3.0

#17
5.0

Bez Jonese 21 za poločas

Ten zápas skončil vlastně dřív, než začal. A svitavská Střelnice nedostála svému jménu. Ne v podání domácích Turů. Ti bez svého hlavního rozehrávače Jonese neměli proti lídrovi tabulky důležitou zbraň, a byť doprovodní hráči dělali prvních 12 minut vše pro vyrovnaný průběh, od stavu 18-21 už práskli do kočáru Válečníci, za zbytek poločasu zavřeli soupeře na 3 body, a přes 6 jeho ztrát se vyhoupli k ohromnému náskoku 21-43. 824 diváků tak rychle přišlo o byť potenciální náznak napětí.

Děčín, který uspěl v 19. zápase z posledních 20 (49-93), vytěžil 25 bodů z 20 útočných doskoků. Jeho šiky vedli Vyoral (14), Pomikálek (14) a Jelínek (13).

Pavel Budínský (kouč BK Armex Děčín): "Pro nás je to dobrá výhra, vstoupili jsme do nového roku velmi dobře. My jsme měli respekt. Už před zápasem jsme se shodovali, že Svitavy jsou na domácí palubovce velmi nebezpečným protivníkem, ale trochu nám nahrálo do karet, že postrádaly svého středního rozehrávače Jonese. Nicméně si myslím, že s ohledem na ten vývoj dneska jsme předvedli přesvědčivý výkon a přesvědčivé vítězství, protože jsme byli jednoduše dravější, fyzičtější, rychslejší, kompaktnější a také jsme lépe spolupracovali. Kromě pár hluchých minut na začátku jsme se trefovali z dálky, vytvářeli jsme si dobré pozice pro zakončení, a ty když jsme začali proměňovat, tak o naší výhře nebylo pochyb. Jsem rád, že jsme utkání zvládli s přehledem, že jsme si mohli zahrát v netradičních sestavách a že si odvážíme výhru."

Stanislav Petr (kouč Bohemilk Tuři Svitavy): "Mně se nemluví moc dobře, protože po takové porážce je těžké k tomu něco říct. To, co říkal Pavel, bylo přesvědčivé, tedy že byli rychlejší a jistější. To bylo na hřišti vidět. A kromě první čtvrtiny jsme se s tím nemohli poprat. To, že Děčín dobře brání, na to jsme se připravovali, ale na hřišti jsme tu obranu neuměli překonat. Když jsme si vytvořili volnou pozici, tak Děčín fauloval a my šli na trestné hody, takže jsme prakticky žádné normální koše v zápase nedali. Na perimetru jsme je neohrozili, jens výjimečně. A co bylo hlavně vidět, že byli dravější, měli doskoky, když nás přeskákali o 11 doskoků. My jsme udělali 21 ztrát. Nevím, jestli to je rozehrávačem, který tady nebyl, nebo není, ale v takové sestavě bychom se takových chyb neměli dopouštět."

Vzájemný zápas této sezony: 0-1

Tuři nastoupí k ligovému zápasu po dlouhých 14 dnech a možná už i s novým forwardem, 203 vysokým Američanem Evanem Bruinsmou. Ten ve své poslední sezoně NCAA (2013/14) doručoval za prvodivizní Detroit Titans za 33 minut 12,5 bodu a 7,7 doskoku. V minulé sezoně odehrál 9 zápasů v Lucembursku s průměry 21 bodů a 11 doskoků a Svitavám by měl pomoci vyztužit dosud velmi úzkou zápasovou rotaci.

Kompletní Děčín, který může vyhrát už 19. z posledních 20 duelů, se však nemá čeho bát, a jen pokud by připustil vyrovnanější první dvě či dokonce tři čtvrtiny, mohl by si s doma euforicky hrajícími Tury zadělat na problémy.

Stanislav Petr (kouč Bohemilk Tuři Svitavy): "Čeká nás velice těžký zápas. Přivítáme soupeře, který hraje ve velké formě. Musíme si dát pozor na všech 10 hráčů soupeřova týmu.  My musíme začít od kvalitní obrany. Děčín chceme rozhodně potrápit."

Pavel Budínský (kouč BK Armex Děčín): "Svitavy už několikrát dokázaly, že v domácí hale jsou schopny porazit kohokoliv, bez ohledu na aktuální umístění v tabulce. To je zřejmý fakt, a proto očekáváme nelehké utkání. Hra Turů stojí a padá na výkonech zahraničních hráčů Jonese, Doakse a Barkera, kterým zdatně sekundují čeští hráči v čele s Teplým a Špačkem. Větší sílu vidím na útočné polovině, střelecký potenciál je v tomto ohledu na vysoké úrovni. Proto se těším na souboj naší obrany s tuřím útokem. My chceme i v prvním utkání roku 2016 uspět, proto jedeme do Svitav s maximálním odhodláním, koncentrací a pokorou a plně si uvědomujeme, že cesta k výhře vede přes kvalitních 40 minut čistého času."

Jiří Jelínek (power forward BK Armex Děčín): "Svitavy se opírají hlavně o trojici zámořských hráčů a trojkové pokusy, nyní navíc posílily o dalšího zahraničního hráče. Nesmíme jim nechat volné trojky a musíme si pohlídat jejich útočný doskok. Pokud budeme hrát, jak umíme, a nebudeme dostávat laciné koše, pojedeme domů s další výhrou."

Atrakce utkání: soutěž o dárkové balíčky od titulárního partnera klubu, poločasová soutěž o zapůjčení vozu Hyundai od T-Car Boskovice a o pizzu z Pizzerie Art.