11.0

#5
6.0

Opava si počkala na 4. dějství

V Brně to dlouho vypadalo, že domácí egoé se proti Opavě dokáže zázračně vyrovnat i s absencemi dlouhých Keelyho a Vašáta a křídelníka Farského. Sedmičlenná zápasová rotace jej však nakonec dostihla a Slezané se po čtvrté čtvrtině ovládnuté 12-30 radují z výhry 80-91. Dosáhli jí i bez marodícího dua Šiřina – Jurečka, když jejich armádu vedli především Kouřil (22+6 asistencí), Bujnoch (17) a Klečka (15+6 asistencí).

Akcie domácích dlouho drželi poměrně vysoko především playmaker Geiger (24, trojky 7/4), křídlo Roby (18+11 doskoků a 6 asistencí) a power forward Stegbauer (12). Opava si o výhru řekla efektivnějšími trojkami (32/11 – 25/13) a mnohem lepším doskokem (30-47, v útoku 8-14) i produkcí z druhých šancí (7-24).

Domácí Roby po vyrovnané půli vytáhl 11 minut do konce vedení Brna až na 67-59. Jenže pak začali hosté přitahovat šrouby a už po 36 minutách vedli díky bodům z útočných doskoků 72-82, což jim pro klid do koncovky stačilo. Rázem na své sedmé příčce zaostávají už jen dvě výhry za nyní se trápícími Pardubicemi a Děčínem a 10 kol do konce nadstavby ještě nemusí být mimo hru o páté či šesté místo.

14 33 47 2 20 2 12 16 19 0 108 91

Absence Brna: minulé utkání bez udání důvodu nehrál power forward Keely, je otázkou, zda již bude v pořádku, a ve hře je zřejmě absence i dalších hráčů

Absence Opavy: křídelník Jurečka (po operaci zlomené jařmové kosti), rozehrávač Šiřina (naražená pata, o startu se rozhodne před zápasem), forward Slavík (problémy se zády, o startu se rozhodne před zápasem)

I když to tak vypadá jen z náznaků, Brňanům zřejmě bude chybět více hráčů a výsledek i hra tak budou pravděpodobně vypadat jinak než naposledy, kdy zničení a zranění Opavy egoé využilo k vydřené domácí výhře. Slezané už mohou být dokonce téměř kompletní a nadopováni poslední výhrou nad Děčínem se poženou ztečí na doskoku za dalším úspěchem, který by je na sedmém místě oddělil od osmého Brna už na rozdíl dvou vítězství a navíc je možná už na dvě výhry přiblížil hned ke dvěma soupeřům z A1.

Úplně první střet sezony doma jasně ovládla Opava.

Chris Chougaz (kouč egoé Basket Brno): „Zápas proti Opavě pro nás bude velmi důležitý a náročný, protože máme

zraněných několik důležitých hráčů. Moji hráči jsou ale bojovníci, kteří hrají naplno až do úplného konce, a navzájem se podporují. Jsme tým opravdových bojovníků a každý z nás maká na 110 procent, abychom porazili našeho soupeře. V cestě za vítězstvím budeme potřebovat i podporu našich skvělých fanoušků.“

Lukáš Stegbauer (power forward egoé Basket Brno): „Čeká náš velmi těžké utkání a boj o 7. místo v tabulce proti Opavě, které se začínají pomalu všichni hráči uzdravovat, takže se od ní budou očekávat jiné výsledky než doposud. My víme, že doma umíme hrát proti komukoli a věřím, že ukážeme svoji sílu a dokážeme Opavu porazit, jako tomu bylo naposledy. Také doufám, že nás přijde podpořit spousta fanoušků a budou nás hnát k 11. vítězství v sezoně.“