57.0

#44
20.0

Pecka na nebi své kariéry!

Takový večer se dá zažít většinou jen jednou za kariéru. Tak výjimečný, že vzpomínky na něj nikdy nevyblednou. Takový, jaký ruka osudu vytáhla pro Ladislava Pecku ve sváteční den 28. září 2016. Svými fantastickými čísly – 42 body a 20 doskoky, tedy de facto dvojitým double-doublem – vstoupil power forward Slunety v duelu s Tury do čtvrté dimenze. Jeho efektivita 57 je čtvrtá nejvyšší od roku 1998 v celé lize, jeho střelecký výkon je 12. nejlepší (dvojky 25/17, TH 9/8). A to odehrál jen 34 minut!

To, že jeho Sluneta doma zdemolovala Východočechy 97-80, už po takovém dechberoucím představení ustupuje daleko do pozadí…, byť jeden chlapík by tu nesouhlasil. Ladislav Pecka totiž zajistil svému novému kouči Antonínu Pištěckému první výhru trenérské kariéry v NBL.

Za Pecku se zařadil rovněž famózní rozehrávač Šotnar (14+13 asistencí) a také křídleník Smith (16). Sluneta před 722 diváky už mohla nasadit novou perimetrovou posilu  Igrutinoviče (8 bodů, 6 doskoků, 4 asistence, 6F+ za 31 minut) a při vysokém nástřelu se ani nepoznalo, že Severočeši i podruhé hráli jen se dvěma dlouhými (Peckou a Votroubkem, bez Šteffla a McDonalda).

Je navíc s podivem, že při vysoké sestavě Svitav (už s Roseboroem, který jediný vynikl na doskoku s 11 míči) domácí vyhráli bitvu na doskoku 47-36. Ústečané si dokonce mohli dovolit ztratit 22 míčů a zahodit 14 z 32 šestek, čím identicky dorovnali bilanci hostů.

V dresu Turů, kteří se utopili v 25 ztrátách (v prvním kole 26), se 14 body blýskl nový playmaker Bannister, 15 přidal Teplý a 14 Roseboro. Kladem svitavské hry bylo 48 bodů zpod koše a 32 házených šestek.

Pro Slunetu zápas utrhli ve druhé čtvrtině (s 8 ztrátami hostů) Smith a zejména Pecka, který měl už v 18. minutě za stavu 42-29 na kontě 26 bodů! Zřejmě slušnej oddíl.

12 21 33 0 7 13 25 28 27 7 58 80

Absence Ústí: centr Šteffel (start nejistý, rekonvalescence po operaci zad).

Tuři už zřejmě budou moci nasadit zkušeného rozehrávače Bannistera, který tým čerstvě posílil. Naopak spíše ještě nebude moci nastoupit power forward Roseboro, jehož příchod Východočeši čerstvě oznámili - jako náhradu za Abercrombieho, s jehož transferem to nakonec nedopadlo kladně. Na úvod s Pardubicemi ještě nehrál nový power forward Jacobs a o jeho situaci nejsou zprávy ani nyní. Plusem prvního kola pak bylo pro Tury 23bodové představení nového guarda Mayse.

Novou a velkou posilu má i SLUNETA, k níž příchází srbský guard Igrutinovič. Ani o jeho zapojení však nejsou žádné informace.

Pandy doma musí zabrat, k tomu však budou potřebovat diametrálně odlišný výkon, než jakým se prezentovali při 33bodové porážce v Opavě, kde měli příliš ztrát a naopak málo doskoků, šestek i trojek. Z posil se 18 body uvedl jen střelec Khristian Smith.

Otázkou je, zda už bude moci nastoupit nová posila na pozici 4 McDonald, neboť při absenci centra Šteffla zbývají pod košem jen Pecka s Votroubkem, a to je na ligový duel příliš málo.

Antonín Pištěcký (kouč SLUNETA Ústí): „Ve středu nás čeká letošní první domácí utkání, ve kterém přivítáme Svitavy. Tento tým se po celou dobu přípravy jeví, a to především podle výsledků, jako velmi silný. Stejně jako hosté, ani my se netajíme tuto sezonu ambicemi na play-off. K dosažení tohoto cíle vede pouze jediná cesta a to jsou vítězství především na domácí palubovce. Věřím, že před skvělou diváckou atmosférou ve vyprodaném sportcentru SLUNETA předvedeme bojovný výkon na hranici našich možností, který povede až k vítězství, jež nechá zapomenout na náš velmi nepovedený úvodní duel v Opavě.“

Jan Špaček (křídlo DEKSTONE Tuři Svitavy): „Ústí má letošní sezonu nový tým. V týmu teď je i známé ex-svitavské duo Šotnar - Votroubek. Nemyslím si, že soupeř bude na sto procent sehraný, stejně jako my. Zápas tak bude hlavně o bojovnosti a obraně.“