3.0

#21
4.0

Obrat z -14, Brno sahalo po senzaci

V až nečekaně vyrovnaném duelu příliš ztrácejícího lídra tabulky (19) zachránilo nadoblačné procento dvojek (28/16) i trojek (28/14 z rukou 9 různých úspěšných střelců), a i když se poslední tým ligy snažil, seč mohl (dvojky 39/19, trojky 26/10 a 15 bodů z šestek), odjíždí ze severu poražen (90-83), což značí už 21. vítězství Válečníků z posledních 22 zápasů!

Děčín se v kulise 1050 fanoušků poprvé utrhl trefami guardů už po 8 minutách (23-9) a Brno ve druhé čtvrtině udržely do deseti bodů rozdílu především trojky. Ve 30. minutě už se po ztrátách hostů a baterii 4 trojek Děčína zdálo být za stavu 70-56 rozhodnuto, jenže následoval brněnský kontr 0-13 a dokonce obrat na 73-75 ve čtvrté části, v níž byl poměr ztrát 5-1.

Mmcité tu vedl power forward Eqwuonwu, který se ale necelé tři minuty do konce vyfauloval. Ještě 2:30 do konce bylo skore 84-82, pak ale domácí Landa zvýšil a po ztrátě 23bodového brněnského top skórera Jonese Stria upravil na 88-82. Na to už hosté nedokázali žádnou trefou odpovědět.

Vyrovnané pole domácích střelců vedli Houška (14+10 doskoků, MVP utkání) a Vyoral (14+6 asistencí), na straně Brna Jonese nejvýrazněji doplnili Křemen (16) a Egwuonwu (14+8 doskoků).

Tomáš Pětivlas (kouč mmcité Brno): "Bylo to vyrovnané utkání, ve kterém jsme vyhráli dvě čtvrtiny. Měli jsme výhodu, že jsme se na zápas mohli celý týden připravovat, Děčín hrál ještě ve středu těžké utkání v Kolíně. Naše příprava byla celkem znát, utkání rozhodly v závěru maličkosti. Jednak vyfaulování Egwuonwua, který nás držel jak na útočném doskoku, tak byl na konci naším hlavním skórerem, potom nedaný koš Křemena a dvě otevřené trojky Děčína, které obě proměnil. Pro diváky to bylo dobré utkání, nemůžu svému mužstvu nic vytknout, protože jsme se hlavně ve druhém poločase ještě víc zaměřili na obranný doskok a Děčín za druhý poločas neměl jediný útočný doskok. Domácí jsme přeskákali, naopak v první půli jsme byli na doskoku málo aktivní. Rotací jsme dokázali zastavit protiútok Děčína a jeho tlak. Opravdu chybělo málo, abychom tady zvítězili, takže z mého pohledu poklona před hráči. Děčín držely otevřené trojky a padesátiprocentní střelba za tři body, což rozhodlo."

Pavel Budínský (kouč BK Armex Děčín): "My jsme řešili přesně to, co říkal kouč Pětivlas, že každý tým, s nímž hrajeme, má vždy týden pauzu. Víme tedy, že každý tým se na nás pečlivěji připravuje, protože nehraje v tom týdnu dvakrát. Jednou věcí tedy byla extra motivace, aby se hráči v tomhle fajnovém prostředí ukázali. A já jsem v poločase nabyl dojmu, že jsem tady během naší přípravy naházel asi čtyři, možná pět vagonů hrachu na zeď. Protože co jsme si řekli, jsme vůbec nebyli schopní naplnit a naše exekuce taktického plánu byla velmi špatná, byť to po první čtvrtině vypadalo, že by to mělo být v těch správných kolejích. Kouzlo sportu je v tom, že vůbec neplatí momentální postavení v tabulce, ale rozhoduje se na hřišti. Někteří hráči mě dnes velmi zklamali výkonem i přístupem a hlavně tím, že nechápou, že podvědomě si exhibovat a vymýšlet nějaké extra kombinace, které prostě neumíme, nejde a plyne z toho, že máme 19 ztrát. Byly to zbytečné ztráty jako kroky či přihrávky do neznáma, které nemají žádného adresáta. Pak z toho vznikne to, že náš výkon postrádá kontinuitu a plynulost. Naštěstí máme jednu vlastnost, že když se dostaneme do deficitu, tak víme, že máme přepnout a někteří hráči vezmou zodpovědnost na sebe. Hlavním důvodem, proč jsme vyhráli, byla úspěšnost trojek 50 procent. Už měsíc si říkáme, že tak dlouho pokoušíme štěstěnu - viz naše šťastné střely jako v Ústí -, a že kdybychom příště prohráli, tak ať se nikdo nediví. Hráči musí pochopit, že každý zápas pro nás bude těžší a těžší právě z těch důvodů, které jsem popsal."

Vzájemné zápasy této sezony: 2-0

Brno (bez rozehrávače Koziny – koleno, a na doskoku platného power forwarda Norwy – natažený sval) naposledy v Děčíně slušně vzdorovalo, tentokrát už bude mít k dispozici i rozehrávače Šotnara a v útoku tak může rozvinout pestřejší manévry. Kompletní Děčín bude ale svou obranou tlačit soupeře do těžkých zakončení a mmcité bude muset napřít maximum sil do útočného doskoku. Totéž však platí o tom obranném, aby nepřišla vniveč jeho defenzivní aktivita. Pro Brno bude každá další minuta s vyrovnaným stavem malou výhrou.

Pavel Budínský (kouč BK Armex Děčín): "Brno jako tým zaznamenalo během doby, co jsme s nimi nehráli, několik personálních změn, které mohou mít kladný nebo záporný vliv na jeho hru. Nicméně si myslím, že se jeho hra konsoliduje a určitě bude mít zvyšující se kvalitu. Rozhodně je potřeba respektovat zkušenosti Romana Zachrly, Jardy Prášila, Michala Křemena či Iva Prachaře, jimž zdatně sekundují brněnští mladíci. Nemůžeme si dovolit nic podcenit. Chceme v domácím prostředí naplno bodovat, a proto náš výkon musí mít parametry kvality a zodpovědnosti."

Ondřej Šiška (rozehrávač BK Armex Děčín): "Brno má ve svém kádru dva cizince a několik zkušených borců, takže musíme k zápasu přistoupit zodpovědně. Musíme hrát naši hru, vyvíjet nátlak v obraně a být zodpovědní na doskoku, se kterým máme v posledních zápasech problém."

Tomáš Pětivlas (kouč mmcité Brno): "Před soupeřem máme velký respekt. Po Nymburku je to největší favorit ligy na celkové vítězství. Děčín hraje doma a má velkou formu. My se budeme snažit eliminovat jeho rychlé protiútoky a útočné doskoky, na což jsme se v tomto týdnu zaměřovali. Pokusíme se držet s Děčínem krok co nejdéle. Rádi bychom s ním po celých čtyřicet minut odehráli co nejvyrovnanější utkání. Nečeká nás ale nic jednoduchého."

Atrakce utkání: soutěž o drinky Bubble tea a losovací soutěž všech sedadel o pizzu od Trattoria Ciao Ciao II. & Good Life.