3.0

#11
6.0

Duel bratrů ovládl finišman Jaromír

V nelítostný bratrský souboj se proměnila závěrečná a rozhodující sekvence duelu pod pražským Nuselským mostem. A stejně jako v úvodu utkání USK s NH i tady vládl mladší z dvojice Bohačíků, Sova Jaromír.

Ten v první čtvrtině 6 body vykopl přes 6 ztrát hostů svůj tým do vedení 17-9, když Pražané stejně jako v celém utkání byli úderní zpod koše. Jenže Nová huť je letos extra nepoddajným soupeřem a na přelomu poločasů Hooker a Kerr srovnali z 28-19 na 30-30 a pro změnu Číž s Kerrem dotáhli po 33 minutách hosty na 50-46.

Za zbytek utkání ale NH vsítila pouhé 4 body, naopak domácí opět udeřili zpod koše a hlavně se tu udála rozhodná fáze bratrského duelu. Jaromír tu dosáhl 8 ze svých 16 bodů, navíc za stavu 57-50 "vylákal" od staršího bratra průraz. Petr Bohačík vzápětí spáchal ještě jeden, USK ulétl na 63-50 a s NH byl i při jejích 18 ztrátách definitivně amen. Konečný rozdíl 70-50 byl po předchozím průběhu až senzačně vysoký.

Jaromír Bohačík celkově porazil bratra na body 16-6 a byl nejlepším střelcem vítězů. Ti naprosto dominovali zpod koše (34-22) a k tomu si při shodném počtu 20 faulů vynutili 25 šestek proti 13 NH. A to jich ještě nebývalých 14 minuli (11 Josipovič s Aličem, kteří si spolu s Jaromírem Bohačíkem vynutili 17F+)!

Za NH, v jejíž sestavě už druhý zápas z neznámých důvodů chyběl Caldwell, se double-doublem za 17 bodů a 14 doskoků blýskl Kerr, rozehrávači Hooker s Čížem přidali po 12 bodech, ale také se složili na 11 ztrát.

Pavel Miloš (asistent USK Praha): "My jsme do zápasu vstoupili velice dobře a s nasazením. Vytvořili jsme si mírný náskok. Navíc zápas by se vyvíjel úplně jinak, kdybychom dávali šestky. Tím jsme dostali Ostravu na koně a museli tak bojovat o malý náskok až do konce. I když to bylo o dvacet, neodpovídá to, protože průběh byl po celou dobu hodně bojovný, až do poslední minuty. V závěru tam padly nějaké střely a teprve pak to naskočilo na rozdíl 20 bodů. Výborná obrana, kluci to odřeli a čím víc se blížil konec, tím působili naši hráči v obraně semknutěji. Klobou dolů za ten výkon v obraně."

Marek Stuchlý (asistent NH Ostrava): "Po bojovném a ne příliš pohledném utkání gratuluji domácím k vítězství. Všichni víme, že hra USK je založena na vnicích, bohužel s tím jsme měli problémy. Taky se potýkáme s ne příliš dobrou přihrávkou na pivoty. To nám strašně moc chybí. Darian Hooker je super hráč, chce to brát na sebe, ale ty přihrávky na pivoty nemáme. Hra nahoru-dolů u nás neexistuje, což je špatně. Co říci ke koncovce? Chci vyzdvihnout individuální výkon Jaromíra Bohačíka, který posledních pět minut odevzdal dobrý výkon a zápas otočil on. Když se podívám na trestné hody a počet vystřelených, tak je to 25 ku 13 a to dvě šestky jsme stříleli v koncovce. Nebudu se k tomu ale raději vyjadřovat."

11 21 32 0 6 7 18 20 20 1 33 50

Po roční nepřítomnosti mladšího Jaromíra v NBL je tu opět bratrský souboj Bohačíků, tentokrát už ovšem ve zcela jiných kulisách. Jaromír už není Orlem, ale Sovou a starší Petr po 6 letech v Pardubicích zakotvil opět v Nové huti, v jejímž lůně v lize začínal.

USK se jako nejhorší tým (32) na doskoku musí obrnit proti jedničce této statistiky (41). Pro NH je zejména útočný doskok poznanou nutností, neboť má jen 46procentní střelbu z pole. To USK je na tom mnohem líp (54), ale oproti soupeři má horší obranu a také ztrácí nadměrných 17 míčů. Navíc poslední 4 zápasy sbírá pouze 4,5 útočného doskoku.

Otázkou je, zda už Sovám bude k dispozici rozehrávač Feštr, který v minulém utkání nehrál. USK by se určitě hodil, protože napadat jednu z nejneprodyšnějších obran ligy bude velmi složité, a bez útočného doskoku obzvlášť. Pražané si budou muset dát pozor na doskakovacího dominátora a nyní i nejužitečnějšího hráče ligy Kerra, a také na jeho pobočníky z rozehry Hookera s Čížem.

Michal Šob (vedoucí týmu USK Praha): "Neměli jsme zrovna přívětivý los v tom, že jsme hráli s těžšími soupeři venku, kde je složitější vítězit. Ostrava je sice favorit, ale my jsme na naší půdě mnohem silnější než venku a toho se pokusíme využít. Klíčovým faktorem bude obranný doskok, aby Ostrava po vystřelení neměla případné další šance na zakončení. Pokud udržíme naše obranné nasazení a přidáme více rozvahy v útoku, máme šanci zaskočit favorita utkání."

Atrakce utkání: poločasová soutěž o poukaz od Fujifilmu, vystoupení Wildcheerleaders.