25.0
#14
14.0

Pandy udržely naději

„První vyhrání z kapsy vyhání“ platilo pro Orly v nedělní seanci na severu Čech beze zbytku. Taženi 8 body centra Součka se sice vyšvihli po úvodní čtvrtině do trháku 16-25, ale pak se na útočné polovině zcela zaseknuli, od stavu 21-27 nedali čtyři minuty ani bod, domácí Ústečané srovnali skore a tlačeni Abercrombiem a Thompsonem ještě do půle uniknuli na 44-33, když hosté za posledních 8:23 druhého dějství zvládli pouhých 6 bodů. A poté, co playmaker Thompson během třetí periody rozstřílel defenzivu Hanáků 4 trojkovými projektily, nebylo za stavu 60-42 už co řešit.

Pandy ve středních dvou čtvrtinách zlomily Orly v součtu 48-22 a po vítězství 88-67 v dohrávce 7. kola A2 dál živí naději na sedmé místo, jež aktuálně s výhrou náskoku a lepšími vzájemnými zápasy v kapse okupují Tuři.

Vítěze (už s 11 minutami forwarda Votroubka) táhl autor 5 trojek a 22 bodů Thompson, vydatně mu sekundovali s 13 body a 10 doskoky Pecka a s 12 body a 8 doskoky Abercrombie. Z vyrovnaného pole hostů byl těsně nejlepší 12bodový Souček. SLUNETA byla v utkání lepší především ve střelbě z pole, a to hodně díky převaze zpod koše (42-30) a 16 brejkovým bodům.

Zbyněk Choleva (trenér Orli Prostějov): „My jsme velmi dobře začali, ale bohužel jsme v tom nepokračovali. Tak jak jsme začali, jsme chtěli hrát i poslední čtvrtinu, ale tam jsme se vůbec nedostali, protože tam už to bylo o 20 bodů a zápas se jenom dohrával. Vlastně už od třetí čtvrtiny se dohrávalo, poněvadž jsme začali druhý poločas dvěma inkasovanými trojkami. A z toho jsme nešťastní, protože první čtvrtina byla dobrá, ale potom nám chyběla šťáva, větší rychlost při rozhodování o poslání míče do lepší pozice a z toho pramenila spousta ztrát a špatných situací. Rozhodující fáze nastala ve druhé čtvrtině, kdy každý odražený míč měli domácí. Tam byli Abercrombie, Thompson, Šotnar a řídili tu druhou čtvrtinu a tam jsme to prohráli.“

Antonín Pištěcký (trenér SLUNETA Ústí): „Já můžu říct totéž, jen v opačném gardu. Měli jsme špatný vstup a nevím, čím to pak bylo, že se po dvouminutové přestávce mezi první a druhou čtvrtinou na hřišti objevil úplně jiný tým. Víceméně ale z obou stran, protože i ze strany Prostějova to bylo úplně jinak. My jsme od druhé čtvrtiny dominovali, což nám usnadnilo to, že jsme trefili na naše poměry hodně trojek. A samozřejmě se povedl i vstup do druhého poločasu. My tu umíme vést o osm deset bodů, ale jsme schopni to zase během prvních dvou minut druhé půle ztratit, což se naštěstí nestalo. Pak už byl na hřišti jeden tým, jsem rád za tu možnost, že jsem mohl dát šanci i klukům, kteří jich tolik nedostávají, hlavně Láďovi Dolanskému, který si mohl zahrát. Pro nás jedno z mála vítězství, kdy jsme dokázali vyhrát, aniž bychom se museli do poslední minuty klepat o výhru. Děkuju klukům za ten výkon a věřím, že jsme se dnešním výkonem omluvili fanouškům za ty předchozí a také věřím, že nás v pátek proti Brnu přijdou podpořit.“

12 17 29 1 6 4 16 21 18 10 53 67

Absence Ústí: forward Votroubek (rekonvalescence po operaci ramene – start nejistý).

Absence Prostějova: křídlo Dyck (poranění nártu).

Před Pandami stojí povinnost zvítězit, rozpoložení týmu však není nejlepší a udržení osmé pozice tak nebude žádným snadným úkolem, když na Slunetu stále útočí další čtyři vlčáci. Ti prostějovští sice ztrácejí dvě výhry, ale v případě nedělního úspěchu mohou překlopit na svou stranu vzájemné zápasy a rázem by od vyřazovacích bojů byli jen jedinou výhru. Navíc jsou posíleni čerstvým přerušením více než tříměsíční série porážek a na severu Čech tak lze očekávat velké drama.

David Šteffel (pivot SLUNETA Ústí): „Rozpoložení týmu není ideální a druhý poločas ve Svitavách to jenom dokázal, musíme na to však zapomenout a vlétnout do dalšího zápasu naplno, bez ohledu na soupeře, zapomenout na šrámy z předchozích zápasů a konečně to zlomit. Věřím, že s podporou našich fanoušků se nám to povede.“

Antonín Pištěcký (kouč SLUNETA Ústí): „Do kádru Prostějova se v posledních zápasech již začlenili Dokoupil s Norwou, což pocítilo Brno, které v posledním kole na půdě Orlů prohrálo. Při pohledu na tabulku A2 je více než jasné, že jakákoli prohra, zejména pak na domácí palubovce, by nám mohla zavřít dveře do play-off. Stále máme postup mezi nejlepších osm týmů ve svých rukách a kluci jsou si toho moc dobře vědomi. Věřím, že zlepšíme procento střelby, především pak trojkových pokusů, a týmovou prací na obou polovinách hřiště dovedeme zápas do vítězného konce.“

Michal Müller (mluvčí Orli Prostějov): „Po vítězství nad Brnem se elán a nálada v týmu výrazně zvedly. Ale stále víme, kde nás tlačí bota, je to týmová souhra v útoku i obraně a také ztráty. Pokud tyto parametry zlepšíme, můžeme pomýšlet na úspěch, ale v Ústí to rozhodně nebude jednoduché. Také nemůžeme počítat s Torrencem Dyckem. Poranil si nárt, magnetická rezonance sice nic zásadního neukázala, zřejmě jde o posun kůstky, ale s tím se hrát nedá. Je to výrazné oslabení na útočné polovině, neboť Torrence je pro soupeře nebezpečný.“