13
18

mmcité Brno

Ohňostroj nad Špilberkem

Šest ztrát Ústí v úvodní čtvrtině udalo ráz utkání, v jehož úvodu Eqwuonwu 11 body a Šotnar osmi vytáhli s trojkami Křemena a Nehody vedení domácího Brna až na 25-9. Zámořská legie hostů (bez absentujícího Hookera a také Kendrida, který byl propuštěn pro opakované porušení slouvy) stáhla manko tři minuty před poločasem na 32-24, Zachrla však vzápětí vedl další zteč mmcité na 39-24, jež už zápas utrhla definitivně.

Poslední Brno nakonec rozdrtilo matného soupeře 87-60 a už jen o výhru zaostává za jedenáctými Lions. Těm nyní 4 výhry scházejí na osmé místo, zároveň už ale musí řešit i barážové starosti.

Sluneta z pole střílela jen s úspěšností 36 procent, k tomu přidala i 18 ztrát. Jejím jediným dvojciferou byl nový playmaker Anthony s 12 body, 10F+ a TH 10/8. Domácí dominovali trojkami 22/12 (hosté 16/3), MVP utkání Egwuonwu je vedl 21 body, Zachrla 17 body (trojky 3/3) a 9 doskoky a Šotnar 11 body (trojky 5/3) a 7 asistencemi.

Martin Stavěl (asistent Sluneta Ústí): "Jak dnes mělo Brno dobrý den, tak my jsme se sešli se dnem špatným. Byli jsme velmi nezodpovědní, laxní a bez energie. Byl to náš nejhorší útočný výkon za poslední dobu. Normální basket jsme hráli pouze pět minut ve třetí třetině. Ale za tak krátkou dobu zápas nevyhrajete. Hráči Brna byli v laufu. Dávali lehké střely i několik těžkých střel. Tak to prostě chodí. Když bráníte s nasazením, což Brno bránilo, daří se. My jsme bránili špatně a nedali jsme spoustu otevřených střel. Nebyli jsme schopní se trefit. Ve finále je to nečekané, protože jsme sem nepřijeli prohrát o třicet bodů. Věděl jsem, že nás tady nečeká nic jednoduchého. Brno nás jednoznačně přehrálo."

Tomáš Pětivlas (kouč mmcité Brno): "Vítězství jsme si za výkon na obranné polovině zasloužili. Měli jsme o den delší přípravu na utkání, protože Ústí hraje své domácí zápasy vždy až v neděli odpoledne, takže o to to mělo těžší. Navíc cestovalo přes celou republiku a na začátku utkání to bylo znát. My jsme si řekli, že naší obrannou aktivitou soupeře donutíme k tomu, aby měl těžké střely, což se nám v první čtvrtině dařilo. Když se podíváte na zbytek utkání, tak první čtvrtina o průběhu utkání rozhodla. Pak už se vám hraje líp a hráči jsou klidní. Odehráli jsme výborný týmový výkon, což ukazuje celkem dvaadvacet asistencí. Jsem rád, že se konečně trefil Michal Šotnar, výbornou formu z posledních utkání potvrdil Paul Egwuonwu."

Vzájemné zápasy v sezoně: 0-2

Zejména pro Slunetu (bez Hejla, natažený zádový sval) velmi zásadní zápas, který nutně potřebuje získat v honbě za sedmým místem. Oba noví guardi Hooker i Anthony ukázali na úvod příslib, ale musí fungovat i s týmem dohromady, což při takovém množství zámořských hráčů nebývá jednoduché. A pokud na hřišti nebude dosud ústřední dirigent Čarnecký, musí se role tmelu zhostit maličký Anthony.  Brnu i nadále chybí rozehrávačské duo Jones – Líčeník a také nemocné křídlo Pumprla.

Tomáš Pětivlas (kouč mmcité Brno): "Do utkání s Ústím vstupujeme ve stejné sestavě jako do sobotního zápasus s Ostravou. Uvědomujeme si, že Ústí má velmi dobré hráče, kteří dokážou sami rozhodnout zápas. Jsou výborní ve hře jeden na jednoho. Našim úkolem je proto kvalitní obrana, kterou ústecké střelce eliminujeme. Pokud se nám to povede, můžeme uspět. Naším jediným cílem je vítězství."

Vladimír Hejl (forward Sluneta Ústí): "Stále se potýkáme s nevyrovnanými výkony, na jedné straně dokážeme hrát s Děčínem či Opavou vyrovnané duely a na druhé se trápíme s papírově slabšími soupeři. Všichni hráči, včetně nově příchozích, si uvědomují, jak důležitý tento zápas je a dle toho k němu budeme také přistupovat."