46.0

#55
14.0

Brno obracelo. Už bez Simpsona

Famózní výkon tria Ware (32+14 doskoků, 8F+, 4 asistence, 3 zisky), Křemen (11+10 doskoků, 8 asistencí), Hrabovský (20) pomohl mmcité v domácím duelu s Lions udržet šanci na play-off. Brňané si o třetí výhru (95-77) ze 4 posledních zápasů řekli především výtečnou druhou půlí (53-29).

Lions založili na naději lepší první půlkou (42-48), v níž sváděli (stejně jako po změně stran) střelecký souboj Ware s jindřichohradeckým Brooksem (17 ku 17). Jenže smršť domácích v závěrečné čtyřminutovce třetí čtvrtiny (16-7) rozhodla o všem důležitém.

Brňané, kteří se plně spolehli na svou 74bodovou základní pětku, předčili soupeře zpod koše (42-28), z brejků (17-2), celkově vysokou efektivitou dvojek (28/21) a také doskokem (41-29). Mmcité v zápase poprvé představilo novou posilu pod koš, 36letého bosenského hromotluka Ermina Jazvina (207/117). Ten těsně před vypršením přestupního termínu nahradil centra Stana Simpsona, s nímž v klubu nepanovala v posledním období spokojenost.

Prapor Lions, kteří padli popáté v řadě a posedmé z 8 utkání, drželi nejvýš Brooks (30) se Šoulu (13). Na pouhých 2 bodech zůstal rozehrávač Lipkins.

Karel Forejt (kouč Lions Jindřichův Hradec): „My jsme vstoupili do utkání s entuziasmem, na hráčích byla vidět touha zápas vyhrát. Základní pětka, sestavená z českých hráčů, splnila to, co jsem očekával. Hráli jsme slušně v obraně a byli jsme nebezpeční tím, že na hřišti bylo 5 střelců. Posléze jsem zapojil i ostatní hráče a musím konstatovat, že už několikátý zápas hrajeme bez ústředního rozehrávače, což je obrovský problém. Každý hráč z lavičky by byl lepší než Terrell Lipkins, což mě velmi mrzí, protože to pro nás bude velký handicap. Brno bylo ve druhé půli velmi efektivní, těžilo ze hry Warea, a pokud jsme na něj pomohli, trefili se další hráči jako Hrabovský a Křemen. Pak už jsme nevěděli, koho dřív bránit, v útoku jsme ztráceli klid a bylo vidět, že je zle.“

Zoran Helbich (kouč mmcité Brno): „Měli jsme nějaké problémy, teprve v pátek nás opustil hráč ze základní rotace, na což jsme reagovali příchodem nového hráče, na němž bylo vidět jisté překvapení, ale přinesl zkušenosti, natáhl na sebe obranu, čímž otevřel prostor pro Maria Hrabovského, který trefil několik trojek. Výborný zápas odehrál Kevin Ware, nejen v útoku podle statistik, ale i v obraně, i když hrál celý druhý poločas se 4 fauly a nešetřil se! Jsem rád, že mladí hráči využívají šanci, kterou dostávají, správným způsobem. Jdeme dál, máme své cíle dostat se co nejvýš ve druhé části sezony. Děkujeme fanouškům, cítili jsme obrovskou energii z tribuny a pozvu je rovnou na další utkání příští sobotu proti Ústí.“

7 18 25 2 11 4 14 23 27 9 56 77

Absence Brna: křídlo Pumprla (zranění v dolní části těla).

Po třech týdnech jedou znovu Lions do Brna napravit, co se jim nepodařilo posledně. V závěrečném kole základní části Lions stáhli v moravské metropoli sedmibodovou ztrátu z poslední minuty a dostali zápas do prodloužení, v něm ale nestačili. Pak na úvod skupiny A2 padli v Ostravě a se Svitavami a čtyřzápasová šnůra porážek jim srovnala bilanci s Brnem na poslední příčce tabulky. Lions hrají letos výrazně lépe doma než venku, jestli se však chtějí vrátit do boje o play-off, potřebují v Brně zabrat.

I Brno si myslí na play-off a je od něj ve vyrovnané skupině A2 vzdáleno jen dvě výhry. Proto potřebuje nutně držet výhodu domácího prostředí a ve své hale soupeře porážet. Po nevydařeném úvodu sezony hrají Brňané velmi slušně a vyhráli dva z posledních tří zápasů. I bez zraněného Radka Pumprly podávají solidní výkony a výhra by je znovu odlepila z posledního místa v tabulce.

Karel Forejt (trenér Lions Jindřichův Hradec): „Ve vzájemném poslední utkání, jsme nehráli dobře, a proto pojedeme do Brna s cílem odčinit náš špatný výkon a vrátit Brnu porážku. K úspěchu je potřeba zlepšit agresivitu pod oběma koši, hlavně v doskakování a pohlídat si klíčové hráče domácích.“

Stanislav Zuzák (power forward Lions Jindřichův Hradec): „Když se vrátím k předchozímu vzájemnému utkaní, měli jsme ho jednoznačně vyhrát, a tak se teď pokusíme o nápravu. Samozřejmě do Brna jedeme s tím, abychom vyhráli.“

Zoran Helbich (trenér mmcité Brno): „Po pauze, kterou měla liga kvůli FINAL 4, nás čeká další důležité domácí utkání. Není to dávno, co se nám podařilo Jindřichův Hradec porazit, byť až v prodloužení, ale každá výhra se počítá. Delší zápasové volno jsme využili k doléčení hráčů, ke kvalitním tréninkům a jsme připraveni znovu se bít o vítězství. Situace ve skupině A2 je vyrovnaná a udržet výhodu domácího hřiště je pro vývoj v tabulce klíčové.“