29.0

#8
41.0

Další střelnice Bojana Bakiče

I bez ústředního playmakera Hunta a power forwarda Aušprunka dokázali Medvědi prohloubit úvodní krizi Pand (1-4). Taženi velkými výkony Bakiče (29, trojky 4/4, 8 doskoků), Allena (14) a Skinnera (12+11 doskoků) vyloupili ústecký stánek 73-84.

Přitom po první čtvrtině se Slunetou v kulise 970 diváků vše vypadalo v pořádku. Po 9 ztrátách hostů (Allen 4) vedla 25-16 a na začátku druhé čtvrtky už 28-16. Jenže pak už se rozehřály i ruce hostů, což vedlo ke snížení manka na 35-33.

Ve třetí části pak Geosan Pandy doslova zaklel a ze 47-40 vyšplhal za pět minut i díky třem trojkám do trháku 47-57. Domácí, kteří v tomto kritickém úseku vršili jen minuté trojky nebo chyby, se vzápětí přitáhli na 2 body a pět minut do konce se na okamžik dostali i před Kolín (71-68). Od trefy Egglestona 3:36 do konce na 73-73 už ale i vinou 4 ztrát (3 rozehrávač Anderson) nepřidali ani bod a Medvědy necelou minutu před koncem uklidnil pěti body na 73-81 Bakič. Jeho tým byl lepší na doskoku a o něco i ve trojkách (11 ku 9), čímž kompenzoval 19 ztrát.

Pandy vedlo americké duo Barham (15) – Anderson (13).

13 26 39 2 15 6 18 20 20 19 89 84

Geosan vyráží na palubovku kompletního Ústí stále oslaben o power forwarda Aušprunka (kyčle, týden) a rozehrávače Hunta (svalový úpon u patní kosti, týden) s Koláčným (kotník), nicméně i bez nich dokázal doma přemoci Ostravu, a dokud bude na hřišti guard Bakič, Medvědi nikdy nebudou bez šance na dobrý výsledek. Solidní kolínský útok zatím kulhá ve dvojkách (43 procent), zato mu prší trojky (9 na utkání) a rovněž získává mraky šestek (20 daných na utkání). O to první se starají především Bakič, Allen a Vocetka, o to druhé Bakič, Allen a Machač.

Ústí zatím nezáří v ofenzivě a v průměru dostává o téměř 10 bodů víc, než dává. Tým, který je po třetí porážce v řadě už pod tlakem, bídně střílí, vynucuje si málo šestek, příliš ztrácí a drží ho jen doskok.  Kromě Barhama se stále nedaří novým zahraničním akvizicím, zvedat se už ale začíná playmaker Anderson, jen se musí zlepšit v oboru ztrát a asistencí. Duel s Kolínem je tím, kterým se Sluneta může chytit, také ji ale může seslat do ještě hlubší deprese.

Vladimír Hejl (forward SLUNETA ÚSTÍ): "Trápí nás střelba a všeobecně útočná fáze. Nějaké procento je způsobené nesehraností, ale zbytek je jen v našich hlavách. Ve Svitavách jsme dobře bránili, tedy po tři čtvrtiny, ale dokázali jsme, že bránit umíme. Zbytečně se však sami dostáváme dolů, když se něco nepovede v útoku, a pak si v rozhodujících chvílích nevěříme a nedáváme volné střely. V tomto zápase půjde o všechno, my ho chceme vyhrát za každou cenu! Když budeme vycházet z dobré obrany, zlepšíme se i na útočné polovině."

Predrag Benáček (kouč BC GEOSAN KOLÍN): "Hráli jsme dvakrát venku, dvakrát jsme prohráli, ale to ještě není tak hrozné. V Ústí chceme samozřejmě uspět, ale stále máme velké problémy, protože nám chybí první rozehrávač. Na něco jsme se celé léto připravovali a teď to nemůžeme uplatňovat. Hunt ještě týden nebude trénovat a pak bude potřebovat další čas, aby se naplno vrátil. Být šest týdnů bez prvního rozehrávače, to je skoro půlka sezony, když hrajeme každý třetí den. Máme v tom smůlu už třetí rok po sobě. Ústí má v týmu šest cizinců, z toho pět Američanů. Jdou touhle cestou, která se jim v předchozích sezonách osvědčila. Posledně ve Svitavách mělo Ústí špatnou střelbu, ale to nebyla kvalita toho týmu a my určitě nemůžeme spoléhat na to, že se něco podobného bude opakovat."

Atrakce utkání: vystoupení Basta Cheerleaders, soutěž o nejhlučnějšího fanouška, poločasová soutěž o ceny od partnera utkání.