29.0

#1
8.0

NH utekla Medvědovi z lopaty!

Ostrava poprvé nasadila oba své rozehrávače Stanojeviče s Nábělkem a v koncovce doma přetlačila Kolín 83-80. Získala tak první výhru, když hosty především přestřílela projektily z oblouku 12-7.

NH patřil i úvod, ale když vedla na startu druhé čtvrtiny 29-17, zapnuli naplno guardi hostů Walton s Šafarčíkem a tým se i pomocí čtyř trojek ještě do půle prostřílel do vedení 39-42, když 15 bodů dosáhl z brejků a o celkem 33 bodů se postarali Walton, Alex Thompson a Šafarčík. Naopak domácí tížilo hned 9 ztrát.

Opěrné trio Kolína vytáhlo v závěru třetí části vedení i přes odpor domácích trojek až na 54-67, jenže Nové huti obloukové šrapnely neubývaly, i přičiněním 19letého nováčka Havlíka, a když přiložil pod kotel Stanojevič, náskok Medvědů byl ten tam. Čtvrtá část se proměila ve velký boj, ale když hosté přestali trefovat i šestky a za poslední čtyři minuty dali pouhé 3 body, odrazila se NH na zádech Stanojeviče s Nábělkem k obratu ze 73-77. Kolínský Thompson měl ještě šanci po faulu Stanojeviče na trojce šest vteřin před koncem (za stavu 80-77) vyrovnat, ale proměnil jen první šestku a domácí už výhru uhájili.

Vedli je Stanojevič (26, trojky 6/5, 7 ztrát), Petr Bohačík (11+13 doskoků), Zaharijevic (11), Nábělek (10+5 asistencí) a Nicholas Smith (10), za hosty kontrovali Walton (22+12 doskoků, 6 zisků, 4 asistence, 6F+), Alex Thompson (23+7 doskoků, 7F+) a Šafarčík (16+6 asistencí).

11 28 39 2 14 12 11 24 18 8 85 80

Absence Ostravy: možné trvající absence rozehrávačů Stanojeviče (koleno) a Nábělka

Absence Kolína: small forwardi Bratčenkov a Vocetka (oba koleno)

Pro domácí bude zcela zásadní, zda uzdraví alespoň jednoho z rozehrávačů. Bez nich by NH měla opět nemalé problémy. Doma se od ní dá očekávat lepší výkon, než jaký předvedla především v první půli duelu na palubovce Olomoucka. Opírat se bude o zřejmě opět hodně vytížený kvartet nových zahraničních akvizic, víc bude potřebovat od tuzemského matadora Petra Bohačíka. Zopakovat z prvního utkání by potřebovala 40 doskoků včetně 14 útočných, naopak se musí vyvarovat 20 ztrát, které velmi mladý tým v prvním kole spáchal.

Kolín po druhé cestě na sever Moravy během 72 hodin bude muset – na rozdíl od zápasu v Opavě - zapnout motory hned od začátku, a to především v obraně. Pokud to zvládne, má šanci na úpěch. Víc by měl mít díky Waltonovi na rozehře, zkušený a s Evropou již dostatečně obeznámený Američan ovšem bude muset víc krotit emoce a skousnout i některé neodpískané zákroky na svou osobu. V Opavě se mu opakované rozčilování nevypaltilo, pískaly se mu pak i drobnější zákroky v obraně a skončil vyfaulovaný už několik minut před koncem, kdy pak týmu chyběl při snaze ještě otočit výsledek.

Pavel Beneš (trenér BC GEOSAN Kolín): „Do Ostravy, stejně jako do Opavy, jedeme bojovat o vítězství. Ostrava je tým, který je výrazně silnější na domácí palubovce než na venkovní, a proto nás nečeká lehké utkání. Ve své hře se opírá především o individuální výkony zahraničních hráčů. Tuto sílu soupeře chceme týmovým výkonem zastavit a přivézt do Kolína potřebné vítězství.“