13.0
#14
10.0

Pecka vedl demolici Turů

Ladislav Pecka se v první čtvrtině nadechl, šesti body rozpálil čtyřapůlminutovou bleskovou válku Pand, a když ji jeho tým za mocné podpory rozehrávače Čarneckého ukončil, byla Sluneta v dohrávce 16. kola se Svitavami v trháku 19-9, a to po šňůře 13-0, přes 4 ztráty Turů. Domácí v této sekvenci nahradili obrněný transportér Abercrombieho lehkým bitevníkem Votroubkem, naopak hosté poslali do hry těžkého centra Jaroše a vlastně už po první čtvrtině nebylo co řešit. Dvě minuty do konce poločasu vedla Sluneta už 42-20, na konci triumfovala 85-65.

Na jednu výhru se nyní dotáhla na osmou Ostravu, naopak Tuři už jsou před NH rovněž o jediné vítězství.

Power forward Pecka 17 body, 13 doskoky a 6F+ vystoupal k nejvyšší validitě kola. Doprovodili ho top skórer utkání Barham (20) a třetí nejlepší střelec Votroubek (16). Jen na 4 bodech s 5 ztrátami končil za 22 minut Abercrombie. Domácí dominovali na doskoku (52-34) a z druhých šancí dosáhli 14 bodů. Stejně tak se 34 body blýskli pandí náhradníci.

O Doakse oslabený Bohemilk se nejvíc opíral o Teplého (18, trojky 10/4), Jonese (17), Šindeláře (13+8 doskoků) a Barkera (10+10 doskoků).

Vzájemný zápas: 0-1

Sluneta je po třech porážkách venku konečně zpět doma, kde ji čekají nepředvídatelné Svitavy, a to bez svého vůdce Doakse, čerstvě laborujícího s kolenem. Pro Pandy ovšem musí být varováním, že Tuři i bez něho poměrně nečekaně složili Novou huť, kde ovšem sehrál nezanedbatelnou roli faktor domácího prostředí na Střelnici. Co naopak Bohemilk může replikovat, je skvělý výkon rozehrávače Jonese. Otázkou je, zda to maličký playmaker dokáže při třetím zápase za 96 hodin, když hraje prakticky bez střídání.

Ústí má dva hlavní úkoly: extrémní péči o míč, neboť se čtyřmi 22ztrátovými zápasy za posledních 6 kol a s 18 a 19 ztrátami ve zbylých dvou utkáních se vyhrávat až na výjimky (doma s oslabenou NH) nedá. Sluneta musí zároveň zpřísnit obranu, neboť 6krát z posledních 8 zápasů inkasovat přes 80 nebo dokonce 90 bodů (přes 80 se dvakrát nedostala jen v útoku slabší NH) je příliš.

A pak si tým musí dokázat víc a efektivněji pomoct výraznějším útočným zapojením obra Abercrombieho, jehož pobyt na útočné polovině bez míče v rukou je ztraceným časem.

Vladimír Hejl (forward Sluneta Ústí): "Konečně je tu po delší době domácí zápas a pro nás začíná série pravdy. Soupeř je sice nevyzpytatelný, má ve svých řadách skvělé hráče a už dokázal, že umí potrápit nejednoho favorita, ale na druhou stranu také odehrál několik špatných utkání. Takže očekávám souboj dvou podobných týmů, který budou rozhodovat maličkosti, ale věřím, že před svými fanoušky to budeme my, kdo udělá méně chyb, a vybojujeme vítězství."

Stanislav Petr (kouč Bohemilk Tuři Svitavy): "Chceme vyhrát, ale bude to velmi těžké. Největší naše nevýhoda je zranění Doakse, který nebude moct nastoupit. Čekám vyrovnaný zápase se šťastným koncem pro nás."

Atrakce utkání: vystoupení Basta Cheerleaders, soutěž o nejhlučnější fanoušky, poločasová soutěž o ceny od partnera utkání a ve hře je i příchod Mikuláše.