21.0

#5
4.0

Beksa se nadřela

Beksa v roli favorita začala utkání v Brně velmi vlažně, špatnou střelbu však doháněla v první čtvrtině dobrým doskokem (6:13). Brno se spoléhalo na drtivé nájezdy Keelyho a Robyho, které na hřišti dobře řídilo duo Kereselidze s mladíkem Farským. Trenér Sanders poměrně dlouho hledal na hřišti ideální sestavu, do čtyřbodového vedení poslal Pardubice v 15. minutě trojkou s faulem ostrostřelec Potoček. Poločasové vedení Pardubic 32:37 měl na svědomí především Richard Williams s 9 body a 5 doskoky.

Trenér Jakara zřejmě v šatně své hráče řádně namotivoval a Brnu se začala dařit střelba za 3 body. Pardubice však ne zcela fungující obranu stále doháněli aktivním a úspěšným doskakováním. Brno se ale nevzdávalo, bodově se však mohlo spolehnout pouze na trojici Geiger-Keely-Roby. Zlomový nátlak přišel v 35. minutě utkání, kdy se Pardubice dostaly už do čtrnáctibodového vedení. Brněnským hráčům už nestačily síly na zvrat a utkání skončilo za stavu 70:87.

Levell Sanders (trenér BK JIP Pardubice): „Říkal jsem hráčům, že to nebude lehký zápas, že nám nic nedají zadarmo a budou připravení. Říkal jsem, že musíme být odhodlaní hrát a bojovat už od začátku. Často přijedete a uděláte několik ztrát, nesoustředíte se a pak vám zápas uteče. Dáte domácímu týmu příležitost získat jistotu. Myslím ale, že jsme dneska odvedli dobrou práci a nenechali jsme si zápas na začátku utéct. Byl to od nás rovnoměrně rozložený výkon. Spousta hráčů dostala příležitost na hřišti a je podle mě důležité vědět, že máme vyrovnaný útok. Nemusíme spoléhat na jednoho nebo dva hráče. Čili celkově dobrý týmový výkon a na tom musíme stavět a zlepšovat se.“

Dejan Jakara (trenér egoé Basket Brno): „Věděli jsme, že to pro nás bude velmi fyzicky těžký zápas. Proti týmům tohoto typu nemůžete mít tři špatné minuty v jedné polovině, pak zase tři ve druhé, protože půjdou okamžitě bodově nahoru. Myslím, že je to pro náš tým velmi dobrá zkušenost, ze které se můžeme učit. Je velmi těžké se uvolnit, protože jsou tak agresivní, tak silní. V podstatě každý hráč, který od nich přijde na hřiště je fyzicky silnější než náš hráč. Čili je to dobrá zkušenost, ze které se můžeme poučit a jsem si jistý, že naši hráči budou jen lepší. Nakonec bych chtěl ještě Pardubicím popřát hodně štěstí v evropské soutěži.“

Ondřej Kohout (power forward BK JIP Pardubice): „Jsem hrozně rád, že jsme tohle utkání zvládli. Já už jsem v Pardubicích pátou sezonu a nepamatuji si, že bychom měli v Brně jediné lehké utkání. Nebo že bychom vyhráli jednoznačně. Myslím, že oba týmy předvedly konstantní hru. Rozhodla naše širší rotace a to, že jsme byli schopní udržet vyšší tempo. V poslední čtvrtině jsme pak zápas překlopili na naši stranu.“

Marián Hrabovský (křídlo egoé Basket Brno): „Myslím, že jsme si dokázali, že můžeme hrát i s těmi nejlepšími týmy tabulky. I když to tomu nakonec neodpovídá, tak jsme s nimi hráli většinu času vyrovnaně. Měli jsme trochu problém s tím, jak říkal trenér, že Pardubice jsou hodně fyzický tým. To nám dělalo problémy.“

12 27 39 3 19 5 10 16 20 12 104 87

Klíčem k zápasu může být fakt, že Pardubice jdou do už třetího zápasu za posledních 120 hodin a to by se na jejich oporách už mohlo projevit, zejména při zamýšlené rychlé hře dopředu. Právě v tom bude největší šance Brna, jež zatím drží výborná obrana i nejlepší trojky ligy, a je tak nepříjemné každému soupeři. Pardubice musí k úspěchu využít především svou převahu na doskoku a na podkošových pozicích a musí hrát chytře a bez chyb v postupném útoku.

Dejan Jakara (kouč egoé Basket Brno): „Pokud si chceme udržet dobrou obranu, budeme do zápasu muset dát všechno a fyzicky bojovat, byť jsou na tom Pardubice lépe. Myslím, že mají letos lepší tým než v minulé sezoně. Zkušenosti z evropské soutěže jim hodně pomohly. Vím, jak je pro Pardubice těžké hrát téměř tři zápasy za týden, takže toho bychom mohli využít. Budeme maximálně připraveni a budeme se soustředit na tento nelehký zápas.“

Reginald Keely (power forward egoé Basket Brno): „Na zápas se velmi těším. Pardubice jsou jedním z nejlepších klubů v NBL, takže mě velice zajímá, jak si s nimi povedeme. Těší mě náš start do sezony a tento zápas nám ukáže, co potřebujeme zlepšit, abychom mohli konkurovat těm nejlepším z nejlepších v lize. Vím, že vyhrát proti týmu, jako jsou Pardubice, bude velmi těžké, ale my jsme na tuto výzvu stoprocentně připraveni.“

Levell Sanders (kouč BK JIP Pardubice): „Brno má v letošní sezoně kvalitnější tým než v té minulé. Má dobrý mix zkušených a mladších hráčů, také je zjevné, že zrychlilo svoji hru. Klíčová bude naše defenzivní fáze: jak z hlediska dobré komunikace - protože domácí mají hodně útočných akcí a nedá se na všechny připravit -, tak z hlediska obranného doskoku. Chceme hrát rychlou přechodovou fázi, ale pokud necháme soupeře útočně doskakovat, dáváme mu víc šancí ke skórování a pak nemůžeme hrát rychlý protiútok tak často, jak bychom chtěli. Pozitivní je, že oproti pondělnímu utkání s Děčínem, jemuž jsme hned na začátku dovolili skórovat 7 snadných bodů, jsme ve středečním pohárovém zápase se Saratovem měli mnohem lepší start, a na to bychom rádi navázali.“