mmcité Brno
19

mmcité Brno

Famózní Cumberbatch byl příliš sám

Mmcité, věrno tradici posledních zápasů, vzdorovalo dlouho předlouho i v Kolíně. Nejdřív přestálo úprk Medvědů na 27-15, jejž ve druhé části táhli Skinner s Horákem, aby křídelník Cumberbatch, autor 31 bodů, téměř sám obrátil na 31-38.

Mmcité ještě ve třetí čtvrtině vedlo 36-41, ale pak si Allen s Vocetkou vzali na starosti nový kolínský nápor. Když skončil, vedli domácí po 33 minutách 62-50 a už se nedívali zpět. Druhý poločas ovládli 41-27.

Při 19 brněnských ztrátách měli Medvědi o 14 pokusů z pole navíc, v kulise 580 fanoušků byli lepší o šest dvojek a jejich šiky vedli při absenci Bakiče Horák (16, MVP utkání), Skinner a Vocetka (oba 15). Na straně hostů zůstal Cumberbatch příliš osamělý, nejblíž mu byl s 12 body Nehoda.

Predrag Benáček (kouč BC Geosan Kolín): "Pro nás to nebyl jednoduchý zápas, protože jsme věděli, že jsme zůstali na nějakou dobu bez Bojana Bakice a to špatně působilo na hráče, protože to je hlavně v útoku jednoznačně největší opora a nejzkušenější hráč. Bylo to vidět, že jsme se celou dobu hledali a měli jsme obrovské výkyvy. To jsme ale čekali, protože Hunt, náš první rozehrávač byl zraněný skoro měsíc. Karel Aušprunk taky není ještě připravený nastoupit na sto procent. My jsme chtěli jen zvítězit a ne podat náš nejlepší výkon. Takže cíl jsme splnili a taky musím říct, že Brno hraje od začátku sezony bez svého prvního rozehrávače Šotnara, což také bylo znát. My jsme hlavně sázeli na to, že ti mladí rozehrávači to neodehrají. Samozřejmě nás překvapil Cumberbatch, který dal 30 bodů a zlobil nás nejvíc. Jsem spokojený s obranou, kde jsme dostali jen 65 bodů. Brno střídalo tři druhy obran a našim hráčům trvalo nějaký čas, než se přizpůsobili, což zapříčinilo výpadek ve druhé čtvrtině."

Tomáš Pětivlas (kouč mmcité Brno): "Gratuluji Kolínu k upracovanému vítězství. Bohužel, my jsme si zápas prohráli sami ve druhém poločase svou nedisciplinovaností v útoku a špatnou produktivitou, protože když máte 19 ztrát a převážná část jich je právě ve druhém poločase, Kolínu jsme víceméně nabídli, aby skóroval z jednoduchých protiútoků právě po našich ztrátách a ještě tak strašných ztrátách, které nebyly vůbec vynucené obranou. V první půlce jsme ale plnili přesně to, co jsme si řekli, tedy že budeme střídat obrany a hrát rychlý protiútok. Se stejným úmyslem jsme šli do druhého poločasu, ale bohužel nás zklamal výkon podkošových hráčů. Michal Norwa měl brzo pět osobních chyb, do hry se špatně zapojil Ivoš Prachař a nešlo to ani našemu třetímu pivotovi Egwuonwuovi. A v tom okamžiku nemůžete spoléhat na dva mladé rozehrávače, kteří to mají odehrát, když jim je oběma 19 let. Bodový příděl potom zůstal jen na jednom cizinci a to je opravdu na Kolín v domácím prostředí, kde je silný, málo. Nemůžu se však ubránit dojmu, že Kolín nepředvedl dobrý výkon a my jsme mu to darovali."

Lee Skinner (power forward BC Geosan Kolín): "Hráli proti velmi dobrému, silově vybavenému soupeři. Začali jsme dobře, ale museli jsme být trpěliví. Nakonec jsme dali víc těžkých střel. Bylo to dobré utkání a myslím, že jsme předvedli dobrý týmový výkon."

