USK Praha

Rok založení
1953
Aréna
SH Folimanka

Sezonní info

Pozice v tabulce
6. místo

Historie

Nejslavnější hráči
Jiří Ammer, Jiří Konopásek, Jaroslav Křivý, Robert Mifka, Zdeněk Rylich, Jiří Šťastný, Bohumil Tomášek, Jiří Zedníček, Jiří Zídek, Václav Hrubý, Petr Treml, Tomáš Satoranský

Úspěchy

  • 13 ligových titulů (1965, 1966, 1969-72, 1974, 1981, 1982, 1991, 1992, 2000, 2001)
  • 12x ligové stříbro
  • Vítěz Poháru vítězů pohárů 1969
  • Finalista Poháru mistrů 1966 a Poháru vítězů pohárů 1968 v Aténách pod širým nebem před 80 000 diváků, což byl dlouho světový rekord
  • 2. místo z Hyundai FINAL Four 2019/20

Bilance

Úspěšnost
47.4%
Historická tabulka
4. místo
Průměrné umístění
6. místo
Sezona v NBL
32.
Tituly
13
Sestupy
0

Soupiska 2023/24

číslo jméno a příjmení post datum narození věk výška zápasů v sezoně sezony v lize předchozí klub
3 Mikuláš Kramosil R/K 2005 19 193 cm 0 0 BA Sparta
4 Patrick Samoura R/K 15. 11. 2000 23 196 cm 38 4 Texas-Tyler (NCAA)
5 Matěj Šafařík R/K 24. 9. 2003 20 188 cm 36 3 Sokol pražský
6 Ondřej Švec R/K 14. 5. 2003 21 198 cm 34 4 -
8 Tomáš Palas K 28. 4. 2004 20 195 cm 20 2 Liberec
9 David Látal R 1. 5. 2005 19 181 cm 0 1 -
13 Dalibor Vlk K 26. 5. 2002 21 202 cm 37 4 -
14 Bienvenu Mbida 14. 1. 1990 34 205 cm 16 1 -
17 Marcel Bátovský K 14. 9. 2000 23 194 cm 18 4 Levice (Slovensko)
18 Matouš Brunner K/P 26. 4. 2004 20 194 cm 8 2 Vysočina
21 František Fuxa P 1. 6. 2000 23 205 cm 38 6 Pelhřimov
22 Adam Kopřiva P 26. 11. 2003 20 203 cm 14 2 Vyšehrad
25 Marek Vyroubal R 2. 4. 2001 23 196 cm 34 6 SAM BŠM Brno
27 Filip Petružela P 14. 4. 1997 27 208 cm 34 8 Teplice
29 Matyáš Ježek K 26. 6. 2005 18 192 cm 7 2 Varnsdorf
N
Matt Johnson R/K 6. 4. 1999 25 188 cm 25 1 Northern Colorado (NCAA)

