11.0
#4
8.0

112: mistr vyrovnal rekord Beksy

Ještě v poločase mohly Pandy doufat. Vyhranou druhou čtvrtinou (23-17, 11 bodů Barham) s 6 nymburskými ztrátami se s mistrem dostaly na přijatelný poločasový odstup (35-47), kterým zmírnily špatný start a sedmiztrátovou první čtvrtinu, kde rozdíl vyskočil místy až na 18 bodů i díky 4 trojkám hostů v rozmezí 3 minut.

Sotva ale začal druhý poločas, nechtěl kouč Ginzburg prodlužovat nejistotu, poslal své muže ve vlnách dobíjet i útočné doskoky, rozdíl se v mžiku dostal na 20 a v závěru třetí čtvrtiny už téměř na 40 bodů.

Nymburk ovládl všechny statistické ukazatele, přičemž hlavní bylo 31 bodů po 22 domácích ztrátách. Při drtivé výhře 67-112, jež jej přiblížila na rozdíl 1,3 procenta za vedoucí Děčín, se nastřílenými body přesně vyrovnal nedávnému rekordnímu nástřelu Beksy v kolonce nejvíc bodů v jednom utkání sezony.

Jeho lídry v Ústí byli Randle (24, trojky 7/6), Svoboda (18, trojky 5/4) a De Zeeuw (14). Za domácí se před 800 diváků 19 body blýskl Barham a 14 body s 11 doskoky Pecka.

12 28 40 1 23 11 15 21 21 43 136 112

Dlouhé dva měsíce se v Kooperativa NBL neobjevil obhájce trofeje, a to se dnes změní. Mistr zajíždí do Ústí, které by potřebovalo záchytný výkon, aby se odrazilo k závěrečnému útoku na play-off. To je nyní pro něj 2 výhry daleko, ještě o vítězství dál je výhodnější sedmé místo.

Tým se po propuštění forwarda Kendrida zúžil, nadála je navíc mimo hru jiný křídelník Hejl (problémy se zády). Sluneta bude potřebovat výkon na hranici či spíš za hranicí svých letošních možností, aby mohla s Nymburkem udržet alespoň vyrovnaný poločas.

Hosté po středeční šichtě ve FIBA Europe Cupu, kde pro tuto sezonu skončili, budou rozkládat minuty na celou lavičku, někteří hráči zřejmě nebudou hrát téměř vůbec a to by mohla být pro Pandy malá šance. Domácí se ovšem musí naprosto vyvarovat zbytečných ztrát a tedy riskantních akcí a přihrávek, neboť i ty vzniklé pod tlakem budou tým nemálo zatěžovat.

Sluneta musí maximálně běhat do útoku a ještě víc do obrany a bezpodmínečně musí jít za útočným doskokem, i s rizikem odkrytějších zad.

Vladimír Hejl (forward Sluneta Ústí): "Po středečním fiasku v Brně máme co napravovat, fanoušky si chceme udobřit dobrým výkonem proti Nymburku. Pak nás čeká herní pauza, takže není nač se šetřit. Do zápasu musíme dát všechno."

Ronen Ginzburg (kouč ČEZ Basketball Nymburk): "Po delší době se vracíme do domácí soutěže. Pauza byla hodně dlouhá, za to v následujících týdnech si ligu hodně užijeme. Bojujeme o první místo v tabulce, abychom měli nejvýhodnější pozici do play-off, takže si vzhledem k nízkému počtu zápasů nemůžeme dovolit prohrávat, jako se nám to už jednou stalo v Pardubicích. Proto věřím, že naši hráči nebudou mít problém s motivací. Otázka je, jak na tom budeme po náročném programu v mezinárodních soutěžích se silami dva dny po posledním zápase. Při hloubce naší soupisky bychom to ale zvládnout měli."

Atrakce utkání: vystoupení Basta Cheerleaders, ústeckých trumpetistů a zástupců Modelářského klubu Ústí, soutěž o ceny od partnera utkání a klání o nejhlučnější fanoušky.