapadl, to byl americký power forward Doaks, jehož "dvojitý" double-double bral dech: 21 bodů a 20 doskoků! A k tomu 7F+ a šestky 11/7.

Co však díky němu Tuři nahnali na útočném doskoku (tým 17), to prohospodařili ve ztrátách (19). A vše završila střelecká bída: jen 19procentní trojky (16/3) a 37procentní dvojky (49/18). Proti tomu Slezané (bez Gniadka, Klečky a Bujnocha) kontrovali bilancemi 33/11 a 34/20. Hned pět jejich mužů bodovalo dvojciferně  a rozehrávač Šiřina k pěti bodům přidal 10 asistencí a 7 zisků!

Opava nastoupila do zápasu jako raketa – za pět minut vedla po dvou koších Dragouna ihned z  útočného doskoku (jen za první čtvrtku takto skóroval třikrát) a dvou trojkách Zbránka 14-4, když Svitavy tu nabraly pět tíživých ztrát (vše Jones se Špačkem).

Tohle krvácení ještě hosté dokázali zastavit. Když ale v prvních pěti minutách druhého dějství domácí zašermovali 4 trojkami a Dragoun přidal svůj čtvrtý úspěch z útočného doskoku, nebylo za stavu 42-20 co řešit.

Petr Czudek (kouč BK Opava): "Díky výhře Svitav v Jindřichově Hradci nastoupili naši hráči velmi koncentrovaně a rozhodli utkání již ve druhé čtvrtině. Hrajeme v osmi hráčích, ale všichni se bodově prosadili. Musím pochválit Rosťu Dragouna, který byl MVP utkání."

Stanislav Petr (kouč Bohemilk Tuři Svitavy): "Tentokrát jsme proti Opavě neměli šanci, zejména jsme propadli střelecky. Taky počet ztrát na naší straně je vysoký."

17 24 41 1 9 4 19 21 16 20 51 59

Duel, který bude nejspíš odehrán v oboustranně úzkých rotacích. U domácích to bude vynucené zdravotní kalamitou, kdy Vlček má zlomený malíček (předpokládaný návraty za 3 týdny), Gniadek laboruje se zády (bolest jej omezuje v pohybu) a Klečku trápí problémy s kolenem (ty se táhnou už druhý měsíc a hráč bude ještě dva až tři týdny muset vysadit). U hostů se dá užší rotace očekávat vzhledem k udržení šance na úspěch v utkání. Noví zahraniční Tuři na úvod excelovali, moment překvapení už ale v Opavě nebude mít takový efekt, neboť Slezané si silné stránky tuřích opor budou snažit pohlídat, k čemuž jim nejspíš opět pomůže zónová obrana. Kanadský rozehrávač Jones se ovšem u Vajgaru blýskl 11 asistencemi a týmové pojetí mu tak ani proti zóně nebude cizí. Jeho souboj s domácím Šiřinou bude jednou z lahůdek duelu.

Petr Czudek (trenér BK Opava): "Naši hráči v Pardubicích zabojovali, ale vždy je to o tom, co vám soupeř umožní. Máme stále zraněné tři hráče základní rotace, hrajeme však za podpory domácího publika, proto chceme vyhrát."