10.0

#7
5.0

Tuři počtvrté v řadě

Pro Lions se doma proti rozjetým Turům vše začalo hroutit už v první čtvrtině (6-16) s osmi ztrátami. V poločase s pouhými 6 dvojkami bylo ještě hůř (27-42), tým navíc už v půlce druhé desítky přišel o vyfaulovaného pivota Cantyho, kterého po 4. faulu poslala ze zápasu následná technická chyba, po pouhých 10:30 ve hře.

Lions druhou půli zasvětili pokusu o návrat a během třetí čvrtiny díky triu Zuzák, Tawiah, Brooks přirazili na rozdíl pár bodů. Jenže především Teplý Turům v úvodu závěrečného dějství vrátil vedení o 12. Finiš domácích pak přinesl už přinejlepším snížení na tři body. Nepomohlo ani 7 ztrát hostů v posledních 6 minutách.

Lions tak po pouhých 12 trefených dvojkách a 36procentní střelbě z pole padli pošesté (76-80) z posledních 7 utkání. Tuři naopal oslavili už čtvrté vítězství v řadě, z toho třetí venku. Přežili 20 ztrát, a to i díky lepší bilanci zpod koše (22-34) nebo 7 blokům v obraně. Střelce vedli Mickelson (17) se Slezákem (14), rozehrávač Marko zapsal 10 asistencí. Domácí nejvíc sytili Zuzák (22, trojky 6/5) s Brooksem (18).

Karel Forejt (kouč Lions Jindřichův Hradec): „Škoda první poloviny, kde jsme byli přílis ustrašení a málo potentní. Pozice, které jsme si vybojovali, jsme přecházeli, mnohdy jsme pak volili těžké střely. Nebyli jsme to my, co se týče útoku. Nedokážu teď říct, jestli to bylo naším útokem, nebo velmi dobrou obranou Svitav, možná od každého kousek, ale takovou útočnou mizérii jsem ještě v tomhle ročníku a možná za celé moje působení tady nezažil. Jsem ale velice rád, že to kluci nezabalili. Chtěli zápas zdramatizovat a to se nakonec povedlo, zase podle mě v rekordně krátké době a škoda těch klíčových minut, kdy jsme měli pár nájezdů, ve kterých jsme podle mého měli být odměněni dvěma trestnými hody. Ale nestalo se tak a těchto pár drobností rozhodlo. V týmu soupeře se ukázal jako velký hráč Roman Marko. Měl 10 asistencí, řídil hru Svitav s velkým přehledem a možná i on byl tou hlavní příčinou jejich výhry.“

Lubomír Růžička (kouč DEKSTONE Tuři Svitavy): „V první řadě chci říct, že dokud není konec, není konec a domácí zaslouží zvednutý palec za druhý poločas, kde nám během 4 minut dali 15 bodů. To bylo takové memento pro moje hráče i pro nás trenéry. Dávám obrovský kredit za bojovnost Lions. Na to, že nedisponují hráči s obrovským talentem, mají ohromného týmového ducha. Viděl jsem osobně zápas, ve kterém prohrávali o 20 v Ostravě, a i tak se dokázali vrátit na 9 bodů a chyběly jim dvě dobré střely, aby zápas ještě víc zdramatizovali. Dnes ty střely proměňovali, vrátili se do utkání a udělali z toho výborný zápas. Myslím, že nevyhrál lepší, ale šťastnější tým, nicméně vítězství se počítá a za něj jsme obrovsky rádi, protože hrát před takovou kulisou a v takové atmosféře je pro soupeře velmi těžké. V zápase bylo zásadní i to, že Ryan Canty si udělal už do půle pět faulů, domácí šli do malé pětky a začali hrát mnohem jednodušeji. A čím jednodušeji hráli, tím těžší to pro nás bylo.“

10 24 34 7 16 4 18 17 23 19 80 80

Lions hráli domácí zápas v lize naposledy 21. ledna, od té doby měli sérií tří zápasů venku a podle toho vypadá jejich bilance. V posledním domácím zápase zdolali ústeckou Slunetu a zamezili jí v postupu do nadstavbové skupiny A1, ale ve třech následujících venkovních zápasech ani jednou neuspěli. Teď se vrací k Vajgaru, ale čeká je těžkýá soupeř v podobě rozjetých Svitav.

Tuři konečně mohou využít všechny své posily a tým se hned rozehrál ke skvělým výkonům. V posledních třech utkáních Tuři zvítězili v Prostějově a Ústí a doma si poradili s Kolínem, což ukazuje na stoupající tendenci výkonů. Doma jsou však Lions silní, a pokud chtějí hosté myslet na play-off, čeká je těžká práce.

Radek Novák (GM Lions Jindřichův Hradec): „Téměř po měsící nás čeká domácí utkání, kde s podporou domácích fanoušků věříme, že budeme bojovat o výhru.“

Tomáš Šustek (guard Lions Jindřichův Hradec): „Doma hrajeme úplně jinak a tak věřím, že se po utkání budeme radovat z výhry.“

Lubomír Růžička (trenér DEKSTONE Tuři Svitavy): „V Jindřichově Hradci vyhrály v letošní sezoně pouze čtyři týmy. My se musíme opírat spíš o svou hru, než se starat o hru soupeře. Jindřichův Hradec jsem viděl naživo v sobotu v Ostravě. Mají výborný týmový duch a na domácí palubovce jsou velmi nebezpečným soupeřem."