42

10
17

Neznámý pistolník Manley

10-0. To není dílčí skore rozhodujícího trháku, ale poměr bloků z duelu Lions s Medvědy. Tak moc chtěli Jihočeši ve druhé půli urvat zápas, který se tu pro ně nevyvíjel vůbec dobře. Šest z oněch "čepic" přišlo v klíčové třetí čtvrtině a o celkem 9 z nich se postaralo podkošové duo Zuzák (5) – Vošlajer (4). A pak tu byl ještě jeden zásadní zápasový činitel – nový produkční vajgarské ofenzivy, evropský greenhorn Devareaux Manley, který poprvé zaskočil za zraněného třetího skórera NBL Noffleta.

Do hry přišel ve třetí čtvrtce za ještě výrazně minusového skore a svůj první bod posadil do koše za stavu 46-59. Za posledních 14 minut však poskládal všech svých 16 bodů a byl klíčem k velkému obratu. 21 bodů v utkání zaknihoval ex-kolínský Zuzák (MVP utkání), 10+13 doskoků měl u pasu Vošlajer a nezvykel vysokou produkcí se prezentoval rozehrávač White (10 bodů, 7 asistencí, 6 doskoků).

Skvělý start Lions (21-9) zařídil v kulise 750 diváků 9 body Zuzák, když domácím pomohly i kolínské ztráty. Jenže ve druhé čtvrtině (17-29) přišel z kolínských brejků a trojek zásadní obrat a ještě 14 minut do konce vedli Medvědi 48-62. Pak však odjistila kolty dvojice Manley - White a domácí se i díky smršti bloků přes soupeřovy ztráty vyhoupli do vedení 63-62. Poté vzal hradecký útok do svých rukou Zuzák, jenže dvě trojky Ličartovského (23+11 doskoků, trojky 5/4) daly ještě jednou vedení hostům (74-76).

Ti ovšem už poté vršili jen ztráty (celkem 8 ve čtvrté části) a Lions se útočnými doskoky prodrali do vedení 84-76. A to už chybělo do konce jen 40 vteřin.

Domácí si vedle bloků pomohli k výhře 88-80 i šestkami (21 ku 9), Kolín zahubilo 17 ztrát i slabší dvojky (54/22) a nezachránilo jej ani o 12 střel z pole navíc.

Karel Forejt (kouč Lions Jindřichův Hradec): "Za to, co kluci předváděli po tři čtvrtiny utkání, si výhru zasloužili. Po velmi dobrém úvodu jsme vypadli z role ve druhé čtvrtině. Byli jsme bezradní, nevěděli jsme, co hrát, neměli jsme dobrou úspěšnost a nevypadalo to s námi dobře. Stejný obraz byl i na začátku druhého poločasu a postupně jsme se dostali do manka 14 bodů. Poté musím dát našim hráčům vysoký kredit za to, že zápas otočili. Nebyla to jednoduchá situace, Kolín byl v zápase, měl střelce. Je to momentálně velice silný tým a jejich desetičlenná rotace je pro každého velký oříšek. Kluci to ale zvládli. Závěr probíhal v euforii, kdy nás hnala plná hala, a před takovou kulisou jsme nemohli prohrát."

Predrag Benáček (kouč BC Geosan Kolín): "Zasloužená výhra domácích, kterou soupeř získal ve druhém poločasu, jednoznačně se vším všudy. My si dali několik úkolů, nic jsme nesplnili, a i proto jsme prohráli."

Vzájemné zápasy této sezony: 2-0

Lions třetiny svých výher v sezoně dosáhli právě proti Medvědům, a proto své naděje jistě upínají i k sobotní domácí bitvě. Jenže bez Faita, Melskiho, možná bez Pavla Nováka a určitě bez třetího střelce ligy Noffleta budou mít v ruce složité karty. Na druhé straně vedení klubu na tíživou zdravotní i tabulkovou situaci rychle zareagovalo a už proti Kolínu kouč Forejt nasadí novou 190 vysokou křídelní akvizici ze zámoří Devareuxe Manleyho, který letošní sezonu, svou první profesionální, zahájil v rakouském Gmundenu. Při aktuálním rozložení sil a trvající střelecké mizérii Lions jsou ovšem favority kompletní hosté.

Karel Forejt (kouč Lions Jindřichův Hradec): "Kolín jsme sice letos dvakrát porazili, nyní k nám však přijíždí jiný tým. Každou pozici má zdvojenou kvalitním hráčem. My však chceme bojovat jako ve Svitavách, chci věřit, že domácí publikum nám pomůže a i spolu s naším novým hráčem budeme bojovat o výhru."

Predrag Benáček (kouč BC Geosan Kolín): "Jindřichův Hradec nás letos dvakrát porazil, máme mu co vracet. Pojedeme uspět, ale nebude to snadné utkání. Potřebujeme udržet koncentraci celý zápas, vyvarovat se ztrát a oproti minulému zápasu musíme zlepšit úspěšnost střelby. Věřím, že vyhrajeme."