13.0

#8
5.0

NH udeřila ve třetí čtvrtce

Ostrava utnula venkovní výboje Turů, když po dlouho vyrovnaném průběhu unikla ve střední části třetí čtvrtiny šňůrou 10-0 na 50-38 a dál už se neohlížela zpět. Zvítězila 78-69 a zapsala svůj čtvrtý úspěch v sezoně, o nějž se nejvíc zasloužili Stanojevič (17), Payne, Blagojevič (po 14), Woods (13+11 doskoků) a Petr Bohačík (13 doskoků). Za hosty se činili Teplý (16) a Roseboro (11+9 doskoků). Domácí byli lepší zpod koše (22-12), na doskoku (51-31), v bodech z druhých šancí (14-1) a v daných šestkách (20-9).

Dušan Medvecký (kouč NH Ostrava): „Do zápasu jsme vstoupili koncentrovaně, jak jsme chtěli. Řekli jsme si, že do něj nemůžeme vstoupit tak jako na Olomoucku. To se nám dařilo asi 7 minut, pak Svitavy šly přes nás. Do poločasu jsme to ale otočili, a i když jsme dostali v závěru hloupou trojku, tak to bylo OK. Do druhého poločasu jsme vstoupili agresivněji v obraně a celkem jsme dostali 69 bodů, což je od takového týmu jako Svitavy super počin. Sice nedaly nějaké „šoupáky“, ale to my také ne. Dnes jsem spokojen s obranou… Když Svitavy změnily svou obranu na zónu, tak jsme s tím měli problémy, ale to je i tím, že máme nový tým a spíš trénujeme hru na osobní obranu. Blagojevič pak dal důležité trojky a zápas jsme dovedli do důležitého vítězného konce. Gratulace klukům za obranu. Když takto budeme bránit, bude to dobré.“

Lubomír Růžička (kouč DEKSTONE Tuři Svitavy): „Domácí hráli dobrý basketbal. My jsme věděli, že to zde nebude lehká záležitost. Družstvo je dobře poskládané, hráči tady mají vysokou kvalitu. My jsme přijeli s nějakým plánem, který nám zpočátku nevycházel, pak jsme přeskupili řady a dostali se do pětibodového vedení. Pak jsme udělali triviální ztráty. V prvním poločase jsme jich měli 10, ve druhém jen dvě, ale Ostrava byla dnes hladovější a agresivnější. To taky dokumentuje jejích 14 útočných doskoků a 31 šestek. V neposlední řadě někteří naši hráči začínali po posledních zápasech lítat v oblacích. Byli jsme trapní, že nedáváme absolutně volné dvojtakty, za stavu -4 máme volné střely za 3 body a místo toho, abychom prokázali zabijácký instinkt, tak se bojíme a domácí toho využili. Pak jsme se díky zóně v obraně nadechovali, ale zónu nemůžete hrát tak dlouho proti tak silnému týmu, jako jsou domácí. Čeká náš ještě hodně práce.“

3 28 31 4 17 7 12 17 24 13 66 69

Absence Svitav: power forward Kerr (kotník).

Tuři mají šanci dojít si pro třetí výhru venku v řadě. Nová huť už bude bez centra Shoutvina (zajišťoval 8 bodů a 3,5 doskoku za 14 minut), který nenaplnil očekávání. Sníží se tak rotace podkošových hráčů a to by mohla být znatelná výhoda hostů, kteří už by měli mít zpět centra Roseboroa, k nemuž se přidají i Jelínek s lepšícím se Puršlem. Tým navíc poslední tři zápasy sází v průměru téměř 12 trojek.

Šimon Puršl (power forward DEKSTONE Tuři Svitavy): „Před reprezentační pauzou potřebujeme potvrdit poslední vítězství nad Jindřichovým Hradcem. Ostrava je především na domácí palubovce velmi silným týmem. Hlavně si musíme dát pozor na srbské křídlo Stojačiče, které téměř každý zápas zapisuje 18 bodů.“