Novinky

Rozehrávači dovedli Opavu zpět do Děčína!

ECHO UTKÁNÍ 6 ČTVRTFINÁLE Druhý opavský zápas po sobě byl děčínský útok ve druhé půli fatálně paralyzován, ruce Válečníků byly obtěžkány kilogramy smůly a nebyl nikdo, kdo by pozvedl týmový prapor. A domácí opavský celek si v neurovnané druhé dvacetiminutovce plné nervozity, jíž místy podléhali i muži s píšťalou, vzal šestý duel čtvrtfinále v poměru 84-74 a vynutil si tak očekávaný Zápas 7, který ve čtvrtek pohostí chrám Severočechů.

Autreyho bodyguard: Vím, co platí na hvězdy

S ROSTISLAVEM DRAGOUNEM PŘED ŠESTÝM ZÁPASEM 3, 10, 11. Když tahle čísla uslyší jeden opavský guard, dobře ví, že nejde o vítězná numera ve Sportce. Zvlášť když dopředu dostane echo, že se bude mluvit o obraně. „Tuším, že to budou Autreyho body z posledních zápasů,“ usměje se Rostislav Dragoun, byť za stavu 2-3 ve čtvrtfinálové sérii s Děčínem mu jinak do smíchu rozhodně není. Na práci, kterou v posledních třech utkáních odvedl na lídrovi Válečníků, ale pyšný být určitě může. Nebo ne?

Tuři opakují dějiny. Zatím

ECHO ZÁPASU 5 ČTVRTFINÁLE Oba tuří playmakeři se od startu rozhodli plně rehabilitovat za svou nevýraznost i chybovost v rozhodné fázi ztraceného Duelu 4 a zapřáhli se jako dva lídři do čela svitavského dvanáctispřeží, jež se přes ústecké Pandy přehnalo drtivou silou, až k exhibičnímu výsledku 109-71. Ten v pátém zápase čtvrtfinále znamenal nejen postup po ovládnutí série 4-1, ale také minimálně zopakování loňské čtvrté příčky jako dosud nejlepšího klubového umístění.

Děčín se klaní novému hrdinovi severu!

VIDEOECHO ZÁPASU 5 ČTVRTFINÁLE Z exhibice celkem 61 házených trestných hodů po 57 odpískaných osobních chybách vylovil Děčín na domácí půdě životně důležité vítězství (93-87) na 3-2 a ve čtvrtfinálové sérii mu zbývá udělat poslední krok, který může přijít už v úterý na Filipojakubskou noc v Opavě.

Dohola bych šel až na finále!

S LUKÁŠEM FEŠTREM K vyhrocené bitvě číslo 5 nastoupí už za několik hodin (18:00) na válečnické palubovce účastníci společné čtvrtfinálové série z Děčína a Opavy. Než se zvedne její opona, zaskočme ještě do zpovědnice za playmakerem ARMEXU Lukášem Feštrem, který vás obeznámí se stavem svého týmu, stavem své aktuální situace s přesně spočtenými „přechozenými“ střelami, stavem „trash-talkingu“ v Kooperativa NBL a také se stavem své extrémní frizúry i šancí na její shození.

Nejtřaskavější série do válečné vřavy No.5!

PŘED ZÁPASEM 5 ČTVRTFINÁLE Nejintenzivnější, nejvyrovnanější a fanouškovsky nejhlučnější série dospěla do nad míru atraktivního nedělního Duelu 5 (18:00) na děčínské palubovce, kde budou domácí Válečníci i hosté z Opavy postrádat jednoho podkošového muže. Oba týmy zároveň vědí, že vítěz udělá velký krok do semifinále, v případě loupeže Slezanů by to pak byl krok obrovský.

Nymburk lehkou nohou a Pandy v prodloužení!

VIDEOECHO ZÁPASŮ 4 ČTVRTFINÁLE Až do prodloužení dospěl čtvrtý duel čtvrtfinále mezi SLUNETOU a DEKSTONEM a první radost nakonec poznaly ústecké Pandy, které se tak alespoň do pondělního Duelu 5 udržely v sérii. To Nymburk na pražské Folimance problémy neměl a i přes bojovný výkon Sov dospěl v nejkratším možném čase do semifinále.

Šiřina trash-talker? Seznamte se!

S JAKUBEM ŠIŘINOU Mluvil, mluvil a mluvil. Hlavně se soupeři. A když v závěru proměnil vítězství už téměř stvrzující nájezd, emoce už nedokázal udržet pod pokličkou vůbec a jeho natlakovaný „papiňák“ explodoval. Zuřivou gestikulací a hlasitým řevem směrem k děčínské lavičce dal soupeři jasně najevo, že z Opavy si vítězství neodveze. A jak naznáte v následujícím interview o zatím jediné vyrovnané sérii letošního čtvrtfinále, jež se v neděli přesune k magnetické bitvě číslo 5 na válečnickou palubovku, ty emoce nevyprchaly ani spoustu hodin po utkání. Je to prostě play-off a stále ještě úřadující vicemistr Jakub Šiřina to ví víc než dobře.

X-faktor z Hané o spuštění laviny i litování Beksy

S PETREM BOHAČÍKEM Je to už dlouhé čtyři roky, co si naposledy zahrál play-off. Tehdy ještě hájil barvy Pardubic a ve čtvrtfinále s Opavou to pro něj nedopadlo dobře. Pak tři sezony jako opora NH Ostrava mohl vyřazovací boje sledovat leda jako divák. A letos tomu nemělo být jinak. Jenže zničehonic přilétlo laso z Hané. A najednou se ocitl v ohni čtvrtfinálové série tentokrát už proti Bekse, po pár dnech u týmu Olomoucka, kdy se navíc stal jednou z hvězd všech čtyř bitev. Odešel z nich s úctyhodnými průměry 13,5 bodu, 6 doskoků a 4,5 získaného faulu za 25 minut s úžasnou 85procentní úspěšností dvojek. Až to vyřazeného soupeře Radka Nečase přimělo k následujícímu vyhlášení: „Odehrál jednu z nejlepších sérií play-off, co jsem v basketu.“ Souhlasila by nová opora medailového aspiranta?

Super obrat Slezanů a velký lup Turů!

VIDEOECHO ZÁPASŮ 3 A 4 ČTVRTFINÁLE Opava se po 13 minutách čtvrtfinálového Utkání 4 topila v 15bodové díře, aby poté na domácí palubovce vstala z mrtvých a zbylých 27 minut vyhrála nad Děčínem 60-34 a srovnala v sérii na 2-2. Mnohem jasněji je naopak po třetí výhře Nymburka mezi mistrem a Sovami a po třetím úspěchu Svitav mezi Tury a Pandami, kde prvnímu a druhému celku po dlouhodobé části schází k postupu poslední krok. Ten mohou hráči Nymburka i Svitav udělat už v pátek, kdy v Praze i v Ústí startují čtvrté duely shodně v 18 hodin.