11.0
#44
10.0

Obrat snů NH: z -22 za 11 minut!

NH je po nebývalém obratu s Ústím a nyní už třetím úspěchu v řadě i nadále dvě výhry od play-off. Po katastrofické druhé čtvrtině (15-29) s šesti ztrátami se při prvním odchodu do kabin ocitla už téměř na kolenou, ale na domácí půdě ji nezlomil jak stav 33-50 po 20 minutách, tak ani skore 44-66 po téměř 29 minutách.

Jen za poslední minutu třetího dějství Ostravští zvládnuli 8 bodů a pak přišla 4. čtvrtina snů (34-15), v níž byl kolaps hostů dokonán. Blagojevič dvěma trojkami brzy stáhl manko na 60-66 (završil tak šňůru 16-0), Stanojevič dočasný odskok Pand vykryl dalšími dvěma trojkami, a když se přidal i Woods, bylo to tři minuty do konce 75-76. Stanojevič pak 5 body skore otočil na 80-76 a poslední dvě minuty už šesti trefami došestkoval Stojačič. Domácí tak posledních 11 minut vyhráli 42-15 a celý zápas 86-81!

Lídry týmu byli Stanojevič (21, trojky 7/5), Stojačič (18) a Blagojevič (17), hosty drželi především Singletary (24), Robinson (22, trojky 6/4) a Pecka (10+10 doskoků). NH dala celkem o 11 šestek víc než soupeř, jehož náskok na nyní osmý USK se smrskl na dvě výhry.

7 25 32 1 6 3 13 19 27 2 63 81

Ostrava jako by chytila v posledních dnech druhý dech. Dvě výhry za sebou, jež získala, naposledy napočítala v druhé půlce listopadu, takže po období samých porážek jde pro tým o velký svátek. S Ústím to doma naposledy skončilo až po prodloužení, navíc s radostí pro hosty, takže NH má co oplácet. Čekat se dá spíš nízkbodové představení se spoustou šestek, otázkou bude, jak se na Pandách do poločasu projeví daleká cesta. Pokud první půli přežijí s hratelným skore, můžou myslet na další mocné nablížení k sedmé pozici po nadstavbě.

Antonín Pištěcký (kouč SLUNETA Ústí): „Po dvou úvodních výhrách v nadstavbě zajíždíme změřit síly do Ostravy. Domácí budou chtít navázat na důležité vítězství v Kolíně. Ofenzivní síla soupeře se opírá o pětici cizinců doplněnou o zkušeného Bohačíka a mladého Medveckého. Pokud chceme přemýšlet o prodloužení naší série, pak musíme domácí udržet na nízkém skore.“

David Šteffel (centr SLUNETA Ústí): „Venkovní výhra v Kolíně byla hodně důležitá a naštěstí se nám ji podařilo potvrdit domácí výhrou nad USK. Nyní musíme dokázat, že výhra v Kolíně nebyla náhoda, cestou k vítězství v Ostravě bude náš výkon v obraně, nemůžeme si dovolit pustit se se soupeřem do nějaké divoké přestřelky.“

Atrakce utkání: v poločase proběhne slosování o ceny od Hotelu Mercure.