17.0
#8
7.0

No.11 po 26 ztrátách Brna

Válečníci využili namasírovaných a rozvibrovaných svalů z krutopřísné D1, takže pod Špilberkem nastartovali hned v první čtvrtině své turbo, jež je vyneslo už po osmi minutách k vedení 12-25. Mmcité nestíhalo čelit vodopádu dvojtaktů a dunků a jen za první periodu nasbíralo i 7 ztrát.

V úvodu druhé čtvrtiny sice přišel méně vydařený děčínský part (31-37), když v domácím oslabeném táboře zářil především Zachrla, pak ale podřadil Válečník Stria, domácí 3 minuty nedali ani bod a za stavu 31-46 bylo definitivně po zápase.

I když ne tak docela – Brňany bez všech rozehrávačů i tým-lídra Cumberbatche to nejhorší teprve čekalo. Ve třetí části totiž poztráceli 12 míčů (z celkových 26) a dali pouhých 5 bodů! Ani proto nepřekvapí, že hosté při výhře 55-89 hned 32 bodů dosáhli z brejků.

Z vyrovnané galerie severních střelců čněl jen autor 18 bodů Stria. Jeho tým byl v sezoně poprvé kompletní, když se na své první 4 minuty na hřiště podíval i křídelník Bažant.

U domácích byl nejlepší Zachrla s 18 body a Norwa se 14 body a 17 doskoky. Po zranění se vracející kapitán Prášil stihl 7 bodů za 18 minut.

Armex díky úspěchu v Brně navázal už 11. vítězství v řadě, což za éru působení klubu v nejvyšší soutěži musí být jasný rekord.

Pavel Budínský (kouč BK Armex Děčín): "Chtěl bych poděkovat všem hráčům za koncentrovaný a disciplinovaný výkon. Pro nás je Brno díky minulým letům trochu specifický soupeř, protože jsme tu vždy jednou prohráli a situace nahrává tomu, aby ty myšlenky v hlavách byly. My jsme se ale na utkání připravili v hlavě a přijeli jsme s vědomím, že chceme prodloužit vítěznou sérii. Klíčem k vítězství byla agresivní obrana, díky níž jsme měli možnost hrát rychlý protiútok. Získali jsme 16 míčů, z čehož pramenily přesilové situace, kdy jsme šli dva nebo tři na jednoho. Celkem jsme si pohlídali útočný doskok Brna a tím, že jsme zapojili do rotace širší počet hráčů, jsme dokázali držet tempo hry. Po poločasovém výsledku nás to uklidnilo a věděli jsme, že jsme na správné cestě. Ve druhém poločase dala sestava razítko, že dnes tu bude hrát pouze jeden tým a to je Děčín. Na začátku jsme ukázali, že nechceme připustit žádnou senzaci a pak už se to pouze dohrávalo."

Robert Landa (MVP utkání, power forward BK Armex Děčín): "Mám radost z vítězství, protože už jsem tady v minulé sezoně prohrál. Platí to, co řekl trenér. Měli jsme dobrý vstup do utkání, což jsme v průběhu zápasu dokázali a potvrdili, že jsme první."

Tomáš Pětivlas (kouč mmcité Brno): "Vítězství Děčína bylo podpořeno kvalitní obranou. My jsme měli problém se na začátku utkání prosadit, když jsme měli stejný počet ztrát jako minulý týden s Prostějovem, a dovolili jsme Děčínu dostat se do trháku. Stejný problém byl na začátku třetí čtvrtiny, kdy tam byl trhák 16-0, což rozhodlo. Bohužel se potýkáme s ještě většími absencemi, než jsme měli s Prostějovem. Děčín plně využil našeho oslabení na pozici jedna a dva především agresivní obranou, když našim hráčům absolutně nedal šanci a zápas měl jako dvoutaktové cvičení. Z tohoto pohledu se mi to těžko hodnotí, protože jsme se do zápasu vůbec nedostali."

Martin Müller (křídlo mmcité Brno): "Děčín byl jednoznačně lepší, protože od začátku ukázal svoji sílu. My jsme měli jako domácí tým už na začátku hodně ztrát, zatímco hosté se dostali do tempa, což je nakoplo, a nás naopak položilo. Nezvládli jsme taky začátek třetí čtvrtiny, což je v Brně zakleté období, protože nedokážeme hrát stejně jako na začátku utkání. Třetí čtvrtinu jsme prohráli 5-23, což je strašně moc, a jako domácí tým nemůžeme dát pět bodů za čtvrtinu. Klíčem úspěchu Děčína je také poměr ztrát, protože 26 ztrát doma je poměrně dost."

Vzájemný zápas: 0-1

Domácí budou postrádat rozehrávače Šotnara (vazy v kotníku, ještě 1-2 týdny mimo), Kozinu (koleno, týden) i Líčeníka (nemoc) a navíc i klíčové křídlo a střelce Cumberbatche (na určitou dobu odcestoval z rodinných důvodů domů). Taková perimetrové apokalypsa pro mladý brněnský celek představuje už doslova pohromu, když navíc přijíždí rozjetý lídr tabulky. Děčínu chybí už jen forward Bažant a poučen z minulosti rozhodně neponechá nic náhodě. Jen nebývale špatné střelecké procento hostů a výkony za hranicemi možností osových borců mmcité, kteří budou muset složitě látat rozehru zřejmě Šmídem, by mohly způsobit překvapení v podobě vyrovnaného průběhu.

Tomáš Pětivlas (kouč mmcité Brno): "V zápase se musíme soustředit na ubránění přechodové fáze a rychlých protiútoků Děčína. Našim cílem je bránit lépe než v utkání s Prostějovem, Děčín je typově podobným týmem a bez kvalitní obrany nemáme moc šancí uspět. Do ligového utkání se po měsíci vrací kapitán Jaroslav Prášil, který je připravený nastoupit. V utkání dostanou příležitost také Vyroubal a Hrabovský, kteří hrají v poslední době v dobré formě, a měli by pro nás být přínosem."

Pavel Budínský (kouč BK Armex Děčín): "Do Brna odjíždíme s plnou koncentrací a pokorou, neboť naše zkušenosti z předchozích sezon nám tak velí. Ačkoli Brno se pohybovalo u dna tabulky, vždy nás v posledních dvou letech dokázalo porazit. Tato zkušenost je pro nás jasným varováním, že i tentokrát nás musí zdobit kvalitní, agresivní a důrazná obrana a rychlejší přechod na útočnou polovinu. Současné Brno je rovněž týmem, který dokáže v domácím prostředí pozlobit kohokoli. Kombinace zahraničních hráčů, zkušených českých hráčů a dravého mládí dělá z našeho soupeře nebezpečného a nevyzpytatelného protivníka. Věřím ale, že naše výsledky z poslední doby a předváděná hra nejsou náhodou, ale výsledkem progresu, který doufám bude i v Brně pokračovat."

Jakub Kaša (power forward BK Armex Děčín): "Čeká nás nepříjemný soupeř. Musíme hlavně pohlídat amerického hráče Egwuonwua a také Romana Zachrlu. Jedeme do Brna vyhrát a prodloužit vítěznou sérii."