25.0

#44
11.0

SLUNETA lámala v koncovce

Velmi zajímavý duel sledovali diváci ve stánku Slunety, kde až téměř do konce nebylo v duelu s Brnem nic jasné, ale koncovku zvládli lépe domácí a mmcité+ přemohli 81-69, což vyznačilo jejich první výhru sezony.

Hosté měli lepší vstup, kdy taženi trojkami Sullivana a podkošovou prací Primorace vyskočili až do vedení 17-29. Ústecká zahraniční legie však i bez většího zapojení hvězdy úvodního kola Robinsona manko stáhla, aby Sullivan opět zapnul a posunul Brno 14 minut do konce na 44-55. Právě tam však v utkání nastal obrat, v němž tentokrát hráli velkou roli i ústečtí Češi.

I když ještě 2:30 do konce byl stav téměř vyrovnaný (69-67), hosty v závěru zlomily ztráty a prakticky celou čtvrtou čtvrtinu hluchý Sullivan. A domácí už na nic nečekali, půl minuty do konce už vedli o deset a zvítězili o 12 bodů.

Jejich střelecké pole vedli Pecka (16+11 doskoků), Robinson (12) a rozehrávač Singletary (12), který tentokrát dostal přednost v základu před Šotnarem. Brno drželi 30 body Sullivan (trojky 10/5) a Primorac 19 body a 18 doskoky (oba spolu měli polovinu pokusů týmu z pole), zbytek mužstva už se držel hodně zpátky.

SLUNETA těžila z bodů z brejků (17-3), z minima ztrát (6-18) a také z produkce lavičky (29-2).

Dejan Jakara (kouč mmcité+ Brno): „Byl to těžký zápas, 18 ztrát a obzvláště těch pět v závěru zápasu bylo kritických. Vedli jsme 31 minut, hráli jsme dobrý zápas až na těch posledních 5 minut. Z nějakého důvodu naši mladí hráči nevěděli, jak se vyrovnat s agresivní obranou domácích. Druhý fakt je, že naši hráči byli v každém nájezdu nedůrazní.“

Mladen Primorac (pivot mmcité+ Brno): „Velmi těžký zápas, 35 minut hrajete dobře a pak SLUNETA začne hrát velmi agresivně a my máme velmi mladý tým. Prohráli jsme to v posledních pěti minutách našimi ztrátami.“

Antonín Pištěcký (trenér SLUNETA Ústí): „My jsme nebyli tři čtvrtiny schopni dostat na hřiště optimální pětici hráčů, kteří by byli schopni vytvořit takový tlak, abychom šli přes soupeře. Z mé strany jsme při hledání ideální pětky vsadili všechno na menší a agresivnější sestavu, se Šmídem na pozici 4 a Peckou na pozici 5 a třemi rozehrávači. Za zmínku určitě stojí i to, že máme širší rotaci než Brno, o čemž svědčí i body hráčů z lavičky, na které jsme vyhráli 29-2. Dokud Sullivenovi stačily síly, tak byl soupeř nebezpečný, ale je jasné, že to nemohli zvládnout celý zápas a jsem rád, že jsme takhle těžký zápas zvládli, protože Brno rozhodně není slabým týmem, a když se vyvarují těch chyb, které udělali v závěru, tak budou rozhodně brát body i jiným týmům, nejen Kolínu.“

Filip Šmíd (forward SLUNETA Ústí): „My jsme začali vlažně, výborně hrálo duo Sullivan - Primorac, dělali nám problémy na pick-and-rollu a to byl ten důvod, proč jsme se nemohli dotáhnout. Naštěstí nám soupeř bodově neodskočil, protože ve druhé půli by to pak bylo o hodně těžší. My můžeme být rádi, že jsme tak těžký zápas zvládli.“

10 28 38 0 7 3 14 20 18 8 64 69

Výkon Brna z prvního utkání s Kolínem zadělal na zajímavou podívanou i pro tento zápas v Ústí. To rovněž ukázalo svůj potenciál velkou stíhačkou v Pardubicích, kde se v poslední čtvrtině dostalo z -21 až na dva body. Velký comeback do ligy po dvou letech oslavil svými 22 body včetně 11 v řadě během závěrečné stíhačky Donald Robinson. Kvalitu v premiéře ukázal i záložní playmaker Singletary a tradičně efektivní výkon podal pod košem Pecka. SLUNETA je doma favoritem a na brněnských mladících bude, aby zopakovali svůj parádní bojovný výkon až do konce z prvního kola. Domácí se navíc musí připravit na to, že nový brněnský snajpr z rozehry Sullivan už nezůstane celý zápas hluchý a tentokrát už zřejmě bude své pozice volit obezřetněji, s ohledem na týmový úspěch.

Antonín Pištěcký (kouč SLUNETA Ústí): „Brno dokázalo v prvním zápase porazit na svém hřišti silný Kolín. Brněnský útok se především opírá o kvalitní podkošové trio Tomanec, Primorac, Mays a na perimetru o výborného střelce Sullivana. Tuto čtveřici doplňují „mladíci“, kteří jsou agresivní na obou polovinách hřiště a dokážou svou hrou velmi dobře doplňovat zkušené hráče. Cesta ke dvěma bodům vede především přes kvalitní agresivní obranu. Jednoznačně musíme navázat na poslední čtvrtinu minulého zápasu v Pardubicích a tu praktikovat po celých čtyřicet minut.“