11.0
#13
7.0

Barhamova zbraň opět promluvila

Střelecký lídr Slunety a nyní už 12. snajpr ligy najížděl a pálil. Pálil a najížděl. A když své rozžhavené kolty po 35 minutách na střelnici zasunul do nízko visících pouzder, jeho terč ukazoval nebývalé cifry – 33 bodů včetně 4 trojek ze 7 pokusů a trestnou bilanci 15/13 z 10 získaných faulů! Andrew Barham tuctem bodů založil na vedení 21-12 v první čtvrtině, třinácti pak zavřel tu čtvrtou.

Ač domácí Sluneta oslabená o rozehrávače Deana většinu zápasu vedla nad Brnem jen mírně, od startu poslední části vytáhla svůj náskok nad deset bodů, a byť mmcité v poslední minutě stihlo z 92-80 korigovat na konečných 95-90, na skutečné drama nikdy nedošlo. A Ústí aktuálně zaostává jen o jednu porážku za play-off.

Pandy po dvou střídmějších zápasech opět nabraly ohromný valník ztrát (20, po 5 Barham a Čarnecký), ale ani hosté se nemírnili (19, z toho 9 ve třetí čtvrtině a 13 ve druhé půlce), a tak bodů po chybách některého z týmů padlo v utkání celkem 49!

Sluneta se spolehla především na úderný kvartet Barham (MVP utkání, vedle již uvedeného i 11 doskoků), Čarnecký (17+11 asistencí), Pecka (16+9 doskoků) a Kendrid (12 včetně trojek 4/3 i s vykloubeným palcem). Za Brno, jejž držela dvojková střelba 33/20, ale také 11 trojek (domácí 12), zůstaly tiché všechny opory, a tak prapor drželi nečekaní střelci z lavičky Nehoda (22 za 26 minut, trojky 10/4) s Pumprlou (14, trojky 3/3, 5 doskoků, 3 zisky, +4 za 23 minut, nejužitečnější z Brňanů). Možná ani není třeba dodávat, že oba zapsali své kariérní zápasy.

I přes svých 5 ztrát byl za téměř 22 minut 8 v plusu nový brněnský křídelník Křemen, který k 6 bodům přidal i 6 doskoků a 4 asistence. Podkošové sestavě jeho týmu posledních 13 minut utkání chyběl power forward Norwa, který se zranil.

Vzájemný zápas v této sezoně: 1-0

Rozehrávač Dean s chřipkou a křídlo Kendrid s vykloubeným prstem, to jsou pro tým Pand dvě nedobré zprávy, potenciálně snižující jejich rotaci. Start obou Američanů je ale stále možný, což by ústecký stratég Martin Stavěl rozhodně uvítal. Jeho tým zápas s Brnem musí mít za povinnost zvládnout, ovšem nové posily hostů Jones s Křemenem jistě budou proti. S nabranou kondicí a herní formou může být ex-nymburský forward v další fázi ligy nemalou posilou a navýšit tak odolnost mmcité v zápasech.

Sluneta poslední dva duely srazila do té doby ohromné počty ztrát, ale v Kolíně poznala jiný problém – nepokrytý obranný doskok. Navíc nezáří ani v dvojkové střelbě, proto jí proti lepšícímu se a málo ztrácejícímu Brnu (opět bez rozehrávačů Koziny a Líčeníka, ale také bez křídla Šmída) nezbyde než zápas vybojovat od podlahy.

mmcité bude mít poprvé od začátku sezony v sestavě rozehrávače Šotnara, jeho zapojení do zápasu je však otázkou.

Vladimír Hejl (forward Sluneta Ústí): "S Brnem to bude opět boj, už první setkání bylo vyrovnané, ale oba týmy hrály v trochu jiných sestavách. My ale hrajeme doma a tyto zápasy musíme vyhrávat, utekl nám začátek sezony, a teď musíme zabrat. Brno posílilo o zkušeného Křemena a rozehrávače Jonese a jeho výkony šly nahoru. Pokud do zápasu vstoupíme bojovně a koncentrovaně jako do posledního domácího utkání s Tury, můžeme pomýšlet na vítězství."

Tomáš Pětivlas (kouč mmcité Brno): "Čeká nás těžké utkání, které je navíc ztížené únavným cestováním. Ústí má hráče v úžasné formě, do týmu se skvěle zapracoval nový rozehrávač Dean, který je pro Ústí cennou posilou. Výborně hraje také Barham a Pecka. Ústí celkově dobře posílilo a vypadá to, že jde dobrým směrem. Momentálně je to úplně jiný tým, než který se představil u nás. My to v Ústí budeme mít dost těžké, protože Sluneta hraje doma úplně jinak než venku. Našim cílem je oplatit Ústí domácí nepříjemnou porážku, držet s ním krok a vyhrát."

Atrakce utkání: vystoupení Basta Cheerleaders a ústeckých trumpetistů, poločasová soutěž o ceny od partnera utkání, soutěž o nejhlučnější fanoušky.