5.0

#98
3.0

Nymburk druhým postupujícím

Třebaže poprvé srazily počet ztrát na přijatelný počet (12) a měly jich dokonce méně než favorizovaný obhájce trofeje (15), v nadále oslabené sestavě (bez O-Sehnala, Applebyho, Stevanoviče) nemohly Sovy klást ve čtvrtfinálovém Zápase 4 dostatečný odpor a mistr si na pražské Folimance v klidném tempu uhrál, co potřeboval – čtvrté a postupové vítězství 77-92.

USK sice od startu mírně ztrácel, ovšem k rozehrávači Tůmovi se tentokrát výrazněji přidal forward Křivánek, který sedmi body v první čtvrtině a patnácti v poločase udržel domácí alespoň prvních 20 minut na dostřel (46-51 i přes o 21 procent lepší střelbu mistra z pole). Pražané dokonce ve druhé čtvrtce přestříleli hosty z oblouku 5 ku 3 (v půli pak 7 ku 4) a z 33-48 se ještě třemi trojkami přitáhli pod deset bodů.

Po změně stran už ale přidali jen jedinou trojku, stihli pouze 31 bodů a hostům stačilo poskládat několik lepších obran za sebou, aby při trvalém směrování svých útoků pod koš po prvních sedmi a půl minutách třetí čtvrtiny utekli na 52-68 a zbytek zápasu už zkontrolovali.

Měli čtyři dvojciferné střelce, a to Lawrence (14+6 asistencí), Hrubana (14), Bendu a Myerse (po 12). Za domácí korigovali Křivánek (19), Tůma (15+6 asistencí, 4 zisky), Mareš (13) a Vukosavljevič (10). Mistrovi patřily dvojky (36/17 – 43/30), bod zpod koše (28-42), z druhých šancí (2-15) i z brejků (3-15) a také doskoky (28-39).

USK po čtvrtfinálovém vyřazení zakončil sezonu na osmém místě.

Oren Amiel (kouč ČEZ Basketball Nymburk): „Blahopřeju USK za celou sezonu. Bylo dobré, že nás v sérii prověřil a připravil na další boje. I když jsme dnes nehráli dobře, zvítězili jsme, a to je vše.“

Dino Repeša (kouč USK Praha): „Oproti předchozímu zápasu jsme zlepšili několik aspektů naší hry a upravili jsme i hráčské rotace a také některé prvky našeho útoku i obrany. Celkově se nám víc dařilo na obou koncích hřiště.“

Vojtěch Hruban (křídlo ČEZ Basketball Nymburk): „Naše obrana byla propustnější než jindy a USK toho využil. Dobře si půjčoval míč, nacházel volné střely a ty proměňoval. My se s tím nebyli schopni lépe poprat a nechali jsme soupeře vrátit do zápasu. Byl to čtvrtý zápas v sérii a vždy je těžké hrát s jedním týmem tolik utkání po sobě. Pak už je to o jiných věcech než taktice. Ale sérii jsme jakž takž zvládli. USK ale patří kredit za to, jak hrál. V semifinále bych osobně chtěl Olomoucko, protože se s ním nechci potkat ve finále. Ale víceméně je to jedno, protože pokud chceme titul, musíme porazit všechny.“

18:00

Absence USK: rozehrávač Ondřej Sehnal (koleno), možná nadále guard Appleby a forward Stevanovič

Vzájemné zápasy v sezoně NBL: 56-101, 59-97, 78-100, 58-95, 50-88

Stav série: 0-3

Nymburk úspěšně zvládnutým Zápasem 3 dokráčel už k metě 50 ligových výher v řadě, když navíc v sérii nadále utahoval defenzivní šrouby - po 78 a 58 bodech obdržel od Sov již jen 50. Při druhém utkání za 24 hodin hráče USK, kteří třetí zápas odehráli víceméně v osmi, už v pátek čeká z fyzického pohledu nad jiné krutá šichta, přičemž ve čtvrtek jen 12 minut natočil hlavní power forward Vukosavljevič a je otázkou, zda byl jen šetřen, nebo se i u něj objevilo zdravotní omezení.

USK v aktuálním obsazení nemá síly, ani další zbraně na větší potrápení mistra a úspěchem je pro tým už to, pokud favorit nepřekoná stobodovou hranici.