33

11
15

Šotnar vedl závěrečnou jízdu

Pandy se o další krok přiblížily k metě play-off, když v předehře pátého kola A2 na domácí půdě ve velké bitvě přemohly Lions 83-78.

Po bodově skoupé první půli (32-33) se oba týmy rozjely v té druhé. Domácí Sluneta se ve třetí čtvrtině dostala do mírného vedení, tažena Peckou a především rozehrávačem Šotnarem, který za druhý poločas stihl 16 bodů, z toho 13 za posledních 12 minut. Ve střední části čtvrté čtvrtiny si domácí pomohli 4 trojkami, ale k výraznému odpoutání ve skore to nevedlo, a rozhodovalo se tak až v poslední minutě.

Za stavu 74-71 po ztrátě Liona Brookse Thompson zvýšil na rozdíl 5 bodů. Brooks poté ztratil znovu a Šotnar ze šestek navýšil náskok Pand na 78-72, což už mělo půl minuty do konce klíčovou hodnotu.

Domácí sice zaostali o parník v bodech zpod koše (18-42), ale vše si vynahradili i přes tucet minel z trestné linie (36/24) a také z efektivních trojek (19/9). Jejich střelecké pole vedli Šotnar (19, trojky 7/5), Pecka (17+9 doskoků) a Thompson (15), za hosty kontrovali Zuzák (18+8 doskoků), Brooks (17) a Lipkins (15).

Karel Forejt (trenér Lions Jindřichův Hradec): „Pro nás to má zase hořkou příchuť, protože jsme sem jeli s cílem konečně prolomit tu naši nelichotivou bilanci v tomto roce ve venkovních utkáních a měli jsme k tomu maximální příležitost. SLUNETA se nenachází v dobrém období a optimálním rozpoložení. My jsme do zápasu vstoupili dobře, bohužel nás srážely rychlé a dle mého názoru někdy i sporné fauly našich podkošových hráčů. Museli jsme podle toho měnit sestavy a stahovat se do zónové obrany, která po většinu času dělala domácím problémy, ale v klíčových okamžicích se trefili za 3 body a to byl možná zlomový bod zápasu. My jsme ve snaze manko rychle smazat volili špatná řešení a dopadlo to, jak to dopadlo. Dvakrát škoda, ale SLUNETA si vítězství zasloužila.“

Antonín Pištěcký (trenér SLUNETA Ústí): „Kdo sleduje basket, ví, že v poslední době nejsme v pohodě. O to víc si toho vítězství vážíme. Před zápasem jsme si řekli pár věcí a já řeknu upřímně, že kdyby někdo řekl, že vyhrajeme o pět, tak bych to před zápasem bral všema deseti. Chápu i ten elán a nadšení, s kterým sem Lions přijeli, protože opravdu v poslední době to není ideální z naší strany. Nicméně vítězství je hrozně důležité, zaplaťpánbůh za něj. My jsme měli obrovský problém odtlačit od koše Cantyho a Tawiaha. Mají napsané celkem 4 doskoky, což je podle mě nesmysl. Dělali nám velké problémy a to hosty drželo nad vodou, navíc jejich taktika nechat hrát pivoty jedna na jedna jim vycházela a naši Abercrombie a Šteffel měli problém udržet je od koše. 42 bodů hostů z vymezeného území hovoří za vše, nicméně bych chtěl kluky pochválit, že jsme se s tím dokázali poprat i v této nelehké situaci a vyzdvihnout výkon Michala Šotnara, který v rozhodujících chvílích na sebe vzal zodpovědnost a třemi čtyřmi trojkami nás byl schopný udržet v nějakém náskoku. Byť jsme si byli schopni náskok vybudovat až na osm bodů, vždycky jsme o něj přišli. Doufám, že se od tohoto vítězství odrazíme do dalších pěti kol k lepším výkonům.“

11 22 33 3 6 5 15 20 28 15 58 78

Absence Ústí: forward Votroubek (rameno).

Předehrávku pátého kola A2 obstará duel mezi Pandami a Lions. Domácí Ústí se zatím v nižší nadstavbové skupině trochu trápí, jako by se nemohlo dostat přes to, že není v první šestce. Ze čtyř dosavadních zápasů nadstavby Pandy hned tři prohrály, když zejména porážka doma s Ostravou byla docela překvapivá. Výsledky však o to víc zamotaly skupinu a o dvě postupová místa do play-off bude ještě velký boj.

Lions v minulém kole utnuli nepříjemnou šňůru pěti proher, když zdolali Prostějov a vrátili se zpět do hry o vyřazovací boje. Budou však muset ukázat, že umí vyhrát i venku, kde se jim hodně nedaří. Pokud však navážou na kvalitní výkon z druhého poločasu zápasu s Orly, mohou myslet v Ústí na výhru. Letošní vzájemné zápasy jsou vyrovnané, když oba celky uhájily domácí palubovku.

Stanislav Votroubek (forward SLUNETA Ústí): „Náš cíl je jasný, play-off a vede tam jediná cesta, a to, že nebudeme ztrácet další utkání, už takhle jsme pozadu za plánem, takže teď už musíme zabrat, bylo by trestuhodné zahodit celkem dobře rozehranou sezónu a nepostoupit do play-off. V posledních zápasech si vždy vybereme špatný úsek, ve kterém nasekáme nějaké chyby, ty nás srazí do kolen a pak už se z toho nevzpamatujeme. Takže eliminovat tyto výpadky a hrát soustředěně celých 40 minut, to je cesta k úspěchu.“