28.0

#50
3.0

Lions třetí výhru nezískali

Nejlepší tým A2 Ústí potvrdilo své postavení i v posledním utkání u Vajgaru (90-98) a nadstavbu tak skončilo s bilancí 7-3. Odpoutávat se začalo při dočasném zmlknutí Lions už po 13 minutách, poločas vyhrálo pod vedením Pecky díky 11 bodům z druhých šancí i převaze na doskoku 30-37 a až do začátku čtvrté čtvrtiny se jeho náskok pohyboval z obou stran kolem 10 bodů. Domácí Petrič se Stegbauerem pak sice vedli zteč na 72-75, ale SLUNETA si v závěru dokázala udržet minimální náskok.

Vítěze potáhli Robinson (22) a Pecka (19), jejich tým měl sice manko v trojkách (14-9), ale soupeře přetlačil ve dvojkách (19-24), šestkách (10-23), na doskoku (31-41), v bodech z brejků (11-24) a laviček (35-57). Za domácí, kteří za 32 kol dlouhodobé části zaknihovali pouhé 2 výhry, se zviditelnili Upchurch (21), Petrič (19) a Sinadinovič (17+14 asistencí).

Karel Forejt (kouč Basket Fio banka Jindřichův Hradec): „Trochu jsem se bál toho, aby dnes Ústí „nešetřilo“ své nejlepší hráče. Přistoupilo k tomu však velmi dobře, profesionálně. My jsme za tyto těžké zápasy rádi. Rozhodně to byl dobrý zápas pro fanoušky, bohužel se ho někteří lidé snažili zkazit. My jsme rádi, že jsme navázali na kvalitní výkon z Ostravy. Bohužel nás prostřední dvě čtvrtiny stály lepší výsledek. Ústí obě dvě vyhrálo a my jsme obdrželi spoustu košů z vymezeného území, a to rozhodlo. Já jsem za sebe spokojený za to, jak jsme se prezentovali, a doufám, že se budeme dál zlepšovat směrem k baráži a potvrdíme, že do této soutěže patříme.“

Antonín Pištěcký (trenér SLUNETA Ústí): „My jsme rádi za vítězství na jindřichohradecké palubovce. První a druhý poločas byly jako den a noc, zejména co se týče vstřelených bodů. Upřímně mě mrzí těch 36 bodů inkasovaných v poslední čtvrtině. Díky tomu se nedostalo na mladé kluky a to jsem nechtěl. Nicméně je to poslední zápas ve skupině A2, ve které končíme na prvním místě s bilancí 7 výher a 3 porážek. Pro nás, myslím, to je slušná bilance. Jdeme tedy na Pardubice a máme týden na to si odpočinout, dát se dohromady a pokusit se o co nejlepší výkon. Uvidíme, na co budeme stačit. Přeji domácím hodně štěstí ať už v play-out, nebo v následné baráži. Nebudou to mít snadné zejména psychicky a snad jim to vyjde.“

Edi Sinadinović (rozehrávač Basket Fio banka Jindřichův Hradec): „Ústí si svou kvalitou zasloužilo být ve skupině A1. Pokud si vzpomeneme na poslední zápas s Ústím u nás doma, bylo to také velmi těsné utkání, kdy nás nakonec položil nejlépe hrající Donald Robinson. Když proti nám dnes hrál, opět ukázal své kvality, stejně jako Ladislav Pecka, který držel Ústí pod košem a hlavně na doskoku. Trenéři nás připravovali na problémy s doskokem, které opravdu nastaly. Hosté nás přeskákali o 10 míčů. Stejně tomu bylo i ve zmiňovaném předchozím zápase. Na našem výkonu však vidím jedno velké plus. Prohrávali jsme dokonce o 15 bodů, ale nevzdali jsme se. Opět jsme se zvedli, dotáhli a bojovali až do konce. A za to patří našemu týmu respekt. Ústí má však samozřejmě daleko kvalitnější tým, širší rotaci deseti hráčů. U nás měli trenéři ztíženou situaci našimi zraněními, díky kterým jsme poslední měsíc trénovali v okleštěné sestavě. Chci také říci, že musíme koukat dopředu. Čeká nás baráž. Tým se však zvedá, máme daleko víc energie v obraně, v Kolíně jsme hráli dobře po většinu zápasu, z Ostravy jsme dokonce přivezli výhru. Dnes jsme tu energii v obraně neměli pořád a Ústí nás okamžitě potrestalo.“

Ladislav Pecka (power forward SLUNETA Ústí): „Z naší strany to nebyl úplně dobrý zápas. Nebylo co ztratit, ale přistoupili jsme k tomu celkem profesionálně. Nevypustili jsme to. Byly tam dobré pasáže, kdy jsme vedli i o deset bodů a víc. Pak se však hráči Jindřichova Hradce semknuli, dali pár těžkých střel a výrazně se přiblížili. Myslím si však, že konec jsme si pohlídali a odvážíme si výhru, která nám pomůže zejména z mentálního hlediska.“

14 27 41 3 21 6 13 24 15 29 130 98

Absence Lions: power forward Zuzák (zranění nártu), rozehrávač Fical, guard Upchurch (o startu se rozhodne v den zápasu)

Již najisto sedmé Ústí stržilo už 4 výhry z pěti posledních zápasů, Lions jsou nabiti druhou výhrou sezony, již dovezli i ve velmi okleštěné sestavě z Ostravy, proto lze očekávat zajímavý duel i přesto, že v něm už nepůjde o posouvání v tabulce. Otázkou jen bude početnost marodky domácího týmu.

Jan Šebek (mluvčí Basket Fio banka Jindřichův Hradec): „Ačkoli výhra, kterou přivezlo osm statečných z Ostravy, obrovsky celému týmu pomohla, je třeba zůstat nohama na zemi. Je za námi 31 zápasů, ve kterých jsme absolutně nesplnili naše předsezonní ambice. Věřím však, že vzrůstající kvalita našich výkonů, která byla konečně potvrzena výhrou v posledním kole, přinese i další úspěchy. Soustředíme se na baráž a nejvíce nám pomůže jediné. V play-out potřebujeme vyhrát co nejvíce zápasů, zvednout si sebevědomí a zvládnout rozhodující utkání o setrvání v nejvyšší soutěži. SLUNETA pro nás bude sice těžkým soupeřem, ale věřím ve vysokou návštěvu, která nám pomůže našeho soupeře porazit.“

Stanislav Votroubek (asistent a forward SLUNETA Ústí): „Zápas v Jindřichově Hradci bude hodně specifický, protože na první pohled by se mohlo zdát, že ani jednomu soupeři už o nic nejde, ale domácí hrají doma před svým publikem a jsou nabuzeni svým výkonem v Ostravě a my si zase chceme udržet dobrou formu do play-off, takže rozhodně nemůžeme nic vypustit.“

David Šteffel (pivot SLUNETA Ústí): „V posledním zápase dlouhodobé části chceme navázat na náš výkon z domácího zápasu s Brnem, kde se nám dařilo v obraně. Domácí budou hrát bez bázně a hany a budou tak hodně nebezpeční.“

Atrakce utkání: vstupné zdarma, poločasová soutěž o vstupenku na zahajovací pokerový turnaj v kasinu Golden Games v hodnotě 1100 korun.