22.0
#17
13.0

Pecka se Šmídem zařídili výhru

I když Nová huť byla většinu prvního poločasu v Ústí i vinou svých ztrát pozadu, ani za stavu 34-20 po 15 minutách se nevzdala a americká legie ji šňůrou 0-10 dostala zpět. Ještě po třech čtvrtinách se držela do deseti bodů manka, ale pak už náporu domácích nedokázala odolávat. Za Pandy se začali prosazovat podkošoví Pecka se Štefflem a po trojkách Šotnara se Šmídem to bylo pět minut do konce už 78-60. A na to hosté nenalezli odpověď.

Pro sedmou SLUNETU vítězství 86-73 znamená, že udržela odstup dvou výher od Kolína, který ji už při horších vzájemných zápasech nemůže předstihnout, a to ani při už nepříliš pravděpodobné minitabulce tří se shodnou bilancí. Poslední hrozbou tak zůstává USK, který je stále o výhru zpět, a v posledních dvou kolech by musel uhrát o jedno vítězství víc než Pandy.

Hlavními tahouny Ústí byli Pecka (23) se Šmídem (19). Jejich tým měl do půle famózní dvojky 19/15, ale taky minul všech 11 trojek. Skvělé dvojky měl i po 40 minutách (35/25, NH 45/20). Ostravu vedli Payne (14), Stojačič a Canada (po 13).

13 18 31 0 10 7 14 19 21 10 61 73

Nechtějí-li Pandy připustit komplikace, musejí Ostravu skolit. Jinak by při případném úspěchu USK v Brně mohly už být na vzájemné zápasy víceméně osmé za Sovami, což by dvě kola do koncem nadstavby nevěstilo nic dobrého. Ovšem ani Ostrava, která vyhrála 6 z posledních 7 zápasů, nepřijíždí zcela bez motivace. Při svém vítězství a porážce USK v Brně by se už na rozdíl jedné výhry přiblížila k play-off, a pokud by doma Pražany složila v posledním kole o 10 bodů, měla by i lepší vzájemné skore a stačila by jí pak k předstižení Sov i shodná celková bilance.

David Šteffel (pivot SLUNETA Ústí): „Utkáním na Folimance jsme si situaci sami zkomplikovali, ale je to stále v našich rukách, což je dobré. Co se týče nadcházejícího zápasu, tak je jasné, že nesmíme dovolit Ostravě žádnou divokou přestřelku, aby se opět nedostala do euforie. My hrajeme doma a my chceme být ti, kdo budou udávat tempo utkání.“

Stanislav Votroubek (forward a asistent SLUNETA Ústí): „I přes prohru na USK je stále všechno v našich rukách a los je taky příznivější, hrajeme dvakrát doma a pak v Jindřichově Hradci. Musíme prostě všechno vyhrát a nemusíme se ohlížet na výsledky ostatních. V tabulce pod námi bude zuřit velký boj o 8. příčku a v případě našeho zaváhání i o sedmou, což nechceme dopustit. Takže v zápase s Ostravou budeme chtít vycházet z dobré obrany a nenechat soupeře rozstřílet.“