N
David Böhm K/P 13. 7. 2001 22 205 cm 1 3 Northern Kentucky (NCAA)
N
Riley Grigsby 1999 24 198 cm 0 -
N
Kevin Jurell Baker P 9. 5. 1998 26 205 cm 8 1 Central District (Austrálie)
N
Walter Philmore Williams 9. 1. 1997 27 196 cm 5 1 -
N
Trevon Faulkner 22. 1. 2000 24 197 cm 16 1 -
# Hráč Pozice Věk Z Min. B 2B 2B % 3B 3B % TH TH % DO DC AS M+ M- AS/M- F+ F- VAL KF +/-
4 Patrick Samoura R/K 23 38 30.6 12.1 3.2/6.4 49.4 0.7/1.9 35.2 3.7/5.2 72.1 2.0 4.8 6.8 2.9 1.4 1.7 0.0 4.2 2.4 17.5 0.5 -1.8
2 Matt Johnson R/K 25 25 27.5 14.2 2.7/5.2 52.3 1.9/4.9 39.3 3.0/4.1 73.8 0.6 2.4 3.0 2.7 0.8 1.6 0.1 3.5 2.6 13.6 0.4 -0.2
6 Ondřej Švec R/K 21 34 23.9 9.4 2.2/4.5 49.4 0.6/2.2 28.4 3.0/5.1 59.5 0.9 2.8 3.7 3.1 0.8 1.9 0.0 4.6 2.1 11.8 1.6 -4.6
13 Dalibor Vlk K 21 37 19.9 8.4 1.6/3.7 43.1 1.5/4.2 35.0 0.7/1.0 68.4 0.8 2.3 3.1 0.8 0.6 1.1 0.0 0.9 1.6 6.0 1.0 -2.0
25 Marek Vyroubal R 23 34 29.9 8.8 2.0/4.3 45.6 1.0/3.4 29.1 1.8/2.8 65.3 1.0 2.6 3.6 4.1 0.7 2.0 0.1 2.7 2.2 10.1 0.2 -0.9
27 Filip Petružela P 27 34 20.9 6.3 2.6/4.5 56.9 0.0/0.0 0.0 1.1/1.9 59.1 1.3 2.6 3.9 1.1 0.4 1.7 0.0 2.1 2.3 7.2 0.3 -1.4
5 Matěj Šafařík R/K 20 36 13.1 5.7 1.4/2.7 51.5 0.7/2.2 30.4 0.9/1.9 50.7 0.5 1.4 1.8 0.9 0.5 0.8 0.0 1.6 1.9 4.1 0.4 -4.7
14 Bienvenu Mbida 34 16 25.8 8.7 2.9/6.4 45.6 0.2/0.4 42.9 2.3/2.8 80.0 1.6 4.6 6.3 1.4 0.5 1.9 0.0 2.6 2.6 11.4 1.4 -7.8
22 Trevon Faulkner 24 16 22.3 7.2 1.8/3.9 46.0 0.8/2.3 32.4 1.3/1.8 75.0 0.9 2.4 3.4 1.1 0.7 1.2 0.1 1.6 3.0 5.8 0.6 0.0
21 František Fuxa P 23 38 14.2 2.9 1.1/2.7 38.5 0.0/0.1 0.0 0.8/1.5 55.2 0.6 1.8 2.4 0.6 0.3 1.5 0.0 1.3 2.7 1.1 0.4 -2.0
17 Marcel Bátovský K 23 18 14.6 4.3 1.4/2.4 58.1 0.3/1.4 19.2 0.7/1.4 46.2 0.6 2.3 2.9 1.1 0.2 0.5 0.1 1.1 1.9 4.4 1.4 -0.6
12 Walter Philmore Williams 27 5 25.4 15.0 4.6/9.4 48.9 1.6/5.2 30.8 1.0/1.8 55.6 2.0 4.0 6.0 1.8 0.8 1.4 0.3 1.4 3.2 11.6 1.6 -0.2
11 Kevin Jurell Baker P 26 8 13.6 3.0 0.8/2.3 33.3 0.5/2.4 21.1 0.0/0.0 0.0 0.8 0.8 1.5 1.1 0.1 0.6 0.2 0.3 2.4 0.1 1.3 -5.3
18 Matouš Brunner K/P 20 8 6.3 2.9 0.5/0.5 100.0 0.6/2.1 29.4 0.0/0.0 0.0 0.1 0.8 0.9 0.1 0.0 0.5 0.0 0.0 0.6 1.3 0.0 -0.9
8 Tomáš Palas K 20 20 5.4 1.1 0.3/0.9 33.3 0.1/1.1 4.5 0.4/0.5 70.0 0.4 0.3 0.7 0.2 0.2 0.6 0.0 0.4 1.1 -0.9 0.0 -1.7
7 David Böhm K/P 22 1 33.0 20.0 4.0/8.0 50.0 3.0/4.0 75.0 3.0/5.0 60.0 1.0 1.0 2.0 1.0 0.0 1.0 1.0 3.0 4.0 15.0 2.0 7.0
29 Matyáš Ježek K 18 7 5.9 1.0 0.1/0.7 20.0 0.0/0.3 0.0 0.7/0.9 83.3 0.7 1.0 1.7 0.6 0.0 0.0 0.0 0.9 1.3 1.9 0.0 -1.3
22 Adam Kopřiva P 20 14 2.7 0.4 0.1/0.4 40.0 0.0/0.0 0.0 0.1/0.3 50.0 0.1 0.1 0.1 0.1 0.0 0.1 0.1 0.1 0.9 -0.5 0.2 -1.2
11 Riley Grigsby 25 0.0 0.0 0.0/0.0 0.0 0.0/0.0 0.0 0.0/0.0 0.0 0.0 0.0 0.0 0.0 0.0 0.0 0.0 0.0 0.0 0.0 0.0 0.0
3 Mikuláš Kramosil R/K 19 0.0 0.0 0.0/0.0 0.0 0.0/0.0 0.0 0.0/0.0 0.0 0.0 0.0 0.0 0.0 0.0 0.0 0.0 0.0 0.0 0.0 0.0 0.0
9 David Látal R 19 0.0 0.0 0.0/0.0 0.0 0.0/0.0 0.0 0.0/0.0 0.0 0.0 0.0 0.0 0.0 0.0 0.0 0.0 0.0 0.0 0.0 0.0 0.0

