Mít to jako Lonzo Ball už fakt nešlo

S HRÁČEM S NEJVĚTŠÍM ZLEPŠENÍM SEZONY Jakub Slavík má tentokrát štěstí. Ač opavský sazebník pokut obsahuje desítky ”prohřešků”, většina ligových ocenění tam chybí. A tak dvoumetrový křídelník vyvázne nestažen o další stovky korun.

Rozhovory

Životní lekce syna fotbalového obránce

S OBRÁNCEM SEZONY RETINEM OBASOHANEM A VIDEEM Brněnský teenager Petr Křivánek nad tím dodnes kroutí hlavou. S takovou formou sportovního gentlemanství se nejspíš ještě nesetkal. Po ligovém zápase s Nymburkem za ním přišel rozehrávač soupeře a lídr belgické reprezentace Retin Obasohan, aby mu ukázal, jak si má při driblinku líp chránit míč. Aby mu ho při hře nemohl sebrat tak snadno. A tuhle radu v basketbalové lize už obdrželi i další čeští mladíci.

Aktuality

Medvědi i bez Číže podruhé v semifinále!

ECHO ZÁPASŮ 3 ČTVRTFINÁLE I bez ústředního dirigenta Adama Číže dokázal Kolín v Pardubicích po obratu v koncovce dotáhnout svou čtvrtfinálovou jízdu už ve třetím zápase a po vydřené třetí výhře 79-81 si zajistil druhé ligové semifinále klubových dějin, když více než polovinou bodů přispěli jeho náhradníci. Semifinále má v kapse i Nymburk, který ve třetím utkání v Ústí podřadil ve druhé půli a odfrčel za vítězstvím 69-93.

Kooperativa Faktor

Ti, co umějí vydělávat ve vzduchu

S MEDAILISTY KOOPERATIVA FAKTORU O majiteli jedné důležité trofeje této basketbalové sezony je již rozhodnuto. Třebaže o soutěži ještě v polovině ledna nic netušil, i tak v ní prakticky celý ligový ročník jasně kraloval pivot Svitav Delvon Johnson. Smečuje totiž stále, hlava nehlava, i když mu za to neslibují peníze.

Reprezentace

Lvi půjdou na Srby, Finy a - Izrael!

UDÁLOST Češi už po dnešním berlínském losu znají složení své skupiny pro EuroBasket 2022, který bude příští rok v září hostit i Praha. V O2 areně se odehraje skupina D, kde si to lvi rozdají se Srbskem, Finskem, Izraelem, Nizozemskem a také s Polskem, jež si Česká federace již dříve vybrala jako partnerský tým. Souboj s Izraelem bude velmi pikantní pro izraelského kouče národního týmu Ronena Ginzburga, který už ovšem má i český pas.

Preview

Beksa dnes ve Studiu odvrací konec

PREVIEW ZÁPASŮ 3 ČTVRTFINÁLE Dvě ze čtvrtfinálových sérií už dnes pokročí ke svému třetímu dílu, což znamená že lépe postavené celky za vedení 2-0 už mohou oslavit postup. Nymburk se o to bude snažit od 18 hodin v Ústí a Kolín od 17 hodin v Pardubicích, kde bude dění už od 16:30 ostře sledováno Studiem Basketbal.