19.0

#33
10.0

Dvojky spasily 6. výhru NH

Šestiminutovým únikem ve třetí čtvrtině (z 36-36 na 51-38) rozhodla Nová huť o své šesté výhře v sezoně (75-66) a hosty z Kolína odsoudila už k páté porážce v řadě a také k šesté v posledních sedmi zápasech. Opřela se o trio Hooker (16), Kerr (15+10 doskoků, MVP utkání), Bohačík (15+9 doskoků) a díky skvělým dvojkám (41/27, body zpod koše 44-26) přežila i katastrofu zpoza trojkového oblouku (22/2) stejně jako 12 minel ze 27 trestných pokusů. Naopak Medvědi, jež výrazněji podržel jen 19bodový guard Allen, opět nepřesáhli svůj nyní šedesátibodový útočný standard.

Jejich nejsvětlejší sekvencí byl start utkání, kde tým 9 body v řadě potáhl právě americký rozehrávač k trháku 6-14. Geosan vedl ještě 8-20, pak už se ale utkáním dlouho jen propadal. Ve druhé čtvrtině za 7,5 minut vsítil jen 2 body a Medvecký junior nastartoval stíhačku NH až k obratu na 30-29. A ve třetí části domácí obrat v utkání dokonali. Středočeši sice ještě ve čtvrté čtvrtce pokusili zázrak, ale jejich finiš skončil jen na stavu 70-64 38 vteřin do konce.

Dušan Medvecký (kouč NH Ostrava): "Kolín vstoupil do zápasu velmi dobře. My jsme dostali v první čtvrtině 20 bodů, což je na nás moc. Pak jsme lépe bránili, Kolín už nestřílel tak přesně a do poločasu jsme šli za vyrovnaného stavu, i když jsme nedali několik šestek. To by náš velký problém. Do druhého poločasu jsme již vstoupili koncentrovaně a udělali si náskok 10 bodů. Pak tam byly lehké chyby, které Kolín potrestal v závěru dvěma koši s faulem, což trochu tu koncovku zdramatizovalo, ale jinak pro nás důležité vítězství."

Predrag Benáček (kouč BC Geosan Kolín): "Domácí předvedli velmi bojovný výkon. S malým počtem hráčů, kteří nemají moc ligových zkušeností, porazili Kolín. My jsme dnes dobře začali. První čtvrtinu jsme hráli tak, jak jsme si představovali a jak jsme chtěli hrát celý zápas. To se bohužel nestalo. Není to ale jen případ dnešního utkání, přenáší se to z minulé sezony. Teď se k tomu přidali i další američtí rozehrávači, kteří nebrání, jak mají. Dále velmi špatně organizují hru a jsou z formy. Především Hunt. Allen se pak musí dostávat do role, která není jeho, a naše útoky vypadají, jak vypadají. Poslední měsíc je téměř každá tisková konference z naší strany podobná. Pořád se to opakuje. To je problém, který se nedá vyřešit tréninkem, to je v dovednostech a schopnostech hráče."

Vzájemný zápas: 0-1

O šestou výhru v sezoně si to rozdají dva týmy, které shodně vyhrály jediný z posledních 6 zápasů, a nutně tak potřebují zabrat. Kolín se bez Bakiče (stále chybí, stejně jako rozehrávači Rovenský a Koláčný), svého útočného totemu z úvodu sezony, nedokáže v zápasech konzistentně prosazovat, a před Ostravou ještě visí otazník nad úderníkem z posledních utkání, power forvardem Horákem (záda).

Pokud se nerozehrají oba playmakeři Hunt a Allen, a ruku k dílu nepřidají i další, týmu bude fatálně chybět především dvojková produkce.

Ostrava by o pár zápasů zpět byla doma větším favoritem, ovšem po poslední sérii porážek, včetně té poslední ve Svitavách, kde přitom domácím chyběl lídr Doaks, to se sebevědomím týmu nebude slavné. NH postupně zpropustnila obranu, která je už na 70 bodech, ovšem útok zůstal prakticky na startovním stavu kolem 66 bodů, navíc chybí dřívější přívaly útočných doskoků.

Bez forwarda Bratčenkova, který od půlky listopadu nenastoupil, je osový kvartet přetížený, navíc guard Hooker nepřidává k bodům nic moc dalšího. Sobotní duel tak může skončit jakkoli.

Predrag Benáček (trenér BC Geosan Kolín): "Nemáme dobré období, ale nemám pocit, že by tím hráči byli nějak psychicky svázaní. Oni bojují naplno a hrají, na co mají. Musím pochválit Láďu Horáka, který nastoupil s bolavými zády a proti USK podal výborný výkon. Bohužel aktuálně nemáme cizince, kteří by byli lídry. Bakič nám stále chybí, je v tom zakopaný pes, nemáme vůdce. Navíc Allen a Ličartovský musejí na hřišti přijímat kvůli tomu role, které jim nejsou úplně vlastní. Hunt stále není ve své kůži a trápí se. Naplno trénuje po zranění už tři týdny, jenže nemáme čas ho dostat do původní formy. Musíme čekat. Ve čtvrtek jsme hráli s USK a hned v sobotu nás čeká dlouhá cesta do Ostravy, kde se nám navíc příliš nedaří. Vyhráli jsme tam za dlouhou dobu snad jednou nebo dvakrát. Přesto věřím, že uspějeme, protože v téhle lize může kdykoli dojít k jakémukoli překvapení."