19.0
#0
39.0

Nymburská střelnice v Ostravě

Favorizovaný Nymburk si zajel pro výhru do Ostravy, když v prvním ze čtyř utkání, které je v následujících dnech čeká během jediného týdne, zdolali NH 130:66. Ostravští šli do zápasu s úřadujícími šampiony v dobré pohodě, když vyhráli dva z posledních tří duelů včetně výher nad USK a Tury ze Svitav a chtěli ze série duelů v domácím prostředí vytěžit co nejvíc. Nymburk začal zápas dominantním výkonem v ofenzivě, ale slabší už to bylo na druhé straně palubovky. To muselo bavit ostravské diváky, kteří viděli za první čtvrtinu dohromady čtyřiašedesát nastřílených bodů. NH se tradičně dařila střelba z dlouhé vzdálenosti a ztráceli pouhých šest bodů. Sny o vyrovnaném duelu se však domácím rozpadly ve druhé desetiminutovce, kdy Středočeši udrželi výbornou střelbu z první čtvrtiny, a navíc přidali vylepšenou obranu. Nutili Ostravu ke ztrátám, sami prakticky vůbec nechybovali a poločasový rozdíl se tak vyšplhal na třiadvacet bodů.

Kanonáda Nymburka pokračovala i ve druhém poločase, když ani jednu čtvrtinu nenastříleli méně než třicet bodů a 130 body překonali svůj letošní rekord, který byl zatím 124 bodů v domácím utkání pátého kola proti Olomoucku. Vedení se vyšplhalo až na 64 bodů, o které zápas nakonec skončil.

V dresu Ostravy se střelecky prosadilo jen sedm hráčů, z toho čtyři dali dvouciferný počet bodů. Nejlepší z nich byl se 16 body Strahinja Stojačič. Za Nymburk odehráli alespoň devět minut a dali alespoň jeden koš všichni z dvanácti borců napsaných na soupisce. Střelnici si z utkání udělal Kendrick Ray, který se dostal s výbornou úspěšností na 31 bodů, patnáct bodů za stejný počet minut přidal Berisha a třináct minut stihl v třinácti minutách na hřišti Vojtěch Hruban.

18 28 46 3 25 19 6 22 17 21 180 130

Do ostravského Tatranu přijede 104bodová, 43doskoková, 10trojková a málo chybující nymburská mašina s aktuálně už 8 reprezentanty tří zemí, jejíž jedinou zátěží je nadcházející program se čtyřmi zápasy během jediného týdne, z nichž tři budou v NBL. Domácím nezbyde, než se spolehnout na svůj kvalitní doskok, vrhnout do něj ješt víc energie a pak už jen doufat, že nebudou příliš ztrácet a nebudou soupeři dávat mnoho snadných bodů.

Oren Amiel (kouč ČEZ Basketball Nymburk): „Náš program v následujícím týdnu bude hodně ostrý. Čtyři zápasy včetně dvou výletů, to bude opravdu náročné. Proto si myslím, že energie, soustředění a plnění všech úkolů bude důležitější než taktika. Říkám to vždycky, na každého soupeře, zvlášť v jeho domácím prostředí, si musíme dát pozor. Ostrava je v české lize nejlépe doskakujícím týmem v útoku a na perimetru má nebezpečné střelce, kteří se starají o body.“