Martin Vyroubal  (rozehrávač mmcité Brno): "První poločas jsme odehráli velmi dobře, bohužel do druhého jsme nastoupili a hned jsme udělali několik zbytečných ztrát, což podle mě rozhodlo. V závěru nám pak Kolín odskočil a my už jsme nebyli schopní tento deficit dotáhnout."

7 32 39 2 11 4 19 19 22 16 61 65

Bez své ústřední opory Bakiče, který odcestoval kvůli vízovým povinnostem do Srbska, nastoupí Medvědi na domácí půdě proti lepšícímu Brnu, jež bude i nadále postrádat trio Šotnar (kotník, 3 týdny), Prášil (kotník, týden), Kozina (koleno, 2 týdny). Kolín nadále zůstává favoritem, ovšem bojovné i herně se zvedající mmcité nemůže podcenit ani na chvíli.

Bakiče budou muset v nebezpečnosti zastoupit Allen s Huntem a pod košem přidat svou údernost Horák, Machač, Skinner či Aušprunk. Američtí chasníci budou chtít v úvodu určitě znejistit mladíka na rozehře Brna Líčeníka a výškoví muži si po pondělní produkci s Tury rozhodně lépe pohlídají střelecky disponovaného centra Prachaře. Jinak ale Kolín zřejmě bude spoléhat na svou staženou obranu, kdy nechá ostřelovat koš méně nebezpečnými hráči, a hlavně si pohlídá nájezdy, při nichž navíc Brňané mívají problémy s přesností zakončení. Stejně tak je trápí větší množství ztrát, jež zejména ve venkovních utkáních přinášejí zhoubu.

Zajímavostí je, že Brno jako jeden z nejlepších týmů na doskoku více odražených míčů sbírá venku proti silným soupeřům, což se stalo v Děčíně i v Pardubicích. Doskakovací forma Medvědů je střídavá, zato už mají průměr 9 trojek na utkání a na to se hosté musí řádně připravit.

Predrag Benáček (kouč BC Geosan Kolín): "Proti Brnu budeme doma favoritem a chceme vyhrát. Na druhou stranu my nejsme tým, který by si mohl dovolit někoho podcenit - ani Brno, které určitě bude chtít uspět. My se budeme muset vypořádat s absencí Bakiče. Do sestavy se nám vrátil první rozehrávač Hunt, jenže měsíc při zranění neměl v ruce míč, takže jeho vrcholnou formu očekávám až kolem Vánocí. Sázíme ale na jeho zkušenosti, určitě nám i přes tréninkové manko pomůže. Nahráli jsme si pondělní zápas Brna se Svitavami a pozorně jsme si hru mmcité nastudovali."

Tomáš Pětivlas (kouč mmcité Brno): "Do Kolína jedeme povzbuzeni vítězstvím se Svitavami. Čeká nás velice nepříjemný soupeř, který má lepší mužstvo, než jaké zatím předvádí výsledky. Až se tým sžije s americkými posilami, bude Kolín velice silný a nebezpečný. Měli jsme krátký čas na předzápasovou přípravu, protože jsme hráli v pondělí. Díky výhře se však tento handicap snadněji vyrovná. Budeme se snažit hrát dobře v obraně a zapojovat do hry mladé hráče, chtěl bych dát opět šanci Líčeníkovi, který hraje velice dobře, a také Vyroubalovi, kterému by mohli kolínští hráči typově vyhovovat. V zápase nemáme co ztratit, pokusíme se navázat na dobrý pondělní výkon a vyhrát."

Atrakce utkání: soutěž pro děti o stavebnice Lego, divácká soutěž o pizzu a možnost vyhrát mobilní telefon Lenovo A328, který získá ten, kdo za 45 sekund vstřelí 2 koše z půlkruhu pod obručí, 2 trestné hody a 1 trojku.