Vyhledávaní

Bažant: Do konce života! Hruban: Dejte mi lahev!

Z roku na rok skoro zdvojnásobil svůj střelecký průměr, letos hrává už 19 minut a jeho nové sebevědomí ve Finále 2 ukázaly dvě situace. Nejdřív zvedl na vrcholu trojky dalekou střelu, ač dvoumetrový obránce Welsch stál hned před ním. A pak si seběhl pro přihrávku do vymezeného území k zakončení přes dalšího reprezentačního kapitána Luboše Bartoně. V současné sestavě Děčína už Lukáš Bažant prostě musí ukázat svou důležitost, tak jako to udělal v bezmála dvacítce utkání letošního ročníku, kdy končil s dvojciferným nástřelem. Ve druhém finále s Nymburkem nakonec posbíral 5 bodů a 6 doskoků za 25 minut. A v kulise 4850 fanoušků ukořistil hlavně zážitek na celý život.

Rozhodnou dnes o bronzu šestky? Nebo trojky?

Prostějov? Anebo Opava? Kdo z moravských týmů dnes uchvátí bronzové medaile? Domácí výhodu v utkání, hraném od 18 hodin před kamerami Slovak Sport TV2 a TVCOM.cz, budou mít Orli, kteří ve své hale výsledkově ovládli i první zápas, a to díky šestkové kanonádě, 45bodovému duu Švrdlík - Marko a také díky opavské trojkové bídě a propadu soka na doskoku v poslední čtvrtině.

Pod děčínskou skálou padl nový rekord NBL!

Kooperativa NBL se stává soutěží pro masy! Alespoň na některých místech. Poté, co na konci minulé sezony se do opavského stánku nalévaly až tři tisícovky lidí, poté, co v letošním ročníku do Pardubic na zhudebněný duel základní části přilákali 3240 diváků, přišel 18. května 2015 další milník - 4850 fanoušků, kteří zaplavili prakticky všechny volné sedačky na hokejovém stadionu v Děčíně! Stalo se ve druhém utkání finálové série a jen pro srovnání je třeba dodat, že - tato návštěva je čtyřnásobkem té, která dosud pěchovala válečnické ČEZ Sportcentrum, a tento na Česko senzační počet lidí se zároveň rovná tomu, jako by dorazil každý desátý obyvatel tohoto severočeského města.

Divácký rekord už se otřásá v základech!

Už v sobotu byly prodány přes tři tisíce lístků na dnešní velký finálový duel číslo 2 mezi Děčínem a Nymburkem, který startuje v 18 hodin, živě ho bude vysílat web ČT a relive od 20:25 stanice ČT Sport. BK Děčín musel dokonce do online prodeje přidávat další stovky tiketů a je tak hodně pravděpodobné, že padne divácký rekord této sezony z utkání Pardubice - USK (3240). A kdo ví, možná bude v ohrožení i rekord absolutní, který drží zápas Pardubice - Nymburk z ledna 2007.

6 dvojciferných a šéf Klečka. Opava trojkodrtila

Mít takového náhradníka, to se pak hraje skvěle. Střídající rozehrávač Radim Klečka 17 body a 6 asistencemi velkolepě potáhl Opavu ve druhém utkání série o bronz, a když se k němu přidala dvojciferně celá základní pětka, vzešlo z toho až nečekaně jasné domácí vítězství nad Prostějovem 90-74. Rozhodnutí o majitelích třetího místa v sezoně 2014/15 tak padne až v úterý na Hané.

4251. Jak se rodí útok na divácký rekord NBL

Generální manažer Válečníků Lukáš Houser je realistou a spokojen by byl s dvěma tisíci. Křídelník týmu Luboš Stria by byl vděčný za tři. Někteří fanoušci jsou ovšem ještě větší optimisté a věří pro finálové Utkání 2 v naplnění celé pětitisícové kapacity hlediště.

Odvrátí Opava před kamerami konec sezony?

Proti konci sezony bude dnes od 15:50 bojovat na domácím kurtu BK Opava ve druhém utkání série o bronz. Naopak hosty z Prostějova může za vedení 1-0 pouhých 40 minut dělit od dalšího cenného kovu v jejich utěšené sbírce. To, jak vše ve žluté slezské bouři dopadne, můžete sledovat od 15:50 na ČT Sport.

Welsch o taktických fíglech Děčína a V-genech

"Když vidím Tomáše střílet, vzpomenu si na Vláďův styl takové té useknuté ruky. Byla to ale opakovačka, co se nemýlila," začne vyprávět Jiří Welsch a pokouší se při tom napodobit nenapodobitelný styl vicemistra Evropy z pětaosmdesátého Vladimíra Vyorala. Na ligové palubovce jej zažil jako 38letého spoluhráče ve Spartě, když se ještě jako teenager chystal na své dvanáctileté putování po Slovinsku, USA, Španělsku a Belgii.

Stria: Chtěli jsme vyhrát. A vyprodat i zimák!

Small forward Luboš Stria byl ve finálovém Duelu 1 jedním z pouhých sedmi vytíženějších Válečníků. Když si mistr pohlídal jeho střelbu, a dovolil mu jen 5 bodů, vypracoval se na třetího nejužitečnějšího hráče týmu především 8 asistencemi. Po fušce 34 minut hovořil s NBL.cz o horší variantě porážky i víře ve schopnost hrát v Nymburce až do vyrovnané koncovky.

V show Finále 1 se Děčín vrátil o 4 roky zpět

Jakoby se čas vrátil o čtyři roky zpátky. Na start semifinálové série mezi stejnými týmy. Děčín tehdy mohl způsobit na nymburské palubovce prvotřídní senzaci. Jenže Hatcher s Pavlem Houškou minuli v samém závěru čtvrté čtvrtiny Střelu slávy, jež by hostům přinesla šokující triumf a nedala obhájcům šanci ukořistit zápas v prodloužení. Rok se sešel s rokem a Válečníci stáli před malým deja vu!