37

13
15

Walton je nezastavitelný!

Jen prvních pár minut mohl hradecký nováček doufat ve vyrovnanější průběh duelu. Od stavu 7-11 si totiž vzal slovo nový kolínský lídr Walton, který 11 body v řadě obrátil sám na 18-13, minutu před koncem prvního dějství dunkoval už na 26-15, stejný rozdíl byl v poločase (50-39 s 30 body domácích zpod koše a 13 z šestek) a 15 minut do konce už Medvědi vedli 65-44. Nakonec to dopadlo třetí inkasovanou stovkou Hradce v řadě (104-78) a defenzivní průměr týmu se posunul už na neuvěřitelných 102 bodů!

Medvědům při druhé výhře za sebou velel Walton (24+9 zisků, 8 doskoků, 5 asistencí, 6F+, z pole 12/10 bez vystřelené trojky, druhý zápas v řadě měl rating nejméně 43), následován Pajovičem (19+8F+), Purifoyem (16), Machačem (14+7 doskoků), Šafarčíkem (12) a Thompsonem (10+11 doskoků). Za hosty kontrovali Sedmák (13+10 doskoků, 6F+), Rikalo (12+7F+), Pandula (11) a Canda (10). Kolín vládl v bodech zpod koše (64-44), z brejků (34-8) i v trestných hodech (25-15).

Lubomír Peterka (asistent Královští sokoli): „Mrzí mě, že domácí se na výhru moc nenadřeli, protože my jsme jim kromě úvodních 4 minut, kdy jsme proměnili nějaké střely, již nedokázali v ničem konkurovat. Byl to zápas, kdy nás domácí předčili prakticky ve všem. I když se poločas o 11 může zdát, že jsme byli vyrovnaným soupeřem, tak tomu tak nebylo. I přes první čtyři porážky, které jsme na začátku utrpěli, jsem ze zápasů měl dobrý pocit, protože jsme se dobře prezentovali. Dnes tomu tak nebylo a Kolínu jsme vítězství svým výkonem hodně ulehčili. Na druhou stranu musím uznat, že domácí předvedli výborný výkon. Evidentně je nakoplo vítězství proti Ústí. Dnes proměňovali těžké střely a věděli o sobě.“

Pavel Beneš (kouč BC GEOSAN Kolín): „My jsme věděli, že v prvních čtyřech kolech odehrál Hradec velmi dobrá utkání. Většinou dal kolem 90 bodů a většinou zakončovali i s vysokou úspěšností z dlouhé vzdálenosti. My jsme chtěli pokrýt jeho střelce z dálky, což se povedlo, svědčí o tom úspěšnost soupeře, která byla zpoza tříbodového oblouku pouze 18 procent. Takže z naší strany jednoznačně dobrá obrana. Hradec jsme jasně předčili v rychlém protiútoku, jelikož jsme věděli, že je na všech postech vyšší než my, tak jsme chtěli těžit právě z toho. Podařilo se nám také zakončovat z vymezeného území, což jsme také chtěli. Naopak nepodařilo se nám dostatečně pokrýt obranný doskok. Hradec měl 14 útočných doskoků, což je strašně moc. Jsme moc rádi, že jsme vyhráli, ale teď se již musíme začít připravovat na Svitavy.“

Tomáš Mahler (křídlo Královští sokoli): „Utkání jsme začali dobře, ale pak se nám přestalo dařit střelecky. Dělali jsme spoustu chyb a domácí se dostali do vedení. Dnes jsme nebyli dostatečně agresivní, musíme spolu víc komunikovat v obraně a tím se zlepšit v dalších utkáních.“

Tomáš Merta (křídlo BC GEOSAN Kolín): „Bylo to zasloužené vítězství a užili jsme si to jak my hráči, tak i naši fanoušci, protože jsme předvedli spoustu krásných akcí a určitě se všichni dobře bavili.“

14 23 37 1 16 7 15 23 26 3 72 78

Absence Kolína: forwardi Bratčenkov a Vocetka (oba koleno)

Absence Hradce: guard Mráz (zánět průdušek)

Medvědi se po vydřené výhře v Ústí dočkali prvního úspěchu a druhý budou chtít přidat hned vzápětí doma. O své první vítězsví však stále hraje hradecký nováček, který s neúplným Kolínem dvakrát uspěl v přípravě a může cítit šanci. GEOSAN se ovšem stále lepší, málo ztrácí, i se záplavou guardů dobře doskakuje, hrozí z trojek a zbývá mu ještě vylepšit obranu. Nejvíc jej drží všestranný rozehrávač Walton, který figuruje mezi nejlepšími ve všech důležitých statistikách od bodů a asistencí přes doskoky až po zisky míčů, kde je po 4 zápasech suverénem s úžasným průměrem 3,75.

U Hradce jde říct kolo za kolem stále totéž – dobrý útok s údernými trojkami i kvalitní osové individuality, za kterými ale chybí větší síla z druhé vlny. Tým však především sráží bídná obrana, jež je i po čtyřech zápasech na průměru 101 bodů, i proto, že Sokoli ve třech zápasech potkali soupeře z tradičně vrchních ligových pater, navíc na jejich palubovkách.

Pavel Beneš (trenér BC GEOSAN Kolín): „Chceme navázat na dobré výkony z posledních zápasů. Soupeř se opírá zejména o zahraniční hráče a je velmi nebezpečný v útoku. Naším úkolem je zastavit jeho individuality a vyhrát.“

Atrakce utkání: soutěž o pizzu a šanci hrát o tablet, soutěž pro děti o stavebnice Lego.