13

#33
24.0

Sehnalův první triple double!

I když na něj byli nachystaní, měsíční karanténou vynucená odstávka na nich byla zejména v první půli až příliš znát, a lídr USK Ondřej Sehnal při pátém sovím triumfu v řadě znovu doručil. Nejenže dokonce už pošesté v řadě zaknihoval dvojciferné asistence, ale ještě si z Děčína odváží svůj první kariérní triple double a také první triple ligy v této sezoně! Za 13 bodů, 12 doskoků a 11 asistencí, k nimž přidal i 9 získaných faulů. Palubovku neopustil ani na jednu z 2400 sekund, jež nakonec velmi dramatický duel trval.

Válečníkům začala hořet půda pod nohama už od poloviny první čtvrtiny, kdy je hosté ničili z útočných doskoků (6 za první čtvrtinu) i získaných míčů (ztráty za prvních deset minut 7-1), dostávali se na trestnou linii a k tomu všemu se klíčoví domácí muži Grunt s Pomikálkem dostali brzy do faulových potíží. Po deseti minutách tak Severočeši zaostávali 15-27, a když se v NBL poprvé rozohnil nový soví obr Rikič (do půle 14 bodů), vystoupal náskok hostů i díky mnoha snadným bodům až na 21-40.

Konec? Nikoli!

Děčín se po změně stran vyhecoval, a byť už po 23 minutách přišel kvůli pěti faulům o centra Grunta, nejhmotnějšího strážce Rikiče, díky 12 bodům Šišky (včetně tří trojek) ve třetím dějství se už po 30 minutách přisál na 59-62.

Jenže USK se znovu nadechl a z útočných doskoků i díky výšce Rikiče utrhl 3:40 do konce nové vedení o 15. Ani tady se však Válečníci nevzdali a taženi trojkujícím Pomikálkem využili ztrát již znaveného Sehnala, jehož na videu potvrzený nesportovní faul jim pomohl až ke snížení na tři body. Chladnokrevné Sovy ale poslední sekundy došestkovaly ke triumfu 76-81.

Vedle Sehnala je tlačili Rikič (24+8f+ za 27 minut, TH 13/8), Mareš (16), Štěrba (13+8 doskoků) a Samoura (10+7 doskoků). USK si víc pomohl šestkami (22/14 – 31/24), útočnými doskoky (10-15), body z nich (11-25) a také skromnějšími ztrátami (17-13). Děčín se opíral i Šišku (27+10f+, trojky 8/5), Pomikálka (15+14 doskoků a 7f+) a Žiklu (12).

Tomáš Grepl (kouč BK ARMEX Děčín): „Tohle byl můj nejhorší trenérský týden v kariéře, protože hráči byli zavřeni čtrnáct dní v karanténě a dostat je do formy, v jaké byli před karanténou, byl takřka nelidský úkol. A vůbec si neumím představit, že budeme teď zavřeni dalších čtrnáct dní... Takže veškerá příprava, kterou jsme zvládli velice dobře, přijde zcela vniveč. Bohužel, situace je taková jaká je, chápu, že je důležité, abychom překonali zdravotní krizi a mohli normálně fungovat, také rozumím tomu, že sport nepatří mezi nejdůležitější věci, ale pro nás je současný stav tragédie. Celý první poločas jsme byli fyzicky špatní, protože trénink nikdy nemůže nahradit samotný zápas. Než jsme se srovnali s tempem, které liga má, prohráli jsme první poločas o patnáct bodů. Rovněž jsme neměli odpověď na Rikiče a jeho 220 centimetrů, on byl dnes klíčovým faktorem utkání. Nám chybí pod košem centimetry a je to pro nás obrovské negativum. Přesto nemohu hráčům nic vytknout - makali, bojovali, ale herní výpadek byl znát.“

15 32 47 1 15 6 13 29 26 0 91 81

Jako malé děti na Vánoce se musí na sobotní duel s USK těšit děčínští Válečníci, kteří kvůli karanténě své i soupeřů hráli naposledy 16. září. Stejně jako v případě Kolína je jejich aktuální forma zahalena tajemnem. Tým však nehlásí žádné absence, tradiční otázkou tak je, zda se už vrátí dlouhodobě absentující power forward Landa.

V Děčíně bude poprvé otestována podpora virtuálních fanoušků, neboť klub při nemožnosti zaplnit halu živými diváky své věrné vyzval k zaslání fotografií s fandící pózou, jež budou vytištěny a umístěny na sedačky do hlediště. Pro tyto fanoušky bude navíc připravena soutěž o ceny.

USK přijíždí po čtyřech výhrách v řadě s ohromným sebevědomím, veden nyní nezastavitelným rozehrávačem Ondřejem Sehnalem. Skvěle brání, efektivně útočí a se svou sestavou s průměrem 21 let už zaskočil nejednoho kvalitního soupeře.

Tomáš Grepl (trenér BK ARMEX Děčín): „USK Praha hraje velmi dobře. Tým vyhrál čtyřikrát v řadě a nás čeká těžký zápas. Soupeře teď posílil pivot Rikič, jeho 219 centimetrů nám bude dělat problémy při cloně na hráče s míčem.“

Pavel Grunt (pivot BK ARMEX Děčín): „Pokud se nám podaří udržet dva nejvíce užitečné hráče soupeře Sehnala a Mareše na nízkém počtu bodů, bude se nám hrát lépe. Hlavně to bude těžký test po nařízené desetidenní karanténě pro celý tým. Doufám, že se nám podaří tenhle malý restart a vyhrajeme na domácí palubovce, byť tentokrát bez diváků, což je pro nás taky minus.“

Jan Pospíšil (asistent USK Praha): „Utkání bude specifické už jen tím, že je poslední na další zhruba tři týdny, kdy bude soutěž přerušena. I proto do toho musíme dát vše a není důvod se šetřit. Chceme tohle mini hrací období uzavřít výhrou a vylepšit tak svou pozici v tabulce. Rozhodující bude doskok a eliminace ztrát. Vše kromě výhry bereme jako neúspěch.“