24

#44
19.0

Čtvrtá 100 za 6 kol

Předzápasová přestřelka na sociálních sítích mezi zástupci obou týmů se přetransformovala v nečekaně vyrovnaných prvních 18 minut. Řadou individuálně schopných chasníků disponující Sluneta (i bez rozehrávače Šotnara) hrála do předností svých mužů, stejně jako po 40 minutách (se 14 útočnými doskoky) měla i v půli lepší doskok (9-18, v útoku 1-6) a mistr místy jako by ukolébaný snadností svých dosavadních zápasů zůstával zaskočený suverénností hry Pand, které dokázaly překonávat i celoplošný presink obhájců trofeje.

Nebylo to však pravidlem, a proto poločasových 15 ztrát Ústí muselo být někde znát. Přesto ještě po téměř 18 minutách bylo skore jen 41-37, a to hosté ve druhé čtvrtině spáchali 9 ztrát. Závěr poločasu jim však utekl a domácí i díky trojkám 9/6 nakonec odcházeli do šaten s náskokem 48-37. A když prvních pět minut třetí čtvrtiny neminuli, po ústecké ztrátě a třech neúspěšných trojkách za vedení Nymburka o 21 bylo o vítězi definitivně jasno. Konečný rezultát zněl 100-63 a byla to už čtvrtá stovka mistra v šestém utkání.

Nymburk ze 24 ztrát hostů (Glover 7, Smith 5) vytěžil 17 zisků, před 410 diváky přidal 7 bloků i efektivní trojky (16/8) a dvojky (45/32). Jeho střelecké pole vedli Hruban (20) s Allenem (19), za Pandy výrazněji kontrovali jen Smith (16) a Pecka (12+9 doskoků).

14 20 34 0 14 9 24 13 16 8 52 63

Zápas, jehož náboj se ještě zvýšil pošťuchováním na sociálních sítích, kde se do soupeře opřel generální manažer SLUNETY Tomáš Hrubý, což nenechal bez odezvy kapitán mistra Jiří Welsch. A tak nebude vůbec od věci si tento duel zkontrolovat osobně. Domácí celek je na startu sezony ve velké formě a otázkou tak je spíš to, jak dlouho Severočeši vydrží na dostřel, a jaký bude na konci rozdíl ve skore. V NBL dosud nejsilnější sestava Ústí nicméně zatím budí respekt a s návratem centra Šteffla se její údernost ještě zvýší. Při hvězdném 89bodovém útoku se ale teď nový kouč Pištěcký bude muset zaměřit i na obranu (rovněž 89), v Nymburce navíc bude zcela zásadní i neztrácet míče a hlídat si obranný doskok.

Ronen Ginzburg (kouč ČEZ Basketball Nymburk): „Myslím, že naši fanoušci budou překvapeni, až sem přijede Ústí, protože letos je velice silným týmem. Silou soupisky bych ho zařadil mezi čtyři nejlepší týmy Kooperativa NBL. Má výborné cizince i české hráče a jeho soupiska není horší než děčínská nebo pardubická. Nesmíme tak hledět na soupeře přes brýle minulosti, ve středu přijede do Nymburka Ústí sezony 2016/17. Více než polovina hráčů soupeře by se dala označit slovy „pozor, nebezpečný“. Je tam Igrutinovič, naposledy nejlepší střelec ligy. Na křídle je Bosák, který je velice houževnatým hráčem, a pod košem operuje celá plejáda kvalitních hráčů jako silový Američan Abercrombie, nepříjemný střelec z dálky Votroubek, nebo Pecka, který o sobě dal v minulých zápasech vědět. Ústí má několik hráčů, kteří jsou v zápase schopní nastřílet i přes dvacet bodů.“

Martin Peterka (power forward ČEZ Basketball Nymburk): „Ústí je hodně útočný tým. Z minulé sezony známe Igrutinoviče, letos hraje výborně Pecka, mají v týmu Abercormbieho a další. Navíc budou po velice dobře odehraném utkání v Pardubicích psychicky nahoře. To všechno znamená, že nás nečeká snadný soupeř. Je na nás, abychom bránili stejně kvalitně jako proti Děčínu a od toho se musíme odpíchnout.“

Stanislav Votroubek (power forward SLUNETA Ústí): „Po smolném zapase v Pardubicích, kde jsme byli blízko vítězství proti silnému soupeři na jeho hřišti, nás čeká další venkovní zápas a ten bude ještě o několik „levelů“ těžší. V Nymburce budeme chtít podat rovněž kvalitní výkon a odehrát zápas s jasným adeptem na titul se ctí.“

David Šteffel (centr SLUNETA Ústí): „Těšíme se, že si zahrajeme s nejlepším českým týmem, bude to dobrá příprava do dalších zápasů.“