15

#44
10.0

Sluneta zhasla v nejhorší okamžik

Sova Jaromír Bohačík se v pandím výběhu proměnila v nelítostného predátora, který trhal a ničil, co mu přišlo pod ruku. A na konci po jeho 24 bodech, 13 doskocích a 4 asistencích byl triumf USK 66-74, když druhý poločas patřil Pražanům 23-34. V tabulce tak přeskočili Kolín na šestou příčku a na dohled tří dalších výher mají aktuálně páté Pardubice.

Duel se rozhodl v aktivitě do koše a v četnosti postupů na trestnou linii – ač poměr faulů byl 23-24, bilance šestek zněla 29/22 ku 22/12 ve prospěch Sov. Sedm F+ a šestky 11/10 zapsal lídr hostů Bohačík. Slunetě v kulise 850 fanoušků nepomohlo 9 bloků, ani to, že se i bez rozehrávačů udržela na skvělých 9 ztrátách.

Ve vyrovnaném průběhu utkání mohl být kritickou veličinou 4. faul Josipoviče už 15 minut do konce, neboť centr USK už za prvních 17 minut zápasu vsítil všech svých 14 bodů. Po stažení ze hry už se objevil na hřišti před vyfaulováním jen krátkou chvíli v závěru. Slunetu to ale nespasilo.

Domácí vedli ještě 4 minuty do konce 66-62, pak ale nevyužili technické chyby soupeře a až do konce nedali ani bod. Naopak hosté nastavili 12bodovou šňůru. Paradoxem je, že za prvních 6 minut této části stihli pouhých 5 bodů.

Trojkou se v závěru prezentoval i rozehrávač Feštr, který 12 body stylově navázal na výtečný ostravský výkon. V ústeckém dresu byli střelecky výraznější jen 18bodoví Barham a Abercrombie, který se probudil po 4 slabých zápasech.

Vzájemné zápasy v sezoně: 1-1

Citelně oslabený USK, který bude bez Šafarčíka, Aliče (koleno) a Hájka (zlomenina ruky), vyrazí na nyní stále žhavější ústeckou palubovku, kde však domácím stále může chybět hlavní a po odchodu Deana jediný playmaker Čarnecký. Při jeho absenci, ale také při jen limitovaném využití bude mít domácí celek proti nátlakové obraně USK velký problém, neboť Emerson, Kendrid i Barham jako zaskakující tvůrci hry mají zcela jiné návyky, dostávají se do potíží při zdvojeních a právě vyřešení těchto situací bude hlavním úkolem pro nastávající zápas. Sluneta nejspíš na maximum zjednoduší útok a opět bude zakončovat rychle po přejití půlky. Pak bude důležité, nakolik se do ofenzivy zapojí Votroubek a Pecka, který je nezastupitelným pilířem ústecké hry zejména na doskoku a v obraně.

Pandy mají v posledních 4 utkáních neuvěřitelnou úspěšnost i četnost trojek (průměr daných 11,5), z utkání s Opavou musí zopakovat vysoký počet doskoků, naopak si nesmí dovolit replikovat obrovskou nůši ztrát. Pražané se po sérii pěti porážek s většinou silnými soupeři chytili proti oslabené Ostravě a dnes mají šanci na další vyrovnaný zápas. Otázkou je, co s týmem udělají aktuální absence.

Vladimír Hejl (forward Sluneta Ústí): "Vítězství nad Opavou je hodně cenné a teď ho musíme potvrdit i v tomto zápase. Pokud budeme bojovat jako v posledních zápasech, měli bychom uspět. Důležité bude nepodcenit USK, který má ve svém středu hodně zkušené hráče."

Pavel Miloš (asistent USK Praha): "Ústecký tým je založen hodně na hře cizinců, které podporuje rozehrávač Čarnecký. Ten v posledním utkání nenastoupil, takže bude záležet, zda Slunetě bude chybět i v dalším kole, jelikož v posledním utkání proti Slunetě nám dělal velké problémy napichováním obrany i body. Ústí se v poslední době daří a může se opřít o kvalitní procento při střelbě za tři body."

Atrakce utkání: vystoupení Basta Cheerleaders a ústeckých trumpetistů, soutěž o nejhlučnější fanoušky, poločasová soutěž o ceny od partnera utkání, poločasové vystoupení zástupců Modelářského klubu Ústí nad Labem.