Zápasy 2023/24

kolo datum a čas domácí / hosté skore čtvrtiny fáze sezony
1. kolo 23. 9. 2023
17:30
USK Praha
Basket Brno
64
62
17
23
32
34
46
51
Základní část Review
3. kolo 30. 9. 2023
17:30
USK Praha
ERA Basketball Nymburk
75
73
26
17
46
43
57
54
Základní část Review
4. kolo 4. 10. 2023
17:45
BC GEOSAN Kolín
USK Praha
59
78
21
18
38
33
49
56
Základní část Review
5. kolo 7. 10. 2023
17:30
USK Praha
BK Opava
71
82
12
20
40
35
53
64
Základní část Review
6. kolo 11. 10. 2023
18:00
BK ARMEX Děčín
USK Praha
93
79
28
18
54
40
75
64
Základní část Review
7. kolo 14. 10. 2023
17:30
USK Praha
NH Ostrava
83
69
23
26
38
36
61
43
Základní část Review
8. kolo 22. 10. 2023
18:00
SLUNETA Ústí nad Labem
USK Praha
81
66
24
15
46
32
64
56
Základní část Review
9. kolo 28. 10. 2023
17:30
USK Praha
BK REDSTONE Olomoucko
81
70
21
21
35
36
55
50
Základní část Review
10. kolo 1. 11. 2023
18:30
SK Slavia Praha
USK Praha
90
94
22
15
46
42
66
66
84
84
Základní část Review
11. kolo 4. 11. 2023
17:30
USK Praha
BK KVIS Pardubice
86
71
19
20
41
39
61
62
Základní část Review
12. kolo 11. 11. 2023
15:30
Basket Brno
USK Praha
75
63
17
12
33
27
51
44
Základní část Review
13. kolo 19. 11. 2023
17:00
Sršni Photomate Písek
USK Praha
59
77
18
22
35
46
39
63
Základní část Review
14. kolo 2. 12. 2023
15:00
ERA Basketball Nymburk
USK Praha
108
60
30
24
57
42
79
50
Základní část Review
15. kolo 9. 12. 2023
17:30
USK Praha
BC GEOSAN Kolín
102
76
25
13
49
32
70
54
Základní část Review
2. kolo 13. 12. 2023
17:00
USK Praha
Sršni Photomate Písek
87
83
18
28
43
47
66
65
Základní část Review
16. kolo 16. 12. 2023
17:00
BK Opava
USK Praha
85
54
14
12
43
24
61
40
Základní část Review
17. kolo 20. 12. 2023
18:00
USK Praha
BK ARMEX Děčín
77
79
16
20
35
40
65
62
Základní část Review
18. kolo 30. 12. 2023
17:30
NH Ostrava
USK Praha
76
70
20
20
33
37
58
48
Základní část Review
19. kolo 3. 1. 2024
18:00
USK Praha
SLUNETA Ústí nad Labem
62
71
19
20
36
37
51
54
Základní část Review
20. kolo 6. 1. 2024
18:00
BK REDSTONE Olomoucko
USK Praha
67
66
13
10
39
28
49
50
Základní část Review
21. kolo 13. 1. 2024
17:30
USK Praha
SK Slavia Praha
80
70
19
16
40
29
61
48
Základní část Review
22. kolo 20. 1. 2024
18:00
BK KVIS Pardubice
USK Praha
79
75
16
16
33
28
53
43
65
65
Základní část Review
1. kolo 27. 1. 2024
17:30
USK Praha
BC GEOSAN Kolín
89
80
18
18
47
41
71
56
Nadstavbová část – skupina A1 Review
2. kolo 4. 2. 2024
18:00
SLUNETA Ústí nad Labem
USK Praha
85
