Vyhledávaní

NBL bez diváků, nižší soutěže v problémech

AKTUÁLNĚ Česká basketbalová federace je nucena po vyhlášení bezpečnostních opatření proti šíření nákazy koronavirem reagovat na aktuální situaci. Vyhlášení plošného zákazu organizování veřejných akcí nad 100 diváků má dopad do celého basketbalového hnutí a na všechny soutěže. Do celé situace může promluvit také uzavření škol, jelikož řada klubů využívá ke svým zápasům a tréninkům právě školní tělocvičny.

Využije dnes Nymburk umetené cestičky?

PŘED DUELEM 2 OSMIFINÁLE LIGY MISTRŮ Český mistr dnes večer může na turecké půdě „přepsat své dějiny“, a to prvním postupem do čtvrtfinále Ligy mistrů. Musí uspět v osmifinálovém Utkání 2 na palubovce Bandirmy, sdíleně šestého celku ligy v „zemi půlměsíce“, který po odchodu tří zahraničních opor (zbývající dvě Prewitt a Kalinoski nyní navíc nenastupují) bude stejně jako v Praze značně oslaben. Utkání startuje v 18:00 (vysílá Nova Sport 1) a Nymburk do něj jde se sezonní bilancí 13-2 při už osmi vítězstvích za sebou. První utkání doma ovládl 92-70.

Nájezdník Pavlovič postupovým finišmanem!

ECHO ZÁPASU 2 SEMIFINÁLE AAC Ozren Pavlovič ukázal, proč se stal vítězem turnaje muže proti muži při ligové All-Star Game. V klíčovém závěru semifinálové odvety Alpe Adria Cupu jako jediný uvědoměle najížděl do fauly zatížené obrany jen v šesti rotujících hostů z Vídně a dvanácti z posledních 15 bodů Beksy v závěrečných čtyřech a půl minutách rozhodl o domácím vítězství 85-82, jež tým posunulo v premiérové sezoně v poháru do finálové série proti Děčínu. Pardubický celek tak neztratil ani svůj desátý duel v soutěži. Ve Vídni před týdnem zvítězil rovněž o tři body, což mu při sčítání skore z obou utkání dalo do domácí odvety alespoň minimální náskok. Chorvatský křídelník Pavlovič doručil celkem 22 bodů a o bod tak trumfl z trojek vychýleného (12/2) rozehrávače Vyorala. Deset bodů přihodil zpod koše Švrdlík a 8 s 12 doskoky a 5 asistencemi střelecky velmi aktivní Nečas, který v derniérové sezoně kariéry touží zažít ještě (nejméně) jedno finálové klání.

Beksa stojí 40 minut od finále s Děčínem!

PŘED ODVETOU SEMIFINÁLE AAC Už dnes večer může být zkompletováno české finále Alpe Adria Cupu. Stačí, pokud pardubická Beksa zvládne své domácí semifinálové utkání s Vídní, sedmým celkem rakouské bundesligy. Dokonce může o dva body prohrát, neboť z haly soupeře si dovezla tříbodové vítězství a o postupujícím rozhodne majitel lepšího skore po součtu obou utkání. Souboj v hale na Dašické vypukne v 18 hodin a sledovat jej můžete i na portálu tvcom.cz.

Beksa drtila Opavu a Brno popáté v řadě

ECHO SOBOTY V NBL Pardubická Beksa si 23 útočnými doskoky podmanila na domácím kurtu očekávaný duel 6. kola A1 s Opavou, již rozprášila rozdílem 32 bodů! Svitavští Tuři v Děčíně podřadili v obraně do druhého poločasu a nedali už další šanci domácím (78-98). A Nymburk i bez Jaromíra Bohačíka rozhodl v Olomouci tradiční třetí čtvrtinou o své 86. výhře v řadě (73-90). V 5. kole A2 došlo na dvě loupeže. Hradec ve druhém poločase přetlačil domácí Kolín (66-82), který už na poslední pozici ztrácí tři výhry, a Brno si v koncovce v Ostravě vzalo už pátý úspěch v řadě (77-80).