27.0
#8
21.0

Síla medvědí lavičky

Tak nabitou střídačku by chtěl mít každý trenér. Náhradníci kolínského Geosanu zazářili silou poledního slunce a v dohrávce 28. kola se 51 body zásadní měrou postarali o další důležité vítězství (84-88) na ústecké palubovce, jímž Medvědi dorovnali šesté Sovy zpod Nuselského mostu na bilanci 12-14. 21 bodů zařídil guard Bakič, dalších 18 forward Vocetka, který zapsal druhý nejlepší nástřel sezony. Z druhého břehu viděno – Pandy jsou nyní už o tři výhry za nejhůře sedmým místem, o které pro play-off usilují.

Hosté zahájili zápas lépe, když v domácím táboře nevyšel vstup power forwardu Abercrombiemu. A jen se Sluneta dotáhla, vzal si slovo 10 body v řadě Bakič, který už do půle (41-46) nastřádal 18 bodů. Především americká legie Slunety se však i ve třetí čtvrtině starala o to, aby hosté neodskočili dvojciferně. To platilo i o dějství čtvrtém, v němž na kolínské straně byla hlavní role (s 13 body) svěřena Vocetkovi, aniž o ni sám požádal.

V samém závěru byla klíčová trojka Bakiče minutu do konce na 74-80. Domácí už pak museli faulovat, jenže – nejdřív byli nuceni spotřebit všechny 4 nestřelecké fauly ve čtvrtině, neboť za více než 9 minut nespáchali ani jediný. A než došlo na pátý, ukázal kouč Benáček na Michala Vocetku, 89procentního šestkaře, který do té doby v sezoně minul jen 4 TH z 27. I tak si ale trenér situaci na hřišti pojistil kvartetem Bakič, Hunt, Machač, Skinner, který – jako nejslabší z celé pětice - měl v tu chvíli v sezoně "jen" 80procentní úspěšnost.

A Vocetka po úspěšných výhozech z autu svou misi splnil bravurně, když do konce zápasu proměnil všech 8 trestných hodů. Ani Sluneta však v mezičase nezahálela – Barham si vzal tři střely v řadě, jednu těžší než druhou, a všechny proměnil. A to ho ještě nakonec napodobil Votroubek trojkou na 84-86. Nebýt neomylného Vocetky, ještě se Sluneta mohla dostat k prodloužení. To jí však nebylo souzené.

Pro Kolín vedle výtečných šestek 21/18 (domácí 16/16) rozhodlo při téměř shodné úspěšnosti střelby i 8 trojek proti 6 domácích. Navíc zpod koše byli hosté lepší 30-42 a domácím se téměř vyrovnali v ohromném počtu bodů z druhých šancí (21-16).

Slunetu sytil 28 body Barham (trojky 8/4), nováček na rozehře Kendall Anthony se uvedl 14 body a 3 asistencemi za 24 minut. Z pole sice nestřílel valně (17/6), přesto byl s +10 nejlepší z Pand. Další novic Mikalauskas stihl pod košem odehrát jen 3 minuty.

Vzájemné zápasy této sezony: 0-2

Poněkud nečitelný duel. U týmu Kolína, který už v této sezoně v Ústí uspěl, nelze předvídat, kterou formu si s sebou přiveze, neboť mu stále chybí konzistence výkonů v po sobě jdoucích utkáních. U domácích (bez křídelníka Hejla, natažený zádový sval), posílených poslední výhrou ve Svitavách, pak mohou hru změnit nové kádrové rošády. Poprvé se představí nový a zřejmě velmi rychlý rozehrávač Anthony, Sluneta navíc chystá posílení i pod košem, a to o 30letého 205 vysokého Litevce Laurynase Mikalauskase, který má za sebou angažmá v Belgii a Litvě, nicméně pro nedělní zápas ještě nebude k dispozici. Kolín může výhrou dorovnat šesté Sovy, Ústí může deseti výhrami dorovnat pro změnu osmou Ostravu, pokud ale NH prohraje s Brnem.

Vladimír Hejl (forward Sluneta Ústí): "Kolín je zrovna jeden z týmů, s kterým nechceme ztratit kontakt v tabulce, a tak pro nás není jiná přípustná varianta než výhra. Do zápasu musíme dát vše, týdenní příprava byla kvalitní, sehráli jsme i přátelské utkání s německým soupeřem, takže na Medvědy budeme připraveni. Doufám, že nám diváci opět vytvoří skvělou atmosféru a my se jim odvděčíme výhrou."

Predrag Benáček (kouč BC Geosan Kolín): "V poháru jsme zaznamenali obrovský úspěch, ale teď musíme na euforii zapomenout a soustředit se znovu na ligu. Ústí ukázalo v minulém kole svou sílu, čeká nás náročné a důležité utkání. Musíme ukázat větší bojovnost než v předchozím kole s Ostravou, pokud to dokážeme, tak věřím, že dokážeme uspět."

Atrakce utkání: ústečtí trumpetisté, vystoupení Basta Cheerleaders, poločasová soutěž v kopání na nafukovací branku.