41

15
7

Medvědi v předkole na Pandy

Na osmi výhrách ze 34 pokusů zakončili svou nováčkovskou misi v NBL Sokoli z Hradce Králové, kteří v posledním kole nadstavby i bz Candy a Stamenkoviče přetlačili doma 82-81 Kolín, který tak končí desátý a v předkole play-off se utká se sedmou SLUNETOU.

Hradec se aktivitou Marquardta se Štěpánem výrazněji utrhl po 14 minutách (35-23) a poločas vyhrál 46-35. Stačily ale tři minuty druhé půle, aby Thompson s Novotným otočili na 46-49 a pak se až do konce hrálo vyrovnaně. 40 sekund do poslední sirény to bylo 81-81, domácí pak ztratili, ale Walton na druhé straně neskóroval a hradecký Sedmák si došel pro šestky, z nichž tou druhou zajistil Kingspanu těsné vítězství.

Jeho tým, který nyní čeká baráž o NBL s finalisty první ligy, táhli Marquardt (20), Štěpán (14+16 doskoků, z toho 10 v útoku), Ondřej Peterka (12), Mráz a Lošonský (po 10). Kolín sytili Walton (20+8 doskoků), Thompson (20) a Purifoy (16). Domácím patřil lepší doskok (51-41), šestky (13-6) i trojky (5-3, Kolín do půle nástřel 12/0).

Vzájemné zápasy v sezoně NBL: 78-104, 88-74, 76-85, 124-71, 104-108 PP

Medvědům se nečekaným transferem rozehrávače a kapitána Číže do Svitav zásadně zkomplikoval úkol uspět v posledním kole A2 na hradecké palubovce, aby ještě mohli doufat v zaváhání USK v Ostravě a tím ve vítězství ve skupině a konečné deváté místo, z něhož by šli v předkole play-off na osmé Brno. Pokud však Pražané vyhrají, ani výhra už by GEOSANU nepomohla, a z desátého místa by v předkole narazil na Ústí. Po odchodu Číže a dalším oslabení týmu už ale další kalkulování takřka ztrácí na důležitosti, neboť postup do čtvrtfinále se při podstatném zúžení sestavy už velmi velmi ztížil, ať bude soupeřem v předkole kdokoli. Hradec naposledy na pražské Folimance překvapivou výhrou ukázal, že ani jako beznadějně poslední tým jej ještě nelze odepisovat, navíc Medvědy doma už dvakrát dokázal setnout.

Lubomír Peterka (asistent Kingspan Královští sokoli): „Nám už prakticky o nic nejde, soustředíme se na baráž, ve které narazíme pravděpodobně na Jindřichův Hradec. Do utkání s Kolínem však půjdeme plně připraveni. Budeme chtít domácím fanouškům poděkovat za skvělou podporu, kterou nám celou sezonu dávali, vítězstvím.”

Pavel Beneš (trenér BC GEOSAN Kolín): „Stále máme teoretickou naději na vítězství ve skupině A2, ale to pouze za předpokladu, že na palubovce Hradce Králové zvítězíme a ještě nám nahraje výsledek druhého utkání mezi Ostravou a USK Praha. Do Hradce tak odjíždíme s jasným cílem, kterým je vítězství. I přesto, že k utkání již nebude k dispozici Adam Číž, věřím, že se tým semkne a dokážeme se prezentovat kvalitním a týmovým výkonem.“