7.0

#1
4.0

Řekli si 13 trojkami o play-off?

Senzační trojkovou kanonádou Medvědi na Folimance zcela zaskočili domácí Sovy a možná je tak nadobro odstřihli od play-off. Až neuvěřitelný výsledek 60-84 znamená, že Kolín dorovnal bilanci USK, má lepší vzájemné zápasy a k dobytí osmého místa už mu stačí „jen“ vyhrát doma s Brnem.

Středočeši vystřelili na orbitu sovích ztrát a minutých trojek už po 9 minutách do trháku 5-22 a v poločase to bylo se 13 body Machače a celkem 7 kolínskými trojkami dokonce 21-42. Na rozdíl od nedávného duelu v Ústí už tentokrát Benešova družina luxusní náskok nerozházela, ale od poloviny třetí části jej naopak ještě navýšila až na 30 bodů.

Vítězství hostů nejvíc jistili Machač (20), Vocetka (14, trojky 10/4) a Skinner (14), za z pole jen 32procentní domácí se nejvíc prosadili Ondřej Sehnal (18) a Bookert (14). Klíčový rozdíl v zápase udělala produkce trojek (4-13).

Pavel Beneš (trenér BC GEOSAN Kolín): „Dnešní utkání nás zastihlo v dobré formě. Musíme vyhrát i poslední zápas, takže v play-off jsme zatím napůl. Věděli jsme, že USK doma tři měsíce neprohrál. Prohrál naposledny 5. ledna a my věděli, že každá série jednou končí a proč by nemohla skončit zrovna dnes. Změnili jsme něco v obraně a na začátku to pomohlo. USK se nemohl dostat vůbec do hry a střílel z nepřipravených pozic. Ve druhém poločase byl horší náš vstup. Vedeme a sklopíme hlavu. Naštěstí jsme to překonali a hodně nám k tomu pomohla domácí zóna. Do té jsme velmi dobře stříleli. Kolektivní výkon podpořilo 22 asistencí. Pořád živíme naději na play-off.“

Chris Chougaz (trenér USK Praha): „Kolín od první čtvrtiny ukazoval, že tu výhru chce víc než my. Nechci mluvit o žádném zápase, protože to zápas nebyl. Nebyl od momentu, kdy jsme hráli bez energie, tlaku, rychlosti a koncentrace v obraně. Bez toho to není utkání. To nebyl náš tým, který známe. Ještě dva měsíce zpět jsme byli jedenáctí a nyní jsme měli šanci na play-off ve vlastních rukou. V 52 dnech jsme hráli 15 zápasů. Máme to 12-3 a nemůžu hráčům nic říct, bojovali v každém utkání ligy i poháru. Někteří hrají ještě za B-tým. Dnes jsme tu v nejdůležitějším okamžiku nebyli. Musíme se na to znovu podívat a najít důvod, proč jsme tak hráli.“

8 35 43 0 22 9 13 13 22 6 101 84

Absence USK: rozehrávač Marek Mareš (po operaci třísel), křídla Vilém Svoboda (koleno) a Michal Mareš (zranění kotníku)

Absence Kolína: rozehrávači Šafarčík (otřes mozku ze středečního utkání), Číž (viróza, o startu se rozhodne před utkáním), forwardi Bratčenkov (koleno), Vocetka, Harčár (oba viróza, o startu se rozhodne před utkáním), power forward Horák (koleno, o startu se rozhodne před utkáním)

Přímý souboj o konečné osmé místo pro oba, pro USK pak ještě zápas o udržení nadějí na pozici sedmou. V případě výhry Kolína by Medvědi dorovnali bilanci osmých Sov a měli lepší vzájemné zápasy (aktuálně 2-1 a +23) a při domácím úspěchu s Brnem v posledním kole už by se ani nemuseli ohlížet na výsledek utkání USK v Ostravě, protože by měli jistotu osmé příčky.

Týmu USK, který vyhrál už 9 z posledních 11 zápasů, by výhra nad Kolínem nejen definitivně zajistila osmou příčku, ale udržela by jej i ve hře o tu sedmou až do posledního kola.

Velkou neznámou bude počet absencí v utkání. USK bude chybět kapitán Michal Mareš, Kolínu ze stěžejních hráčů minimálně rozehrávač Šafarčík. Další absentéři by už zásadně snižovaly šanci týmu na úspěch, neboť USK i při pouhých pěti opěrných hráčích dokázal v posledních zápasech zázraky, navíc hraje doma.

Michal Mareš (křídlo USK Praha): „Zápas s Kolínem je zápas o všechno. Rozhodne o tom, jestli sezona bude úspěšná, nebo ne. V týmu panuje dobrá atmosféra, a i přes náročnější program v posledních měsících, se cítíme dobře. Skoro se dá říct, že nám tento program vyhovuje. Poslední zápas v Kolíně jsme prohráli až v prodloužení a myslím, že podobný vyrovnaný zápas se dá očekávat i v sobotu.“

Pavel Beneš (trenér BC GEOSAN Kolín): „Utkání s USK je pro nás o šanci zachovat si naději na play-off. Bohužel budeme postrádat opět několik hráčů, kteří jsou nemocní či zranění. I to nás však nezastaví ve snaze poprat se o důležité vítězství, které týmu, který vyhraje, otevře (nebo pootevře) brány do play-off. “