7.0

#1
2.0

Lions čekají dál

Medvědi na pokračujícím turné po venkovních palubovkách sklidili druhou výhru, když v dohře čtvrtého kola vyloupili stánek Lions (82-95), kteří tak i po třech utkáních zůstávají jako jediní bez výhry, navíc s průměrem 103 inkasovaných bodů.

Z pětice střeleckých dvojciferů vítězů nad jiné vynikl power forward Skinner, autor 28 bodů a 16 doskoků za 39 minut. S 18 body a 9 doskoky jej následoval rozehrávač Šafarčík a s 18 body včetně šestek 12/10 pivot Pajovič. Za bankéře kontrovali dva guardi - 27bodový Šoula a 23bodový Lawhorn (+9 asistencí). Medvědi dominovali na doskoku (34-50, v útoku 10-21), 18 bodů dosáhli z druhých šancí a výrazně víc si pomohli z čáry trestného hodu (9/7 – 30/26), kam se dostávali prakticky jen tři nejlepší střelci týmu.

Domácí na tom byli nejlépe při Šoulou a Lawhornem tažené šňůře 13-0 ze závěru první čtvrtiny. Závěr poločasu už patřil především obracejícímu Kolínu, který se díky aktivitě Šafarčíka definitivně vysunul do vedení po polovině třetí čtvrtky (57-66). Na této úrovni svůj náskok přes jedno chvilkové snížení Lions na dva body držel až do konce, a to hodně díky záplavě házených trestných hodů.

21 29 50 0 18 4 10 25 16 0 115 95

Absence Kolína: křídlo Vocetka (poraněné chodidlo)

Lions se po dvou úvodních porážkách s inkasovanými stovkami budou chtít vzchopit doma proti Medvědům, jež čeká (při pokračující rekonstrukci jejich haly) čtvrtý duel v řadě venku. Zatímco domácí musí radikálně zlepšit především děravou obranu, před Středočechy stojí úkol naučit se lépe zvládat koncovky dobře rozehraných zápasů, což při zkušenosti jejich kádru je v jejich silách. Nechybělo zase tak moc, aby to nyní místo bilance 1-2 měli 3-0.

Lions zatím se solidními průměry 19,5 bodu a 6,5 asistence vede nový rozehrávač Lawhorn, který ale stejně jako celý tým bude muset přidat v defenzivě.

Karel Forejt (kouč Basket Fio banka Jindřichův Hradec): „Čeká nás tým, se kterým jsme uzavírali přípravné období. Bude to samozřejmě úplně jiný zápas. Potřebujeme se chytit, potřebujeme zvítězit, protože hrajeme před vlastními fanoušky, kteří, doufám, že nám pomohou. Zadarmo to rozhodně nebude, protože Kolín má velice kvalitní tým schopný střelecky explodovat. Já věřím, že naše defenziva se zlepší natolik, abychom mu v tom zamezili. Jasné je, že útokem tento tým asi porazit nemůžeme.“

Pavel Beneš (trenér BC GEOSAN Kolín): „Víme, že Jindřichův Hradec má velmi útočně laděné družstvo, které je v domácím prostředí výrazně silnější než venku. Naším záměrem je hlavně omezit soupeřovu sílu v podobě střel z tříbodové vzdálenosti. Klíčem k úspěchu pak určitě bude udržet kvalitu naší hry po celých 40 minut a vyvarovat se hluchých míst.“