16

#0
5.0

Střelu od výhry, prohru od konce

V podstatě jako přes kopírák mohlo být dnešní utkání na Tatranu. Domácí by se určitě nezlobili, protože by to znamenalo vyrovnání série. Nechybělo mnoho. Utkání nabídlo znovu nervy drásající koncovku, ve které mohla Ostrava odšpuntovat další velkou radost. Byla střelu od vyrovnání, ale nakonec balancuje nad hranicí vyřazení.

Oba soupeři znovu rozehráli především defenzivní part, kdy každý úspěšný útok měl cenu zlata. V low-score utkání si oba soupeři vyměnili poměrně zajímavé náskoky, ale vše směřovalo k rozuzlení až v nastavené pětiminutovce. První poločas ještě ovládli Válečníci, kteří využili nesportovního faulu a následně trefili i velmi obtížnou trojku. Z remízy najednou bylo vedení o čtyři body.

Domácí ale tahle pasáž nezlomila a byli to oni, kdo po většinu času po změně stran udával tempo hry. Zatímco včera se mohli spolehnout hned na tři hráče s double doublem, dnes na ceněnou individuální statistiku dosáhl pouze Mathon. I tak se ale domácí mohli radovat z výhry. Nechybělo mnoho.

Do poslední minuty základní hrací doby vstupovali totiž Válečníci se tříbodovým mankem. Walton proměnil jen jeden trestný hod a NH mohla rozhodnout. Jenže nedostala se ani ke střele. Tu v hodnotě tří bodů na druhé straně vyslal na koš Walton. Byl sice neúspěšný, ale Bruner byl ve správný okamžik na správném místě.

Rozhodnutí měl na ruce Radukič, ale netrefil a utkání tak musela rozhodnout extra pětiminutovka. V ní už kralovali hosté. Zasloužil se o to slepenými pěti body Pomikálek, který tak jako správný kapitán nasměroval Válečníky za ziskem matchballu i přes to, že obě ostravská střetnutí se v útoku příliš nevydařila Matěji Svobodovi. O to musí být pro Severočechy bilance 1:1 cennější.

Matěj Svoboda (křídlo BK ARMEX Děčín): "Vyrovnaný zápas ostatně jako všechny v této sérii. V koncovce jsme byli šťastnější. Kredit domácím za to , co domácí předvádí v letošní sezóně. Hrají fakt dobře a nedávají nám nic zadarmo. V prodloužení jsme byli na koni. Strašně cenná výhra pro nás a pojede se nám teď dobře domů. V sobotu chceme tu sérii ukončit."

Tomáš Grepl (trenér BK ARMEX Děčín): "My jsme měli dnes více štěstí než včera. Zlepšili jsme mnohem lépe doskok, kdy jsme dnes dovolili Ostravě 12 útočných doskoků oproti včerejším 20 a to je velký rozdíl a to se projevilo na tom finálním výsledku. Obrovský kredit hráčům za předvedený výkon. Celý zápas jsme odjezdili a odřelili celých 45 minut a nyní se připravíme na 5. zápas v Děčíně."

Matěj Snopek (křídlo NH Ostrava): "Prohráli jsme 4. zápas série, bolí to, ale musíme zregenerovat a připravit se na sobotu."

Adam Choleva (trenér NH Ostrava): "Utkání, které jsme měli v našich rukách, otočili jsme to málem v náš prospěch a pár chyb nás stálo zápas. V prodloužení jsme už neměli sílu na zvrat. Pojedeme do Děčína a uvidíme."

• hra do koše

NH zvládla prvním vítězstvím v play-off po deseti let velkou zkoušku, když doma obracela z minus 11 a v koncovce se obávala do posledních vteřin o výhru i při vedení o 12. Bylo to zcela atypické utkání, v němž se Děčín prakticky nedostal k protiútokům, byl přetlučen z útočných doskoků i bodech zpod koše a NH mu tak sebrala všechny jeho straně, když paradoxně zpět byla o jednu trojku, tedy v segmentu, kde je údernější než soupeř.

Na rozdíl od prvních dvou utkání se Ostravané plně spolehli na své opěrné trio Mathon, Radukič, Morgan, naopak v děčínském dresu byl tentokrát tišší playmaker Walton. Den po zápase sedmičlenných rotací se v už čtvrtém utkání ukáže, kdo je na tom jak se silami, které začnou hrát jednu z ústředních rolí, stejně jako domácí prostředí, které má na své straně NH. Bude zajímavé sledovat, zda se jí téměř dokonalý výkon podaří během 24 hodin zreplikovat.

Absence Ostravy: forward Belikov (zlomená ruka)

Odehraná utkání série: 74-84, 78-92, 68-67

Kurzy Chance na výhru: 2,08 - 1,90

Adam Choleva (kouč NH Ostrava): „Teď musíme zregenerovat, ale mám pocit, že započala válka, tak uvidíme, co se stane ve středu.”

Tomáš Jansa (rozehrávač BK ARMEX Děčín): „Dnes je nový den, nový zápas a to nám může pomoct. Půjdeme si pro výhru.”