73
26
22
47
48
60
60
Nadstavbová část – skupina A1 Review
3. kolo 7. 2. 2024
18:00
USK Praha
Basket Brno
63
66
16
15
30
34
45
51
Nadstavbová část – skupina A1 Review
4. kolo 10. 2. 2024
17:30
USK Praha
ERA Basketball Nymburk
79
84
18
18
38
41
59
59
73
73
Nadstavbová část – skupina A1 Review
5. kolo 28. 2. 2024
18:00
BK ARMEX Děčín
USK Praha
69
60
16
22
37
44
59
54
Nadstavbová část – skupina A1 Review
6. kolo 2. 3. 2024
17:30
USK Praha
BK KVIS Pardubice
54
73
12
32
31
46
41
58
Nadstavbová část – skupina A1 Review
7. kolo 6. 3. 2024
18:00
BK Opava
USK Praha
87
63
20
15
43
29
65
44
Nadstavbová část – skupina A1 Review
8. kolo 9. 3. 2024
17:45
BC GEOSAN Kolín
USK Praha
87
60
14
17
42
29
61
46
Nadstavbová část – skupina A1 Review
9. kolo 13. 3. 2024
18:00
USK Praha
SLUNETA Ústí nad Labem
72
90
15
21
35
44
52
72
Nadstavbová část – skupina A1 Review
10. kolo 16. 3. 2024
14:30
Basket Brno
USK Praha
82
65
17
18
39
31
57
47
Nadstavbová část – skupina A1 Review
11. kolo 20. 3. 2024
18:00
ERA Basketball Nymburk
USK Praha
84
72
23
22
34
40
54
59
Nadstavbová část – skupina A1 Review
12. kolo 27. 3. 2024
18:00
USK Praha
BK ARMEX Děčín
70
75
16
16
41
30
53
47
Nadstavbová část – skupina A1 Review
13. kolo 30. 3. 2024
17:30
BK KVIS Pardubice
USK Praha
70
83
15
21
36
38
55
63
Nadstavbová část – skupina A1 Review
14. kolo 6. 4. 2024
18:00
USK Praha
BK Opava
82
78
18
21
41
43
63
65
Nadstavbová část – skupina A1 Review
1. kolo 10. 4. 2024
18:00
USK Praha
BK REDSTONE Olomoucko
66
76
13
22
30
43
50
57
Předkolo play-off Review
2. kolo 12. 4. 2024
18:00
BK REDSTONE Olomoucko
USK Praha
88
78
20
25
44
45
66
58
Předkolo play-off Review

Kontakty

Univerzitní sportovní klub Praha, spolek
12000 Praha 2, Na Folimance 2

Ing. Petr Motlík
od: 23. 6. 2009

petr.motlik@uskprague.cz
257 315 587

organizační pracovník

Ing. Petr Jachan
od: 23. 6. 2009

petr.jachan@email.cz
724 091 125

1. asistent trenéra

Jan Pospíšil
od: 15. 9. 2016

pospisil@basketzizkov.cz
602 346 870

asistent trenéra

Martin Bašta
od: 20. 9. 2019

m.bastik@seznam.cz

předseda

Ing. Petr Motlík
od: 1. 9. 2014

petr.motlik@uskprague.cz
257 315 587

tiskový mluvčí

Ing. Petr Jachan
od: 24. 9. 2023

petr.jachan@email.cz
724 091 125

trenér

Frank Kuhn
od: 19. 9. 2023

kuhnfrank@gmail.com

technický zápis

Ing. Petr Jachan
od: 24. 9. 2023

petr.jachan@email.cz
724 091 125

Hala

kapacita 1065

SH Folimanka
Na Folimance 2,
120 00 Praha 2

Mapa


ID týmu: 6755

články