16

#33
16.0

Feštrův opožděný ohňostroj

Ne, s tímhle kouč NH Dušan Medvecký nemohl počítat. Ze sedmi posledních zápasů Lukáš Feštr jen v jediném trefil trojku. Jednu. Vlastně v celé první polovině sezony někdejší výrazný rozehrávač Sov nemohl být důležitou součástí skautingu soupeřů. To se ale po duelu v Ostravě určitě změní. Syn jiného známého ligisty sice jako playmaker nenašel u svého jména ani jednu asistenci, ale jiná kolonka doslova praskala ve švech – trojky. Pětkrát napřáhl, pětkrát zasáhl! A právě jeho pět trojek mimo očekávání, jež byly součástí skvostné bilance USK (16/10), udělalo v utkání rozdíl, byť 19 bodů MVP utkání Jaromíra Bohačíka a 12 Josipoviče nebylo pro USK vůbec k zahození.

Ač Ostrava nastřádala 14 bodů z druhých šancí, jen 35procentní střelba ji zcela popravila. Nový rozehrávač Igrutinovič, nahrazující Američana Hookera (ten v klubu podle všeho již skončil), se sice od opavské premiéry o světelné míle zlepšil v oboru ztrát (0), ale zároveň nezapsal ani asistenci a střelecky rovněž nezářil (11 bodů, z pole 12/2), když většinu své produkce zařídil z trestné čáry po 10 získaných faulech. A kromě 12bodových Kerra a Bratčenkova už nikdo další větší porci nesnesl, a to včetně Číže (7 za 20 minut, navíc se v druhé půli zranil a musel odstoupit) s Petrem Bohačíkem (6).

USK si celý zápas udržoval psychologicky důležitý několikabodový náskok. A když se NH v závěrečné čtvrtině možná ještě chtěla nadechnout k obratu proti zóně Pražanů, Feštr třemi svými projektily cokoli podobného zatrhnul. A na konci byla výhra USK 57-70, celkem devátá v sezoně.

Dušan Medvecký (kouč NH Ostrava): "Hosté hráli opravdu koncentrovaně celý zápas. My jsme měli nárok jen ve třetí čtvrtině, kdy jsme se dotáhli na 5 bodů a mohli jsme pomýšlet na lepší výsledek. Nicméně USK měl fantastickou střelbu trojek, kdy nám dal trojku s klaksonem o desku, Bohačík nám dal trojku z půlky, takže když dnes byli soupeři volní, tak dali a to byl ten rozdíl. Když se pak Adam Číž zranil, tak tu máme nového rozehrávače, který u nás je tři dny i s cestou, takže ještě neví, co hrát do zóny. Tam byl dnes taky problém, který jsme nevyřešili."

Pavel Miloš (asistent USK Praha): "Chtěl bych pochválit naše kluky za nejlepší koncentrovaný výkon v sezoně. Ani ne tak fyzicky, ale ta koncentrace byla výborná. Nezpanikařili jsme ani ve chvíli, kdy se Ostrava dostala na plichtu. To samé v druhém poločase, kdy Ostrava stahovala, ale kluci si dokázali, že oni ten zápas kontrolují a věří, že ho dotáhnou do vítězného konce. V tomhle jim skládám velkou poklonu. Druhý poločas pak ovlivnilo zranění Adama Číže."

Vzájemný zápas této sezony: 1-0

Po personální stránce není před zápasem známá situace rozehrávače NH Hookera a křídla Bratčenkova, jisté však je, že se ostravským fanouškům poprvé doma představí nový srbský rozehrávač Luka Igrutinovič, který během minulé sezony - tehdy jako nejlepší střelec slovenské extraligy (20,3 bodu, plus 8 doskoků a 3 asistence) - přestoupil z Levic do Komárna, jejž pak dovedl k titulu, když celkově byl třetím střelcem soutěže. V aktuální sezoně odehrál dva zápasy za Prievidzu s průměrem 13 bodů, 5 doskoků a 1,5 asistence, což značí, že půjde o spíše skórujícího rozehrávače. V prvním utkání za NH se v Opavě uvedl 7 body a 3 asistencemi na 6 ztrát.

USK se pokusí sebrat po 5 porážkách v řadě, z nichž 4 přišly doma s týmy z horní pětky. S největší pravděpodobností půjde o vyrovnaný duel, který rozhodnou obrany a body z druhých šancí a ze ztrát soupeře. NH v případě výhry přeskočí Sovy v tabulce.

Dušan Medvecký (kouč NH Ostrava): "Přijede USK, což je soupeř, kterého bychom chtěli porazit. Já věřím, že za podpory našich fanoušků to zvládneme."