11.0

#21
8.0

Autrey umí i trojky

Rozehrávač Lamb Autrey flirtoval s triple-doublem (20 bodů, 8 asistencí a 7 doskoků), a to byl jen jedním z pěti pardubických dvojciferných střelců. Beksa v Ústí využila 22 ztrát domácích (a 16 zisků z nich), měla o 14 střel z pole navíc a naložila Slunetě za značné převahy zpod koše (34-52) 99 bodů. Vedle Autreyho se 20 body blýskl i Švrdlík, 15 dalších přihodil i bez vystřelené trojky Pandula a 12 díky 4 trojkám ze 7 pokusů Kotas.

Beksa o všem podstatném rozhodla ve druhé čtvrtině, po níž byl stav 30-49. Hosté tu vedle útočných doskoků těžili především z 10 ztrát soupeře. Tři ze svých 4 poločasových tu spáchal playmaker Čarnecký, který nakonec nastoupil i s limitem zraněného kotníku, ale za svých 26 minut vedle 10 bodů a 4 asistencí nabral i 6 ztrát.

Králem druhé čtvrtiny byl Autrey, který tu zaznamenal všech svých 16 bodů z první půle (v té navíc za pouhých 14 minut dosáhl i 5 doskoků, 3 asistencí a 2 zisků), a jakoby v sobotu poslouchal slova ostravského asistenta Marka Stuchlého o tom, že umí jen vnik, posadil do ústeckého koše i 2 trojky.

Na domácí straně měli při porážce 83-99 větší údernost jen výkony Barhama (22, trojky 7/4, +1 za 28 minut) a Kendrida (21). Abercrombie se vyfauloval za 17 minut ve hře s 5 body a 2 doskoky.

Vzájemná utkání v sezoně: 0-2

Na domácí straně je nadále nejistý start ústředního playmakera Čarneckého (kotník). Právě jeho absence by byla zásadním faktorem, neboť lze předpokládat, že Beksa by enormně zatlačila na zaskakující Emersona a Barhama a snažila by se domácím maximálně rozbít a atomizovat postupný útok. V obou dosavadních zápasech vyhrála jen těsně, vždy ovšem sehrál nezastupitelnou úlohu Čarnecký. Pokud by stále chyběl, měla by kompletní Beksa mít důležité trumfy v ruce. Nesmí se ale při vyrovnaném průběhu a netrefování z dálky opět dostat pod psychickou deku, a také musí využít své silné dlouhé a neodbývat svou hru jen z perimetru. Naopak domácí musí maximálně bodovat z brejků a poloprotiútoků, stejně jako Abercrombiem a Peckou atakovat útočný doskok.

Vladimír Hejl (forward Sluneta Ústí): "Los je teď nemilosrdný a my se musíme porvat s dalším těžkým soupeřem. Kdo ale letos není silný soupeř? Tak či onak začíná nám pomalu odskakovat střed tabulky a na 7. příčku ztrácíme už 3 výhry. Takže je potřeba zabrat a konečně urvat další výhru s favoritem. Když se to povedlo s Opavou, tak proč to nezopakovat s Pardubicemi? V možnostech týmu to určitě je."

Tomáš Bartošek (kouč BK JIP Pardubice): "Jsme připraveni na těžké utkání. Ústí se opírá o výborné střelce z tříbodové vzdálenosti, hlavně Barhama s Votroubkem, v poslední době zlepšuje své výkony i pivot Abercrombie, jenž disponuje značnou fyzickou silou. Naším cílem bude nepouštět elitní ústecké střelce k volným střelám, naopak je tlačit do těžších pozic, a eliminovat podkošové hráče, nejen zmíněného Abercrombieho, ale i Pecku. Rádi bychom navázali na dobré obranné momenty z domácího zápasu proti Ostravě."

Atrakce utkání: vystoupení Basta cheerleaders, poločasová soutěž v kopání na nafukovací branku, ústečtí trumpetisté, soutěž o nehlučnějšího fanouška.